جهت خرید بهترین کود برای درخت سیب از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

قابل توجه باغداران محترم:

در مورد کود دهی درختان میوه به دنبال یک عدد کود خاص نباشید و فکر نکنید با استفاده از کود های دامی می توانید گلدهی و باردهی درختان خود را به حداکثر برسانید.

آل کود برای شما یک پیشنهاد مفید و کاربردی دارد.

اگر سه الی چهار سال برنامه غذایی مرتب و علمی داشته باشید که مستلزم زمان و هزینه است می توانید ضمن بالاترین میزان برداشت منطقه خود با کیفیت ترین میوه های آن سال را داشته باشید که هم از نظر بازار پسندی و هم از نظر طعم و اندازه بالاترین کیفیت را دارا باشند.

دقیقآ راهکاری که کشاورزان نمونه هر استان آن را انجام می دهند.

درختان بر خلاف دیگر گیاهان بخصوص صیفی جات نمی توانند سریعآ به یک عنصر خاص واکنش سریع نشان دهند و نیازمند زمان بیشتری هستند.

تنها راهکاری که باعث افزایش عملکرد و باردهی بیشتر یک درخت طی همان سال می شود استفاده از کود کامل 10X شوک  است.

که فقط همان سال می تواند حداقل افزایش عملکرد درختان میوه را 30 الی 40 درصد افزایش دهد.

این تنها کودی است که به دلیل فرمول خاص آن فوری جواب می هد.

ولی همانطور که گفته شد برای رساندن درختان به حداکثر باردهی خود نیاز به برنامه غذایی ممتد ، منظم و علمی داریم که در این راستا کارشناسان ایران کود می توانند شما را از این نظر به بهترین نحو پشتیبانی کنند.

 عوامل حائز اهمیت در استفاده از اسید هیومیک برای درخت شلیل

شلیل در خاک های متنوع رشد می کند. مانند سایر میوه های برگریز در اوایل بهار دچار رطوبت بیش از حد می شود و به همین دلیل خاکی با زهکشی مناسب ترجیح داده می شود. به pH بالای 8.4 و همچنین به شوری حساس است، اگرچه پایه های حساس کمتری وجود دارد. کاشت هلو در خاک کم عمق امکان پذیر است زیرا سیستم ریشه آن نیز کم عمق است.

شلیل به خشکی مقاوم است و حتی بدون آبیاری نیز می تواند رشد کند، اما برای به دست آوردن محصولی مقرون به صرفه با میوه مرغوب، مرسوم است که با مقدار 500-700 میلی متر آب آبیاری شود. آبیاری در باغ های جوان مانند سیب، بادام و سایر میوه های برگریز است. استفاده از کود اسید هیومیک برای درخت شلیل می تواند در بهبود میوه دهی آن نقش بسزایی داشته باشد.

شلیل به عنوان “ملکه” میوه ها در نظر گرفته می شود و به دلیل طعم خوب و کاربردهای فراوان به عنوان میوه، تنها پس از سیب به عنوان میوه درختی برگریز در رتبه دوم قرار دارد. شلیل را می توان مانند هلو استفاده کرد و ممکن است به عنوان جایگزینی برای هلو در نظر گرفته شود. از نظر ژنتیکی، تنها تفاوت هلو و شلیل، عدم وجود پف روی پوست شلیل است. شلیل معمولاً کوچکتر از هلو است، روی سطح آن رنگ قرمز و عطر بیشتری دارد.

هلو و شلیل برای مربا، ژله، کنسرو و دسر میوه های مخلوط استفاده می شود. هلو تازه علاوه بر پتاسیم و فیبر، مقادیر قابل توجهی از ویتامین های آنتی اکسیدانی A و C را نیز فراهم می کند. شلیل دو برابر ویتامین A، کمی بیشتر ویتامین C و پتاسیم بسیار بیشتری نسبت به هلو دارد.

اسید هیومیک برای درخت شلیل

انتخاب هلو و شلیل برای مصرف

در استفاده از اسید هیومیک برای درخت شلیل باید گفت که به بهبود باروری و افزایش میوه دهی آن کمک شایانی می کند، لذا سعی کنید تا حدامکان به میزان مناسب از آن استفاده کنید. بهترین هلوهای رسیده و شلیل به جای آنهایی که سبز کم رنگ یا تیره هستند، رنگ زرد تیره یا سفید کرمی دارند. رنگ با توجه به رقم متفاوت است. رنگ سبز نشان دهنده عدم بلوغ است. هلو و شلیل برداشت شده در زمانی که بیش از حد سبز است ممکن است پس از رسیدن چروکیده شود یا عطر و طعم مطلوبی ایجاد نکند.

رنگ قرمز میوه را جذاب می کند اما ممکن است در تعیین بلوغ میوه مفید نباشد. هلوها و شلیل هایی که نمی توانند بلافاصله مصرف یا فرآوری شوند باید در دمای حداکثر 32 درجه فارنهایت و در فضایی با رطوبت بالا نگهداری شوند تا کیفیت حفظ شود. در بسیاری از موارد، یخچال خانگی به این شرایط نگهداری نزدیک می شود. بهتر است میوه را در اسرع وقت استفاده یا فرآوری کنید زیرا در دمای بالا بسیار فاسد شدنی است و برای نگهداری طولانی مدت در سرما (بیش از 14 روز) مناسب نیست.

بیشتر بخوانید: کود درخت هلو

کاشت به موقع و استفاده از اسید هیومیک برای درخت شلیل

در استفاده از اسید هیومیک برای درخت شلیل هیچ چیز با طعم هلوهای درختی یا شلیل قابل مقایسه نیست. صاحبان خانه با زمین در دسترس ممکن است به فکر ایجاد یک کاشت میوه در حیاط خلوت باشند. چنین کاشتی می‌تواند کاملاً رضایت‌بخش باشد، اگر میوه‌کار از آنچه برای رشد هلو با کیفیت بالا نیاز است آگاه باشد. درختان هلو در معرض برخی از آفات و بیماری های جدی حشرات هستند. غالباً، محصول فصل ممکن است به دلیل از بین رفتن جوانه های گل به دلیل دمای پایین زمستان یا در اثر یخبندان های اواخر بهار از بین برود. بهترین شانس برای موفقیت در رشد هلو در چشم انداز خانه ناشی از انتخاب ارقام مقاوم به جوانه، محافظت از شکوفه ها در برابر یخبندان اواخر بهار و مدیریت حشرات و بیماری ها است. کسانی که نمی توانند یا نمی خواهند این کارها را انجام دهند، نباید برای پرورش میوه تلاش کنند، زیرا نتایج ناامیدکننده خواهد بود.

بیشتر بخوانید: کود تقویتی درخت هلو

سخن پایانی:

در بررسی استفاده از اسید هیومیک برای درخت شلیل صرف نظر از اینکه مصرف کننده شلیل را برای مصرف انتخاب می کند یا نهالستان را برای کاشت انتخاب می کند، انتخاب رقم بسیار مهم است. به دلیل تجارب گذشته در مورد از بین رفتن محصول به دلیل کشتن جوانه های زمستانه، ارقام هلو و شلیل قبل از توصیه به پرورش دهندگان از نظر مقاومت جوانه و کیفیت میوه به دقت غربالگری می شوند. ارقام هلو و شلیل نیازی به گرده افشانی متقاطع ندارند و با گرده های خود محصولات رضایت بخشی ایجاد می کنند.

بنابراین، اگر جوانه‌های گل یا گل‌ها در دمای پایین از بین نرفتند، می‌توان از یک درخت هلو یا شلیل انتظار داشت که محصولی را در منظره خانه تولید کند. بسیاری از کارشناسان برای درختان هلو و شلیل برای حداکثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید، حداکثر عملکرد و بهترین کیفیت توصیه می کنند. هرس و آموزش باید در سال کاشت و هر سال پس از آن انجام شود تا یک چارچوب قوی و متعادل از داربست ها ایجاد شود. می توانید از اسید هیومیک 20 لیتری شوک هم برای توسعه و افزایش میوه دهی آن استفاده کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود در ارتباط باشید

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *