کشاورزی ارگانیک یک سیستم تولید محصول در کودهای شیمیایی، آفت‌کش‌ها، هورمون‌ها و افزودنی‌های آن است که از مواد شیمیایی مصنوعی برای افزایش باروری استفاده نمی‌شود. خاک، مبارزه با آفات، بیماری ها و علف های هرز از روش های غیرشیمیایی مانند تناوب زراعی، کود سبز، مبارزه بیولوژیکی (و سایر روش های غیر شیمیایی مبارزه با آفات و بیماری ها و علف های هرز) کمپوست و مانند آن استفاده می شود. در این بخش بهتر است به منظور آشنایی بیشتر با اسید هیومیک برای درخت سیب ادامه مطلب را با ما همراه باشید تا شناخت و درک بیشتری در این زمینه پیدا کنید.

نکات موثر درباره نقش اسید هیومیک برای درخت سیب

همان طور که می دانید محصولات ارگانیک حاوی مواد شیمیایی سمی کمتری نسبت به محصولات تجاری هستند. تغذیه ارگانیک خاک یک استراتژی جهانی برای حفظ حاصلخیزی طبیعی خاک از طریق بهبود میکروارگانیسم های خاک است.کاربرد ترکیبی کودهای آلی و معدنی می تواند روشی مناسب برای مدیریت مواد مغذی برای افزایش عملکرد و کیفیت و کاهش اثرات نامطلوب زیست محیطی مواد شیمیایی و هزینه های مربوطه باشد.

مواد هیومیک، مانند اسید هیومیک برای درخت سیب و اسید فولیک، طیف وسیعی از ترکیبات آلی معدنی شامل اسیدهای آمینه، پپتیدها، فنل‌ها، آلدئیدها و اسیدهای نوکلئیک را در پیوندی با کاتیون‌های مختلف پوشش می‌دهند و در بهبود رشد و نمو گیاه نقش مؤثری دارند. ترکیبات هوموسی مواد آلی مختلف حاوی دو اسید آلی مهم هستند: اسید هیومیک و اسید فولیک. اسید هیومیک از تجزیه مواد آلی، به ویژه آنهایی که منشأ گیاهی دارند، تولید می‌شود و در خاک، زغال سنگ و ذغال سنگ نارس یافت می‌شود و در نتیجه مجتمع‌های پایدار و نامحلول با ریز مغذی‌ها تشکیل می‌شود.

اسید فولیک با ریز مغذی ها کمپلکس های محلول تشکیل می دهد. اسید هیومیک ترکیبی از مولکول های بسیار بزرگ با قابلیت عناصر کیلیت است و همراه با اسید فولیک جزو بسیار مهم هوموس خاک است و برای گیاهان، حیوانات و انسان ها غیرسمی است. اسید هیومیک برای درخت سیب با اکثر کودهای شیمیایی سازگار است و می تواند با آنها مخلوط شود. کاملاً در آب محلول است و می‌توان آن را با سایر کودهای مایع مخلوط کرد و می‌توان آن را با استفاده از خاک و سیستم‌های آبیاری تحت فشار اعمال کرد.

اسید هیومیک برای درخت سیب به طور مستقیم به عنوان یک ترکیب شبه هورمونی عمل می کند و به طور غیرمستقیم وضعیت فیزیکی خاک را بهبود می بخشد، متابولیسم میکروارگانیسم های خاک را افزایش می دهد، رشد ریشه و ساقه را افزایش می دهد و جذب مواد مغذی را از طریق کیلیت، ترمیم و نفوذ غشا افزایش می دهد. به عنوان یک اسید آلی مشتق شده از هوموس و سایر منابع طبیعی، اسید هیومیک اثرات شبه هورمونی دارد، باعث جذب مواد مغذی و افزایش زیست توده ریشه و اندام هوایی می شود. اسید هیومیک برای بهبود جذب مواد مغذی خاک و رشد گیاه شناخته شده است. با افزایش تولید ریشه های جانبی نازک در گیاهان، نسبت ساقه به ریشه را افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید: گوگرد برای درخت سیب

بررسی عملکرد اسید هیومیک برای درخت سیب

دانشمندان اسید هیومیک و اسید فولویک را کشف کردند. محققان تمام پتانسیل هیومیک اسید برای بهبود زندگی گیاهان را نمی دانند، اما متوجه شده اند که معرفی آن به گیاهان، از جمله درختان، عملکرد گیاهان را سخت تر می کند.از زمان پایان جنگ جهانی دوم، صاحبان خانه ها و مدیران املاک تجاری از کودهای مصنوعی برای تغذیه چمن ها، مناظر و درختان خود استفاده کرده اند. همین کودها خاک را تخلیه کرده اند، به طوری که مواد مغذی ضروری نمی توانند جذب گیاهان شوند.

اسید هیومیک برای درخت سیب، همراه با اسید فولویک، محرک‌های طبیعی رشد گیاه هستند که به گیاهانی مانند درختان کمک می‌کنند تا مواد مغذی بیشتری جذب کنند تا ریشه‌های عمیق و قوی، پوست و سایبان‌ها ایجاد کنند.این مواد مغذی جهت متابولیسم درخت شما، جذب مواد مغذی و رشد درخت را بهبود می بخشد. هنگامی که درختان شما اسید هیومیک یا فولیک را در کود خود دریافت می کنند، این درختان بهتر می توانند در برابر خشکی و فشرده شدن مقاومت کنند و همچنین از بیماری ها و حشرات جلوگیری می کنند.

اسید هیومیک برای درخت سیب

در اینجا سایر فواید اسید هیومیک آورده شده است:

اسیدهای فولیک و هیومیک

اسیدهای فولیک و هیومیک در طی میلیون‌ها سال با قارچ‌ها و میکروارگانیسم‌هایی که خاک و سنگ‌ها را تجزیه می‌کنند، ایجاد شدند. دانشمندان اسیدهای فولیک و هیومیک را از پیت ماس، لیگنیت، لئوناردیت و شیل های هیومیک استخراج می کنند.شما می توانید هومات ها (دانشمندان اسید هیومیک را از هومات ها استخراج می کنند) در باتلاق ها، مرداب ها و بسترهای خشک دریاچه پیدا کنید. اسید فولیک از لئوناردیت می آید که دارای بالاترین درصد محتوای فولویک است.هنگامی که اسیدهای فولیک و هیومیک را در خاک یا کود خود مخلوط می کنید، متوجه خواهید شد که گیاهان شما از جمله درختان شروع به رشد برگ ها، شکوفه ها و میوه های قوی می کنند. در اینجا مزایای اسید فولویک آورده شده است:

بیشتر بخوانید: بهترین کود برای درخت سیب

سخن پایانی:

ماده آلی خاک، هر دو اسید هیومیک برای درخت سیب و اسید فولیک را نشان می دهند که تمایل زیادی برای پیوند دارند. هر چند که به طور گسترده ای به رسمیت شناخته شده است که مواد آلی در خاک از اهمیت بالایی برخوردار هستند. شما در این زمینه می توانید برای درخت خود از اسید هیومیک 20 لیتری شوک استفاده کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *