اسیدهیومیک برای درخت پرتقال

اسید هیومیک برای درخت پرتقال

آخرین مقالات

اگر در تلاش برای رشد گیاهان سالم هستید، یادگیری نحوه استفاده از اسید هیومیک برای درخت پرتقال بسیار مهم است. اسیدهای هیومیک و اسیدهای فولیک ترکیبات آلی ساخته شده از مواد طبیعی هستند. هر دو ماده فواید زیادی هم برای خاک و هم برای گیاهان دارند. این مواد محرک زیستی هستند. بنابراین رشد و بنیه گیاه را بدون تامین مستقیم مواد مغذی یا کشتن آفات افزایش می دهند. مواد آلی طبیعی در سراسر اکوسیستم است و نقش مهمی در بسیاری از فرآیندهای طبیعی و انسانی ایفا می کند، مانند کربن چرخه ژئوشیمیایی و حمل و نقل از آلاینده های آلی و معدنی در سراسر محفظه محیط زیست. به منظور درک بیشتر این ترکیب، لازم است ادامه مطلب را با ما همراه باشید.

نکات قابل توجه در بررسی عملکرد اسیدهیومیک برای درخت پرتقال

در بررسی عملکرد اسید هیومیک برای درخت پرتقال، اسیدهای هیومیک و اسیدهای فولیک تعدادی فواید فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی برای گیاهان و خاک فراهم می کنند. اینها شامل افزایش جذب مواد مغذی گیاه، افزایش رشد ریشه و بهبود ساختار خاک است. شما می توانید با استفاده از انواع روش های کاربردی، این مزایا را برای گیاهان خود فراهم کنید. این محصولات را می توان به عنوان پوشش بذر، محلول پاشی و نرم کننده خاک استفاده کرد. پرورش دهندگان می توانند اسیدهای هیومیک و فولیک را به صورت پودر یا مایع استفاده کنند. هر دو شکل در بسیاری از محصولات مختلف موجود هستند. یکی از محصولات عالی BioEnhancer از Green House Feeding است. این پودر ترکیبی از اسیدهای هیومیک و سایر محرک های زیستی است. مزایایی از جمله افزایش رشد ریشه و افزایش جذب مواد مغذی برای گیاه شما فراهم می کند.

بیشتر بخوانید: تاثیر اسیدهیومیک بر عملکرد گیاه ریحان

  • هیومیک اسید

اسید هیومیک نوعی محرک زیستی گیاهی است. به محرک های زیستی، حالت دهنده های گیاهی یا تقویت کننده های زیستی نیز گفته می شود. در بررسی عملکرد اسیدهیومیک برای درخت پرتقال می توان گفت که محرک های زیستی کیفیت و عملکرد گیاه را به صورت غیر مستقیم افزایش می دهند. آنها به طور مستقیم مواد مغذی را تامین نمی کنند. آنها همچنین آفات یا عوامل بیماری زا را نمی کشند.

بلکه جذب و استفاده از مواد مغذی را در گیاهان از طرق مختلف افزایش می دهند. آنها همچنین در بهبود و اثربخشی بخشی از گیاهان موثر هستند. این ترکیبات همچنین تحمل تنش گیاه را در برابر آب و هوا، آفات و بیماری ها بهبود می بخشد. از آنجایی که اسیدهای هیومیک محرک زیستی هستند، تمام مزایای ذکر شده در بالا را ارائه می دهند.

ممکن است از خود بپرسید، اسید هیومیک دقیقا چیست؟ آنها ترکیبات قهوه ای تیره ای هستند که از اشکال مختلف مواد آلی به دست می آیند. توجه به این نکته مهم است که اسیدهای هیومیک ساختار و آرایش زیبایی را از خود نشان می دهند. هیومیک اسیدها مولکول های بزرگی هستند که از عناصر مختلفی تشکیل شده اند.

این عناصر عبارتند از کربن، اکسیژن و هیدروژن. پایه اسید هیومیک برای درخت پرتقال، مواد آلی تجزیه شده شامل ذغال سنگ نارس، زغال سنگ و لئوناردیت است. مواد آلی مانند کمپوست اغلب حاوی مواد هیومیک هستند. بیشتر محصولات اسید هیومیک از مینرالوئید لئوناردیت استخراج می شوند. این فرآیند استخراج از طریق یک ماده قلیایی انجام می شود.

  • اسید هیومیک در مقابل اسید فولیک

نام اسید هیومیک کمی گمراه کننده است. اسید هیومیک برای درخت پرتقال وقتی به آب اضافه می شوند PH را کاهش نمی دهند. اسید هیومیک به شکل خاصی از یک ماده هیومیک اشاره دارد. مواد هیومیک برای کشاورزی دارای تعداد زیادی مکان با بار منفی هستند. هنگامی که این مکان ها با یون های H با بار مثبت پر می شوند، ترکیبات اسید هیومیک نامیده می شوند.

با این حال، گاهی اوقات این مکان ها با یون های دیگر با بار مثبت (کاتیون ها) مانند کلسیم یا پتاسیم پر می شوند. هنگامی که این مورد است، به این مواد به عنوان Humates اشاره می شود. اصطلاح کلی برای این ترکیبات مواد هیومیک است. هیومیک در اسیدهای قوی نامحلول هستند، اما در pH های بالاتر محلول هستند.

  • اسیدهای فولیک

اسیدهای فولیک دسته ای از ترکیبات مشابه اسیدهای هیومیک هستند. با این حال، آنها از برخی جهات متفاوت هستند. رنگ اسید فولویک روشن تر از HA است. رنگ FA می تواند از زرد تا قهوه ای روشن متغیر باشد. اسیدهای فولیک کوچکتر از اسیدهای هیومیک هستند. آنها به اندازه کافی کوچک هستند که می توانند وارد دیواره های سلولی شوند و مواد مغذی را با خود بیاورند. اسیدهای هیومیک برای ورود به سلول های گیاهی بسیار بزرگ هستند. اسید فولیک همچنین در تمام pH ها از جمله در شرایط بسیار اسیدی محلول است. به یاد داشته باشید که اسیدهیومیک برای درخت پرتقال در pH بسیار پایین نامحلول هستند.

اسیدهیومیک برای درخت پرتقال

اسید هیومیک برای درخت پرتقال

اگر تلاش زیادی کرده اید تا محصولات خود را با مواد غذایی موثر تهیه کنید، استفاده از کود مناسب برای بهبود رشد این دسته از گیاهان امری ضروری است. یکی از راه های افزایش سلامت گیاه، افزودن اسیدهیومیک برای درخت پرتقال و اسید فولیک است.

HA مزایای زیادی برای گیاهان و محیط های رشد آنها فراهم می کند. شما می توانید این فواید را به سه دسته اصلی تقسیم کنید: شیمیایی، بیولوژیکی و فیزیکی. در مجموع، این فواید منجر به افزایش رشد گیاه، افزایش بنیه و افزایش عملکرد می شود. آنها همچنین به تولیدکنندگان کمک می کنند تا در هزینه های خود به دلیل کاهش هزینه های مواد مغذی و آب صرفه جویی کنند. به یاد داشته باشید که این ترکیبات، مواد مغذی را برای گیاهان فراهم نمی کنند. در عوض، در دسترس بودن و جذب مواد مغذی را افزایش می دهند. بنابراین، همچنان باید گیاهان خود را با مواد مغذی تامین کنید.

بیشتر بخوانید: کود درخت پرتقال

سخن پایانی:

اسیدهیومیک برای درخت پرتقال و فولیک هر دو ترکیب کننده عالی مواد معدنی و مواد مغذی خاک هستند. کیلاسیون فرآیندی است که در آن مولکول‌های آلی بزرگی مانند HA مواد مغذی را متصل کرده و نگه می‌دارند. برخی از این مواد مغذی عبارتند از آلومینیوم، مس، آهن، منگنز و روی. از آنجایی که این مواد مغذی کلات می شوند، از شسته شدن آنها از خاک جلوگیری می شود.

به نوبه خود، کیلاسیون از آلودگی مواد مغذی جلوگیری می کند و مواد مغذی را برای استفاده گیاه در دسترس نگه می دارد. این فرآیند کیلاسیون برای در دسترس بودن و جذب مواد مغذی مهم است. افزودن HA به ویژه در جذب آهن توسط گیاه مفید است. مقدار کافی آهن در گیاهان برای تشکیل کلروفیل حیاتی است. می توانید از اسیدهیومیک 20 لیتری شوک هم به عنوان کودی مناسب برای رشد گیاهان خود استفاده کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود در ارتباط باشید

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن