اسید هیومیک برای درخت عناب

اسید هیومیک برای درخت عناب

آخرین مقالات

عناب که در اصطلاح محلی به آن بر می گویند، میوه ای بومی چین و شبه قاره آسیای جنوبی است. در چندین منطقه معتدل مانند هند، پاکستان، چین، سوریه، مالاکا، استرالیا و مالایا تولید می شود. این میوه در مناطقی از افغانستان، ایران و مناطق نیمه گرمسیری روسیه می روید. چین یکی از کشورهای مهم برای کشت عناب است که به آن خرمای چینی می‌گویند. صدها گونه عناب در چین موجود است که برخی از آنها بدون دانه هستند.

عناب به عنوان یکی از میوه های مهم در چین شناخته می شود، زیرا مردم آن را برای خوش شانسی می خرند. درخت این میوه بسیار سخت و مقاوم به خشکی است و می تواند در مناطق قلیایی ضعیف بدون آبیاری و مراقبت زیاد رشد کند و برای خاک هایی که درختان میوه دیگر نمی توانند زنده بمانند توصیه می شود. می توانید به منظور رشد بهتر از اسید هیومیک برای درخت عناب استفاده کنید.

نکات موثر در استفاده از اسید هیومیک برای درخت عناب

 داروهای مختلف یونانی حاوی عصاره عناب است که گفته می شود خون را تصفیه می کند و به هضم غذا نیز کمک می کند. پودر و جوشانده تهیه شده از ریشه در تب و زخم های کهنه موثر است. پوست ساقه آن را داروی اسهال می دانند. بسته به نوع میوه بسیار مغذی است، پالپ میوه ممکن است در مرحله کاملا رسیده دارای 0.20 تا 0.80 درصد اسیدیته باشد. در هر 100 گرم پالپ حاوی 70 تا 165 میلی گرم اسید اسکوربیک است که بسیار بالاتر از محتوای ویتامین C مرکبات است که منبع شناخته شده این ویتامین است. میوه عناب همچنین از نظر ویتامین A بسیار غنی است و در هر 100 گرم میوه تقریباً 80 گرم B-کاروتن دارد. می توانید از اسید هیومیک برای درخت عناب به منظور بهبود باروری و تسریع در رشد آن ها استفاده کنید.

میوه کاملا رسیده عناب حاوی 0.9 درصد پروتئین و 12. 8 درصد کربوهیدرات، بالاترین میزان موجود در میوه. قندهای احیا کننده نیز بسیار بالا بوده و به ترتیب بین 3.1 تا 10.0 درصد می باشد. محتویات معدنی آن کلسیم، فسفر و آهن است. میوه عناب حتی از سیب و پرتقال هم برتری دارد. اگرچه عناب ها خود گرده افشان هستند، به این معنی که بدون درخت دیگری در نزدیکی آن میوه می دهند، اما با گرده افشانی متقاطع عملکرد بهتری دارند.

بیشتر بخوانید: اسید هیومیک برای درخت صنوبر

مراقبت از درخت عناب

در زمان کاشت عناب را کود ندهید، بلکه هر بهار 1 فنجان کود 8-8-8 را به خاک زیر تاج درخت بمالید. می توانید از اسید هیومیک برای درخت عناب استفاده کنید. هر چند روز یکبار بلافاصله پس از کاشت تا زمان استقرار درختان عناب را آبیاری کنید. درختان بالغ به آبیاری کم نیاز دارند، شاید یک بار در ماه در شرایط خشک. اگرچه درختان عناب معمولاً با استفاده از روش‌های رویشی تکثیر می‌شوند، درنتیجه درختان عناب نیز به طور قابل اعتمادی از بذر رشد می‌کنند.

بذرها پس از کاشت نیاز به نظارت یا مراقبت کمی دارند، اما باید قبل از کاشت به طور کامل تمیز و پیش تیمار شوند تا از جوانه زنی موفق اطمینان حاصل شود. عناب (Zizyphus jujuba) اگر به مدت طولانی‌تری و احتمالاً با فصل مرطوب‌تر برسد، پوست قهوه‌ای آن‌ها ممکن است قبل از ترک خوردن شروع به چروک شدن کند و گوشت سفید رنگ داخل آن زرد شود و طعم آن بیشتر شبیه موز بسیار شیرین و بیش از حد رسیده باشد.

اسید هیومیک برای درخت عناب

عوامل موثر در رشد گیاه عناب و استفاده از اسید هیومیک برای درخت عناب

عناب در آب و هوای گرم و خشک بهترین عملکرد را دارد، اما می تواند در زمستان تا 20- فارنهایت (29- درجه سانتیگراد) را تحمل کند. آنها در مورد pH خاک خاص نیستند، اما باید در آفتاب کامل کاشته شوند. ارتفاع: 0-1500 متر (5000 فوت) برای جوانه زدن بذر عناب مناسب است، پوشش بذر باید ترک خورده و در معرض آفتاب کامل قرار گیرد. جوانه ها پس از قطع شدن کنده می شوند.

در بررسی استفاده از کود اسید هیومیک برای درخت عناب به نظر می رسد عناب با لقاح کم یا بدون لقاح خوب عمل می کند. استفاده از یک کود متعادل مانند 10-10-10 در فواصل دو ماهه در طول فصل رشد احتمالاً رشد را سرعت می بخشد. تا زمانی که درخت تازه کاشته شده چندین ماه طول نکشیده است، کود دهی نکنید. عناب به خشکی مقاوم است اما برای تولید میوه های آبدار به آب نیاز دارد. قبل از آبیاری اجازه دهید چند اینچ (5 تا 10 سانتی متر) خاک خشک شود و سپس به صورت عمیق آبیاری کنید.

درختان عناب را در اواخر بهار بکارید. منطقه ای را انتخاب کنید که آفتاب کامل داشته باشد و بین درختان حداقل 10 تا 15 فوت فاصله داشته باشد. در حین کاشت استفاده از کود اسید هیومیک برای درخت عناب برای تسریع در امر باروری امری ضروری است.

پرورش عناب

ساقه هایی به طول 4-6 اینچ با برگ های کوچک نزدیک نوک و برگ های بالغ در پایین انتخاب کنید.

چندین ساقه را ببرید زیرا قلمه ها گاهی اوقات ریشه ندارند.

قلمه ها را مستقیماً در باغچه یا ظرف بکارید.

  • از دانه ها

در حین کاشت استفاده از کود اسید هیومیک برای درخت عناب کاشت بذر برای کاشت عناب یک مشکل است. از آنجایی که بیشتر درختان میوه هایی را بدون گرده افشانی متقابل تولید می کنند و دانه های گرفته شده از میوه های درخت خود گرده افشانی معمولاً قابل دوام نیستند، لذا:

3-4 دانه عناب را در اواخر تابستان یا پاییز پس از رسیدن میوه به رنگ قرمز قهوه ای جمع آوری کنید.

آن را به مدت یک ساعت در آب گرم خیس کنید، آن را بشویید و به درستی تمیز کنید.

بذرها را به عمق ۱/۲ اینچ مستقیماً در خاک یا گلدان باغچه بکارید.

بیشتر بخوانید: اسید هیومیک برای درخت انار

سخن پایانی :

درخت عناب برای رشد به مکانی گرم و آفتابی نیازمند است. با مقدار مناسب نور خورشید و گرما، درخت بدون نیاز به توجه زیاد به رشد خود ادامه خواهد داد. هنگام کاشت قلمه ها یا بذرها، مطمئن شوید که در سایه درختان دیگر قرار نگیرند. در حین کاشت استفاده از کود اسید هیومیک برای درخت عناب می تواند در بهبود رشد آنان تاثیر بسزایی داشته باشد. در اینجا استفاده از اسید هیومیک 20لیتری شوک هم می توانید استفاده کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود در ارتباط باشید

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن