اسید هیومیک برای درخت گیلاس

اسید هیومیک برای درخت گیلاس

آخرین مقالات

به عنوان یک باغبان همه ما در مورد هوموس صحبت می کنیم. برخی از ما حتی خاک هوموس و مواد هیومیک مانند اسید هیومیک و اسید فولیک را می خریم. ما کمپوست را به باغ ها اضافه می کنیم تا سطح هوموس را در خاک خود افزایش دهیم با این اعتقاد که هوموس برای خاک مفید است. خاک خوب باغ به دلیل محتوای هوموس زیاد تیره است. در اینجا با اسید هیومیک برای درخت گیلاس و بررسی عملکرد آن آشنا خواهید شد، لذا ادامه مطلب را با ما همراه باشید.

شناسایی عملکرد اسید هیومیک برای درخت گیلاس

200 سال پیش دانشمندان خاک متوجه شدند که خاک کشاورزی خوب، به رنگ سیاه است و در تلاش برای درک بهتر این ماده سیاه، روشی برای استخراج آن از اجزای معدنی خاک (یعنی سیلت، ماسه و رس) ابداع کردند. آنها خاک را با محلول قلیایی قوی با pH 13 استفاده کردند. این روش اجزای آلی را از خاک بیرون کشید تا بتوانند آنها را مطالعه کنند. با گذشت زمان این ماده سیاه به هوموس معروف شد.

در بررسی اسید هیومیک برای درخت گیلاس، هوموس خواص منحصر به فردی دارد. این ترکیب عمدتا از کربن و مقداری نیتروژن تشکیل شده است. بخش غیر معمول این ترکیب این است که هوموس بسیار پایدار است. در واقع 100 سال یا بیشتر طول می کشد تا تجزیه شود. به نظر می رسد که میکروب ها نمی توانند آن را هضم کنند.

بیایید سعی کنیم روند کامل آنچه برای مواد آلی در باغ اتفاق می افتد را درک کنیم. مواد آلی گیاهی (و حیوانی) به خاک اضافه می شود. ممکن است مستقیماً با افتادن برگ ها به زمین اضافه شود، یا ممکن است ابتدا توسط باغبان کمپوست شود و سپس به خاک اضافه شود. در بررسی اسید هیومیک برای درخت گیلاس باید بدانید که هنگامی که در خاک قرار می گیرد، تکه های مواد گیاهی به مولکول های بزرگی مانند پروتئین ها و کربوهیدرات ها توسط عمل میکروب ها (عمدتاً باکتری ها و قارچ ها) تجزیه می شوند.

با گذشت زمان، میکروب‌ها مواد آلی را به مولکول‌های کوچک‌تر می‌شکنند و در این فرآیند مواد مغذی برای استفاده گیاهان آزاد می‌شوند. این فرآیند به طور متوسط ​​حدود 5 سال طول می کشد.در پایان این فرآیند به دلیل استفاده از اسید هیومیک برای درخت گیلاس، بیشتر مواد آلی توسط میکروب ها مصرف شده است و آنچه باقی می ماند هوموس است.

بیشتر بخوانید: زمان مصرف هیومیک اسید در برنج

هوموس ماده ای است که به نظر می رسد میکروب ها نمی توانند آن را هضم کنند، بنابراین تجمع می یابد و سال ها در خاک باقی می ماند. این ترکیب بسیار پایدار است، برخی ادعا می کنند که برای 100 سال یا بیشتر باقی می ماند. رنگ سیاهی که در خاک خوب می بینیم به دلیل مخلوطی از مواد آلی در حال تجزیه و هوموس است که بیشتر هوموس است.

اسید هیومیک برای درخت گیلاس

نکات حائز اهمیت در بررسی اسید هیومیک برای درخت گیلاس

در بررسی اسید هیومیک برای درخت گیلاس هوموس را نمی توان در خاک مشخص کرد. این بدان معناست که دانشمندان نتوانستند هوموس را در حالی که در خاک است تجزیه و تحلیل کنند. آنها فقط پس از استخراج در pH 13 می توانند با آن کار کنند. PH 13 بسیار قلیایی است و در این pH انواع واکنش های شیمیایی عجیب و غریب انجام می شود. هیچ کس نمی توانست با اطمینان بگوید که هوموس موجود در خاک همان هوموسی است که پس از استخراج مورد مطالعه قرار گرفته است.

مولکول های بزرگ مواد آلی بیش از آنچه قبلا تصور می شد با خاک برهم کنش دارند. در واقع خاک تمایل دارد تا مقداری مواد آلی را از باکتری ها پنهان کند و روند تجزیه را کندتر کند. دومین نکته مهم در بررسی اسید هیومیک برای درخت گیلاس این است که میکروب ها از مولکول های کوچک استفاده می کنند و آنها را به مولکول های بزرگ تبدیل می کنند، درست مانند گیاهان. آنها قندهای ساده، نیترات و فسفات را می گیرند و از آنها پروتئین، DNA و کربوهیدرات می سازند.

این اطلاعات جدیدی نیست، اما تحقیقات نشان می دهد که این فرآیند بسیار مهم تر از آن چیزی است که ما متوجه شدیم. میکروب ها روند تجزیه را با شروع دوباره از نو، کند می کنند. در هر زمان معین، خاک دارای طیف وسیعی از اندازه‌های مولکولی است. هنگامی که مواد گیاهی و جانوری جدید به خاک اضافه می شود و با مرگ میکروب ها، جریان ثابتی از مولکول های بزرگ وارد سیستم می شود. این ماده آلی به طور مداوم به مولکول های کوچکتر تجزیه می شود و در نهایت به مواد مغذی ساده مانند نیترات و فسفات و همچنین دی اکسید کربن تبدیل می شود.

بیشتر بخوانید: کود گیلاس

عوامل موثر در استفاده از اسید هیومیک برای درخت گیلاس

اصطلاح ماده هیومیک برای تعدادی از محصولات از جمله اسید هیومیک و اسید فولویک استفاده می شود. اکنون می دانیم که اینها در فرآیند استخراج ایجاد می شوند و بنابراین مواد شیمیایی ساخته دست بشر هستند. برخلاف تصور رایج، مواد هیومیک آلی نیستند (به معنای باغبانی ارگانیک). آیا ارزشی برای گیاهان اضافه می کنند؟ پاسخ کوتاه این است که ممکن است برای آنها ارزشی داشته باشد اما شواهد علمی که از ارزش واقعی در باغ حمایت می کنند در بهترین حالت ضعیف هستند.

  • فرآیند علمی

این روزها مطبوعات منفی زیادی در مورد علم و روند علمی بررسی اسید هیومیک برای درخت گیلاس وجود دارد. همه چیز توسط مونسانتو کنترل می شود و همه دانشمندان پول می گیرند تا در مورد نتایج خود دروغ بگویند. مسائل مربوط به هوموس در اوایل سال 1888 مطرح شد اما آنها رد شدند. اکنون به نظر می رسد که حمایت بیشتری از این ایده وجود دارد. بخشی از دلیل این امر این است که ما اکنون فناوری بهتری داریم که می‌تواند هوموس را در خاک تشخیص دهد، اما نمی‌تواند چیزی را پیدا کند.

بیشتر بخوانید: نحوه کاشت هسته گیلاس را بیاموزید

سخن پایانی:

در بررسی اسید هیومیک برای درخت گیلاس نکته مهم همه اینها این است که پژوهش علمی یک فرآیند خود اصلاحی است. با گذشت زمان اشتباهات با مطالعات جدید اصلاح می شوند. با گذشت زمان علم به نتایج درستی می رسد. در این حوزه به منظور شناخت بیشتر خود می توانید از باغبانان و کارشناسان مجرب در این زمینه سوال کنید تا بتوانید سطح آگاهی و اطلاعات خود را افزایش دهید. هم چنین می توانید با مراجعه به مراکز معتبر خرید اسیدهیومیک، بهترین کود و باکیفیت ترین کود ممکن را برای رشد گیاهان خود خریداری نمایید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود در ارتباط باشید

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن