اسید هیومیک برای خربزه

اسید هیومیک برای خربزه

آخرین مقالات

خربزه یکی از خوشمزه ترین میوه‌های تابستانی است که شرایط کشت نسبتاً راحتی دارد اما برای رشد مطلوب به عناصر و مواد مغذی همچون آهن، کلسیم، پتاسیم، فسفر و ازت احتیاج دارد. از این رو باید از کودی مانند هیومیک اسید بهره بگیرید که سرشار از این املاح باشد. در واقع اسید هیومیک برای خربزه یکی از فوق‌ العاده‌ترین انتخاب‌هایی است که هر کشاورز می‌تواند داشته باشد.

افرادی که به موقع از این کود طبیعی بهره بگیرند، می‌توانند باردهی محصولات خود را چندین برابر افزایش دهند و میوه‌های بسیار باکیفیت برداشت کنند. کود اسید هیومیک هیچ‌ گونه ضرری برای خاک زمین کشاورزی یا خربزه ندارد زیرا با استفاده از مواد آلی به‌ صورت ارگانیک تولید می‌شود. البته برای حاصل نتایجی مؤثر باید از آن به صورت اصولی استفاده کنید.

 مهم ترین فواید و مزایای کود هیومیک اسید برای خربزه

 • اسید هیومیک برای خربزه یک کود ایده‌آل است و کشاورزان با بهره‌گیری از آن می‌توانند محصولاتی خوش‌ طعم و با وزن بالا تولید کنند.
 • این کود تقویتی قدرت جوانه‌زنی بوته خربزه را چندین برابر می‌کند و اجازه نمی‌دهد محصولات در برابر شرایط محیطی پرتنش همچون سرما یا گرما، شوری خاک، کم‌آبی، بیماری‌ها، آفات، حشرات، باکتری‌های مضر و ویروس‌ها از بین بروند.
 • کود مغذی اسید هیومیک هیچ‌ گونه اختلالی در عملکرد سایر کودها یا سموم ایجاد نمی‌کند و شما می‌توانید به‌ همراه آن از کودهای دیگر نیز استفاده کنید.
 • کوددهی خربزه با استفاده از این کود مغذی موجب می‌شود طول ریشه و قطر ساقه افزایش یابد و عناصر غذایی ضروری راحت‌تر به قسمت‌های مختلف گیاه برسند.
 • یکی دیگر از مهم ترین مزایای اسید هیومیک برای خربزه، طریقه استفاده‌ راحت آن است. در واقع کوددهی خربزه با استفاده از این کود ارگانیک نیاز به تخصص و مهارت خیلی زیادی ندارد و هر کسی می‌تواند با بهره‌گیری از روش آبیاری یا محلول پاشی بوته خربزه خود را تغذیه کند.

اسید هیومیک برای خربزه

 • توسعه سیستم ریشه‌ای نیز یکی دیگر از مزایای اسید هیومیک برای بوته خربزه است که اهمیت زیادی دارد. این کود مفید اجازه نمی‌دهد ریشه گیاه دچار خشکی یا پوسیدگی شود و قدرت آن را چند برابر می‌کند.
 • کود هیومیک اسید جلوی نرم شدگی ساقه گیاه، خشکی برگ‌ها، تلخ شدن مزه میوه، ریزش برگ، ایجاد آفات، خرابی محصول و دیگر اثرات مخرب محیطی را می‌گیرد و کمک می‌کند به سوددهی بالایی دست یابید.
 • با بهره‌گیری از این کود می‌توانید قابلیت نگهداری و حفظ آب در خاک یا ریشه خربزه را دو برابر کنید و در مصرف آب نیز تا حدود زیادی صرفه‌ جویی نمایید.
 • اسید هیومیک علاوه‌بر تأثیر گذاشتن بر روی خربزه، می‌تواند حاصلخیزی خاک را هم افزایش دهد و یک بستر بسیار عالی برای رشد ریشه به وجود بیاورد. به‌ همین‌ علت اگر خاک زمین کشاورزی‌تان شور است، حتماً قبل‌ از کشت بذر خربزه آن را به‌ خوبی تغذیه کنید تا شوری اصلاح شود.
 • این کود عالی اجازه نمی‌دهد علف‌های هرز اطراف بوته خربزه به رشد خود ادامه دهند و از انرژی گیاه استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: کود کاج مطبق

روش‌های مصرف کود اسید هیومیک برای خربزه

 • محلول پاشی

یکی از راحت‌ ترین روش‌هایی که می‌توانید با استفاده از آن بوته خربزه را تغذیه کنید، روش محلول پاشی است. در این روش ابتدا باید اسید هیومیک برای خربزه را با مقدار مناسب آب بدون کلر یا تصفیه‌ شده ترکیب نمایید و سپس آن را در یک سم‌ پاش مناسب بریزید.

بعد از انجام این کار لازم است کود ریخته‌ شده در سم‌ پاش را به قسمت‌های مختلف گیاه اسپری کنید تا املاح مغذی از طریق ساقه و برگ‌ها به‌ سرعت جذب شود و محصولاتی بسیار عالی تولید شود.

اسید هیومیک برای خربزه

این روش از کوددهی موجب می‌شود تمام عوامل بیماری‌زا و آفات موجود، به‌ سرعت از بین بروند و سلامت گیاه و محصولات به خطر نیفتد. دقت داشته باشید بهترین زمان برای تقویت کردن خربزه با استفاده از کود هیومیک اسید، هنگام غروب آفتاب است زیرا در این زمان نور خورشید خیلی شدید نیست و کود می‌تواند بهتر جذب گیاه شود.

همچنین سعی کنید تغذیه رسانی را در روزهایی که وزش باد خیلی شدید نیست یا این‌ که احتمال بارندگی وجود ندارد، انجام دهید. در غیر این صورت ممکن است کود خواص مفید خود را از دست بدهد و نتایج قابل قبولی به دست نیاید.

 • آبیاری

کود اسید هیومیک برای خربزه در روش آبیاری نیز قبل‌ از مصرف باید حتما با آب مخلوط شود زیرا این کود غلظت زیادی دارد و افرادی که نسبت‌ به این‌ موضوع بی‌توجه باشند، ممکن است با سوختگی ریشه یا برگ‌ گیاه مواجه شوند. بعد از این‌ که محلولی استاندارد و رقیق‌ شده را آماده کردید، می‌توانید آن را به‌ صورت مستقیم پای بوته بریزید تا خیلی سریع جذب ریشه و خاک شود.

توجه داشته باشید بهترین و مناسب‌ ترین زمان برای انجام این روش از کوددهی، حدود 1 هفته بعد از انتقال نشاء به زمین اصلی است. در این زمان ریشه‌های مویی بوته خربزه به شکل فوق‌ العاده‌ای گسترش پیدا می‌کنند و مقاومت‌شان نیز در برابر کم‌ آبی، یخ‌ زدگی و باکتری‌های مضر افزایش می‌یابد.

اسید هیومیک برای خربزهدر صورتی‌ که خاک زمین مورد نظرتان شور است یا این‌ که PH آن به‌ طور استاندارد نیست، توصیه می‌کنیم قبل‌ از انتقال نشا به زمین حتما با استفاده از کود اسید هیومیک آن را اصلاح کنید تا ریشه بتواند بدون مشکل در خاک به رشد خود ادامه دهد و گسترش یابد. افرادی که به این‌ موضوع توجه کافی نداشته باشند، خیلی سریع متوجه خواهند شد که محصولات‌شان دچار آسیب شده‌اند.

بیشتر بخوانید: بیماری‌‌های قارچی زعفران

سخن پایانی

کود اسید هیومیک محصولی ارگانیک و زیستی است که اگر از آن به طور صحیح بهره بگیرید، می‌توانید تأثیرات شگفت‌ انگیز زیادی را مشاهده کنید. این کود بی‌نظیر به‌ عنوان بهترین و مفیدترین کود برای خربزه شناخته‌ شده است و هیچ‌ گونه عوارض جبران‌ ناپذیری را از خود به‌ جای نمی‌گذارد. در واقع اسید هیومیک برای خربزه مانند یک مکمل غذایی کامل عمل می‌کند و اجازه نمی‌دهد کمبود عناصری به جای بماند.

به‌ همین‌ علت بهتر است این کود محبوب را به‌ صورت مرغوب و باکیفیت از شرکت‌های دارای اعتبار تهیه کنید و همچنین با توجه به مطالب مهم ذکر شده در این مقاله، از آن بهره بگیرید تا خیلی سریع شاهد نتایج ماندگاری باشید.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن