درختان بالغ هلو بیشتر به نیتروژن و پتاسیم نیاز دارند، دو ماده مغذی که در غلظت های بالاتر در میوه ها یافت می شوند. فسفر رشد ریشه را تقویت می کند و برای درختان جوان ضروری است. از کودهای کامل مانند 16-4-8، 12-6-6، 12-4-8 یا 10-10-10 در سه سال اول درخت استفاده کنید. در اینجا اگر خواستار شناخت بیشتر کود اسید هیومیک برای درخت هلو هستید، لازم است ادامه مطلب را با ما همراه باشید تا آگاهی تان در این حوزه افزایش یابد.

بررسی عملکرد کود اسید هیومیک برای درخت هلو

در بررسی عملکرد کود اسید هیومیک برای درخت هلو مراقبت در سال اول بسیار مهم است، به خصوص زمانی که صحبت از مدیریت علف های هرز می شود. بسیاری از باغبانان و کارشناسان به شما توصیه می کنند علف های هرز را با مالچ محصولات کنترل کنید. خاک را آبیاری کنید، یک لایه 3 اینچی مالچ قرار دهید و دوباره آبیاری کنید. هرس بخش بزرگی از مراقبت از درختان هلو در طول سالیان است. هلوهای استقرار یافته باید دو بار در سال کوددهی شوند.

درختان هلو را باید یک بار در اوایل بهار و بار دیگر در اواخر بهار یا اوایل تابستان کود دهید. استفاده از کود درخت هلو در این مواقع به رشد میوه هلو کمک می کند. در فصل رشد هلو را آبیاری کنید. اگر از سیستم آبیاری قطره ای استفاده می کنید، برنامه آبیاری روزانه را دنبال کنید. اگر از سیستم آبپاش استفاده می کنید، درختان هلو را هر سه هفته یکبار آبیاری کنید. حتما خاک را مرطوب نگه دارید و از خیس شدن خاک یا آب نشسته در اطراف درخت خودداری کنید.

در بررسی عملکرد کود اسید هیومیک برای درخت هلو توصیه می کنیم از کودی استفاده کنید که برای درختان میوه مانند، میوه هلو، مرکبات و درخت اسپند 19-10-5 مناسب باشد. نشانه های درختان هلو غرقابی شامل تغییر رنگ در برگ ها از سبز سالم به زرد یا حتی قرمز تیره یا بنفش است. سپس ممکن است برگها شروع به ریختن کنند. در نهایت، ریشه ها می میرند.

هنگام بررسی، ریشه های مرده در داخل سیاه یا بنفش تیره به نظر می رسند و بوی وحشتناکی از خود می دهند. کود را به فاصله 18 اینچ از تنه پخش کنید و خوب آب دهید. 3/4 کود 10-10-10 را در بهار و اوایل تابستان سال دوم مصرف کنید. با شروع سال سوم، هر سال 1 کیلوگرم نیتروژن در اوایل بهار، زمانی که درخت شروع به رشد کرد، استفاده کنید. عدد اول در نسبت کود مقدار نیتروژن وزنی را نشان می دهد.

بیشتر بخوانید: کود تقویتی درخت هلو

پرورش و رشد درخت هلو

نحوه رشد درختان هلو به نوع خاک و تابش خورشید بستگی دارد. هلو در زمستان رشد می کند. برای شکستن خواب زمستانی، که به طور معمول در بهار رشد می کند و شکوفه می دهد، هلو به حداقل تعداد ساعات زمستانی زیر 45 درجه فارنهایت نیاز دارد. به طور معمول آبیاری قطره ای را برای درختان هلو توصیه می کنند. اگر به آب کافی دسترسی دارید، به درخت هلو جدید خود ۷ گالن آب در آوریل و می، ۱۴ گالن در ژوئن، ۲۸ گالن در جولای و آگوست و ۲۱ گالن در سپتامبر بدهید.

در صورت رسیدن باران های فصلی ممکن است مجبور نباشید در پاییز آبیاری کنید. نکته بعدی در بررسی کود اسید هیومیک برای درخت هلو این است که هنگامی که درختان هلو در حال تولید هستند، معمولاً در فصل رشد چهارم  فسفر و پتاسیم را مطابق با توصیه های آزمایش خاک و یا بافت برگ اعمال کنید. اکثر باغات با درختان هلو بالغ به 50 تا 60 درصد نیتروژن واقعی در هر هکتار در هر فصل نیاز دارند.

استفاده از کود اسید هیومیک برای درخت هلو

درختان هلو در اندازه‌های مختلفی وجود دارند، حتی ارقام کوچک آن ها که می‌توانید در ظرفی پرورش دهید، برای کاشت درخت هلو وقتی از بذر رشد می کنند، معمولاً حدود سه تا چهار سال طول می کشد تا میوه دهند. خرید یک درخت جوان به این معنی است که زودتر از برداشت محصول لذت خواهید برد. درخت هلو خود را در اواخر زمستان یا اوایل بهار در طول دوره خواب آن بکارید. نام گیاه شناسی Prunus persicaنام متداول هلو است که بسیار استفاده می شود. برای رشد و پرورش مناسب، میوه هلو به کود اسید هیومیک برای درخت هلو احتیاج دارد.

اسید هیومیک برای درخت هلو
 

نحوه کاشت درخت هلو

هنگام انتخاب درخت هلو برای کاشت در حیاط خود، مطمئن شوید که این میوه مناسب با آب و هوای شماست و مکانی آفتابی و سرپناه را انتخاب کنید. آن را عمیقاً آبیاری کنید و در اطراف ناحیه ریشه مالچ را در نظر بگیرید تا آن رطوبت را ببندید. یک مکان کمی مرتفع بهتر از فرورفتگی است که در آن یخبندان می نشیند. اگر یک درخت میوه را انتخاب کرده‌اید، مطمئن شوید که سوراخی که آن‌ها را در آن قرار می‌دهید، فضای زیادی برای گسترش ریشه‌ها فراهم می‌کند.

درختان هلو خود بارور هستند، بنابراین برای تولید میوه نیازی به کاشت بیش از یک درخت ندارید. اگر می‌خواهید یک باغ کوچک راه‌اندازی کنید، مطمئن شوید که فاصله آن‌ها برای جلوگیری از سایه انداختن یکدیگر در زمان بلوغ وجود دارد. هلوهای استاندارد را با فاصله 18 فوتی و هلوهای کوچک را با فاصله 5 فوتی بکارید. در اینجا به منظور رشد همه آن ها سعی کنید از کود اسید هیومیک برای درخت هلو استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: کود درخت هلو

مراقبت از درخت هلو

درختان هلو به آفتاب کامل نیاز دارند. آنهایی که در سایه رشد می کنند قدرت خود را از دست می دهند، لذا آنها را مستعد مشکلات آفات و بیماری می کند.

درختان هلو نیاز به زهکشی خوب دارند. افزودن  مالچ ارگانیک  مانند کپک برگ یا کمپوست به سرکوب علف های هرز کمک می کند و خاک را سالم و کمی اسیدی نگه می دارد.

درختان هلو را به طور یکنواخت مرطوب نگه دارید، به خصوص در دو سال اول که خود را استقرار می دهند.

سخن پایانی:

در بررسی کود اسید هیومیک برای درخت هلو باید گفت که هلو دمای متوسطی را دوست دارد و به طور کلی در مناطق رشد USDA 5-8 بهترین رشد را دارد. با این حال، می‌توانید گونه‌های مقاوم‌تر به سرما یا گرما را برای گسترش منطقه رشد به مناطق 4 و 9 انتخاب کنید. هلو به حداقل 600 ساعت سرما در دمای 45 درجه فارنهایت یا کمتر نیاز دارد تا میوه دهی را آغاز کند. دمای طولانی مدت زیر صفر ممکن است به درختان آسیب برساند. هلو شرایط مرطوب را تحمل می کند، اما رطوبت بیش از حد می تواند بیماری های قارچی را تشویق کند. هر بهار یک کود متعادل 10-10-10 در اطراف درختان هلو خود بمالید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *