اسید هیومیک برای گندم

تاثیر اسید هیومیک برای گندم

آخرین مقالات

تاثیر اسید هیومیک برای گندم

اسید  هیومیک را می توان در همه خاک ها و آب ها یافت و از محصولات تجزیه گیاهی به وجود می آید.  در لایه خاصی از زغال سنگ قهوه ای نرم که هنوز به مرحله لیگنیت نرسیده است، اسید هیومیک را می توان با غلظت تا 85 درصد یافت. این لایه زغال سنگ قهوه ای نرم در سطح بین المللی لئوناردیت نامیده می شود. در این مقاله با تاثیر این کود آلی بر گندم آشنا می شوید.

اسید هیومیک مواد مغذی لازم برای گندم را فراهم می کند.

کودهای اسید هیومیک  ترکیباتی با ترکیب شیمیایی مشخص و ارزش غذایی بالا هستند که می توانند مواد مغذی کافی برای رشد گندم  فراهم کنند. کودهای اسید هیومیک ساختار خاک را بهبود می بخشد، طیف وسیعی از مواد مغذی گیاه را فراهم می کند و میکروارگانیسم های مفید را به خاک اضافه می کند. به دلیل مزایای فوق العاده  بر ساختار خاک و عملکرد محصول به طور گسترده در سیستم کشاورزی استفاده می شود .

اسید هیومیک عملکرد گندم  را بهبود می بخشد.

کوددهی گندم با اسید هیومیک باعث بهبود عملکرد و کیفیت خاک آن می شود. همچنین این کودها باعث حفظ پایداری اکولوژی محصول می شود. استفاده از کودهای آلی نه تنها می تواند ساختار و حاصلخیزی خاک را بهبود بخشد و کربن آلی خاک و سایر مواد مغذی را افزایش  می دهد.

در مورد کودهای آهن بیشتر بدانیم 

اسید هیومیک برای گندم

اسید هیومیک اثرات منفی خاکورزی مداوم در گندم  را کاهش می دهد.

انجام مداوم خاک ورزی و کاشت در یک زمین هر ساله بر بافت و ساختار خاک تأثیر منفی می گذارد. استفاده از اسید هیومیک باعث افزایش پایداری ساختاری خاک  و همچنین افزایش ساختار خاکدانه های در خاک های شنی می شود.

سخن پایانی :

اسید هیومیک در گندم ضمن افزایش عملکرد در جلوگیری از آفات و بیماریهای آن نیز موثر است.همچنین اسید هیومیک باعث افزایش باروری محصول گندم و افزایش رشد و کیفیت آن می شود. شما کشاورز عزیز می توانید بسته های اسید هیومیک شوک را در اندازه های 5 و 10 و 20 لیتری برای بهبود کیفیت محصول خود  می توانیداز ما بخواهید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره  رایگان  با کارشناسان ما در ایرانکود در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری
مزایای شوک ده ایکس در برابر فروت ست
آموزشی

کود مخصوص مجیک ماشروم

کود مخصوص مجیک ماشروم طریقه کشت قارچ جادویی و افزایش بینهایت شدید سیلوسایبین آن توسط کود مخصوص مجیک ماشروم شوک . مجیک ماشروم نوعی از

روش قلمه زدن دیفن باخیا
مطالب مهم

روش رشد سریع دیفن باخیا

روش رشد سریع دیفن باخیا دیفن باخیا از گیاهان چند ساله گرمسیری با گونه های مختلفی است که معمولاً به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می

سولفات آمونیوم
مطالب مهم

سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم آمونیوم یک نمک معدنی است که به عنوان کود شیمیایی در کشاورزی استفاده می‌شود. کود آمونیوم معمولاً حاوی 24 ٪ نیتروژن به شکل