اسید هیومیک برای انگور

اسید هیومیک برای انگور

آخرین مقالات

معمولا کشت درخت انگور به صورت باکیفیت و بدون مشکل؛ یکی از دغدغه‌های باغداران و پرورش دهنده‌گان این میوه خوشمزه است. بهتر است بدانید؛ اغلب مشکلاتی که ممکن است برای محصولات یک کشاورز و باغدار به وجود آید، به علت حاصلخیز نبودن و وجود نداشتن املاح معدنی مورد نیاز در خاک است. یکی از راه‌های رسیدن به محصولات مرغوب و با کیفیت؛ استفاده کردن از کود و ماده‌های اصلاح ‌کننده خاک است که تأثیر فوق‌العاده‌ای دارند. البته بهتر است برای حفاظت از محیط زیست و پرورش بهتر محصولات‌تان؛ از کودهای شیمیایی استفاده نکنید. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم سراغ کودهای طبیعی اسید هیومیک بروید و با استفاده از آن‌ها؛ تمام سموم درون خاک را از بین ببرید. این کود مفید و طبیعی نه تنها آسیبی به منابع آب‌های زیر زمینی و محیط زیست نمی‌رساند، بلکه موجب می‌شود محصولات سالم‌تری تولید شود. اسید هیومیک برای انگور بعلت وجود خواص منحصر به فرد؛ گزینه‌ای بسیار مناسب است و بهتر است حتما از آن، بهره بگیرید.

البته استفاده از این نوع کود باید با توجه به یک‌سری اصول و قواعد، صورت بگیرد. اگر می‌خواهید درباره این کود معجزه‌آسا و نحوه استفاده آن برای درخت انگور، اطلاعات بیشتری به دست آورید؛ بهتر است تا انتهای مطلب همراه ما بمانید و مطالب را دنبال کنید.

 

معرفی انواع اسید هیومیک

 • اسید هیومیک مایع

اسید هیومیک مایع همان طور که از نامش پیدا است؛ به صورت مایع عرضه می‌شوند و می‌توانید به راحتی آن را برای درخت‌های انگورتان، تهیه کنید. این کود آلی به صورت خیلی سریع، جذب ریشه درخت می‌شود و همین امر موجب شده است؛ در مدت زمان کم‌تری نتیجه مطلوبی را مشاهده کنید.

 • اسید هیومیک گرانول

یکی دیگر از انواع مختلف اسید هیومیک؛ گرانول است که به هیچ عنوان در آب حل نمی‌شود و غیر فعال است. این کودها نسبت به انواع دیگر اسید هیومیک؛ از قیمت پایین‌تری برخوردار هستند. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان در سیستم آبیاری از این کود استفاده نکنید حتما از روش ‌چال‌کود بهره بگیرید. با این روش، اسید هیومیک گرانول می‌تواند مدت زمان بیشتری در خاک بماند و تأثیر بهتری داشته باشد.

 • اسید هیومیک پودری

اسید هیومیک پودری از نوع فعال است که آن را با خشکاندن اسید هیومیک مایع به‌دست می‌آورند. همچنین توجه داشته باشید که این کود فوق‌العاده مفید به راحتی در آب حل می‌شود و می‌توانید از آن در سیستم آبیاری، استفاده کنید.

بهترین زمان استفاده از کود اسید هیومیک برای انگور

با توجه به این که اسید هیومیک یک کود آلی و طبیعی است؛ می‌توانید در بیشتر مواقع برای کیفیت عالی و رشد بهتر درخت انگور از آن، استفاده کنید اما فراموش نکنید؛ برای به دست آوردن نتیجه‌ای مطلوب، دوره کود دهی را کامل کنید و به طور منظم این کار را انجام دهید.

به طور معمول نیز پیشنهاد می‌شود از این کود در سال 2 بار استفاده کنید. در زمان کاشت نهال درخت انگور نیز توصیه می‌شود کود دهی با استفاده از اسید هیومیک را فراموش نکنید. بعد از این‌که درخت به رشد کاملی رسید و زمان باردهی آن بود نیز؛ بهتر است تغذیه دهی با استفاده از این کود شگفت انگیز را فراموش نکنید. زیرا تأثیر بسیار مثبتی در رشد و کیفیت محصول دارد.

GRAPE VARIETY: FOCUS ON CABERNET SAUVIGNON - Eleanor Wine Academy

نحوه مصرف انواع کود اسید هیومیک برای انگور

دقت داشته باشید که با توجه به نوع اسید هیومیک می‌توانید از آن‌ها به صورت؛ چال کردن کود، محلول پاشی، آغشته کردن بذر به کود و سیستم آبیاری استفاده کرد. در صورتی که قصد داشتید از نوع اسید هیومیک گرانولی استفاده کنید؛ بهترین روش برای نتیجه گرفتن از آن، چال کردن در خاک است.

اگر از اسید هیومیک مایع استفاده کردید؛ باید ان را با مقداری آب مخلوط کنید و به صورت مستقیم، بریزید پای درخت انگور یا این‌که با استفاده از سیستم آبیاری به کل درخت، کود بپاشید. فراموش نکنید در صورتی که فقط از نوع مایع استفاده می‌کنید؛ بهتر است آن را از طریق محلول پاشی یا آبیاری به درخت برسانید تا شاهد نتیجه‌ای بسیار عالی باشید.

بهتر است بدانید؛ میزان مصرف هیومیک اسید به یک‌سری عوامل مهم مانند خاک منطقه، سن درخت انگور، شرایط آب و هوایی و… بستگی دارد. همچنین اگر از آن به صورت خیلی کم استفاده کنید، نتیجه محسوسی را مشاهده نخواهید کرد و استفاده بیش از حد آن نیز می‌تواند پیامدهای نامطلوبی را برای محصول شما به وجود بیاورد.

عناصر مورد نیاز برای رشد بهتر درخت انگور

زینک، نیتروژن، آهن، فسفر، منگنز، پتاسیم و بورون، از جمله عناصر مورد نیاز برای رشد بهتر و سریع‌تر درخت انگور هستند و یک درخت برای تولید محصولات سالم، به تمام آن‌ها نیاز دارد. اگر این عناصر به ریشه درخت نرسند؛ در واقع میوه نمی‌تواند به طور کامل تغذیه شود و پس از گذشت مدتی، ریشه خشک می‌شود و گیاه به طور کامل از بین می‌رود و دیگر محصول نمی‌دهد. از این رو توصیه می‌شود برای مواجه نشدن با این مشکل؛ حتما از کود بی‌نظیر اسید هیومیک استفاده نمایید تا تمام املاح مورد نیاز به ریشه و در نهایت به کل درخت برسد.

اثر اسید هیومیک در پسته

مزایای استفاده از اسید هیومیک برای درخت انگور

 • افزایش محتوای کلروفیل در برگ درخت انگور
 • شاداب کردن گیاه
 • ایجاد تنوع میکروبی مفید در خاک
 • انجام تصفیه خاک
 • افزایش‌ اکسیژن و نیتروژن در خاک
 • تنظیم کردنPH خاک
 • درمان کننده سریع بیماری‌های مربوط به درخت
 • افزایش ظرفیت حفظ آب و هوا در خاک
 • تحریک کردن آنزیم‌های موجود در خاک به فعالیت بیشتر
 • افزایش کیفیت محصولات تولید شده
 • رشد سریع تر میوه
 • مقاوم کردن سلول‌های دفاعی و دیواره گیاه
 • از بین بردن آفات موجود در خاک
 • تأمین آهن مورد نیاز گیاه و میوه

تأثیر اسید هیومیک بر روی ریشه درخت انگور

داشتن استحکام و قدرت در ریشه درخت انگور و یا هر گیاه دیگر؛ بسیار مهم و ضروری است زیرا ریشه نقش بسیار مهمی در رشد شیمی حیاتی و فیزیولوژیکی دارد و اگر از سلامت کافی برخوردار نباشد، جذب مواد مغذی و آب توسط آن صورت نمی‌گیرد و موجب از بین رفتن کل درخت می‌شود.

ریشه در واقع اصلی ترین عامل نگه داشتن گیاه انگور در خاک است و نقش بازآفرینی انگور را دارد. از این رو اگر سالم و قوی باشد؛ می‌تواند حتی ساقه و برگ‌های آسیب دیده گیاه را هم ترمیم کند و موجب بالا رفتن کیفیت محصولات به عمل آمده شود. ریشه برای رشد کردن به تغذیه کافی نیاز دارد و باید از طریق کود دهی، این نیاز آن را تأمین کرد. اما نوع کود برای آن بسیار مهم است و باید از یک کود کامل مانند اسید هیومیک بهره بگیرید.

اسید هیومیک با املاح مفید خود تمام خواسته‌های ریشه و میوه درخت انگور را بر آورده می‌کند و شادابی بیشتری به این گیاه می‌دهد. این کود پر مصرف در خاک کشت انگور؛ اختلال ایجاد می‌کند و همین امر موجب می‌شود یک تهویه طبیعی در آن ایجاد شود. همچنین باعث افزایش آنزیم‌ها در ریشه و اطراف آن، بهبود سیستم ریشه، از بین بردن میکروب‌های مضر و ایجاد تنوع قارچ‌ها و یا باکتری‌های مفید در خاک، بالا بردن جذب مواد مغذی توسط ریشه و رشد زیاد گیاه نیز می‌شود.

مضرات اسید هیومیک

سخن پایانی

استفاده از اسید هیومیک برای انگور، امری لازم و ضروری است که هر باغدار و کشاورزی باید آن را بداند. افرادی که می‌خواهند از این کود فوق العاده مغذی و مفید بهره بگیرند؛ بهتر است ابتدا مطالب این مقاله را به خوبی مطالعه نمایند، آگاهی‌های لازم در رابطه با انواع اسید هیومیک، نحوه مصرف آن برای درخت انگور، مزایا، بهترین زمان مصرف و… را به دست آورند و سپس کارهای لازم را انجام دهند تا نتیجه‌ای بهتر به دست آورند و دچار ضرر نشوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود در تماس باشید.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن