تاثیر کوددهی گیاهان سانسوریا با کودهای سه بیست شوک

نیازهای رشدی گیاه سانسوریا

آخرین مقالات

نیازهای رشدی گیاه سانسوریا

نیازهای رشدی گیاهان آپارتمانی  از جمله سانسوریا اهمیت بسیار بالایی دارد . سانسوریا از جمله گیاهان آپارتمانی زیبایی هستند که در داخل منازل و گلخانه های مختلف استفاده می شود و زیبایی خاصی به منازل می دهد.

اسید هیومیک برای سانسوریا

سانسوریا در هوای خشک رشد خوبی دارد.

سانسوریا معمولا برای رشد؛ نیازی به رطوبت فراوان ندارد و در آب هوای خشک نیز می تواند زندگی کند. اما دقت داشته باشید که آن را در جاهای بسیار مرطوب مانند حمام قرار ندهید زیرا ممکن است آسیب ببیند.

سانسوریا  دمای 10 درجه سانتی گراد  را تحمل می کند.

 سانسوریا قادر به رشد در دماهای مختلف می باشد، از این رو اگر آن را در فضای باز قرار داده اید،  بهتر است در زمستان، داخل فضای بسته باشد.  البته سانسوریا به علت مقاومت بالایی که دارد می تواند در دمای ۱۰ درجه سانتی گراد نیز دوام بیاورد.

آبیاری زیاد ریشه های سانسوریا را دچار پوسیدگی می کند.

برخلاف بیشتر گیاهان آپارتمانی که باید دائم خاک آن ها را آبیاری کنید، سانسوریا گیاهی  است که به مقدار آب زیادی نیاز ندارد و قبل از آبیاری آن باید از خشک بودن گلدان و خاک آن مطمئن شوید. زیرا اگر به سانسوریا بیش از اندازه آب بدهید؛ ریشه های آن دچار پوسیدگی خواهد شد.

نیاز نوری سانسوریا

 یکی از اصلی ترین عواملی که بر رشد گیاهان تأثیر می گذارد؛ نور است . سانسوریا به نور زیادی نیاز دارد و اگر نور کافی به آن نرسد، رده های زرد رنگ آن کم رنگ می شوند. البته سانسوریا توانایی زندگی در سایه و محلی که نور کم در آن جا است را نیز دارد و آسیبی نمی بیند.

در مورد کودهای کامل بیشتر بدانیم 

اسید هیومیک سانسوریا نسبت آفات کنه محافظت می کند.

 خاک مناسب تمام نیاز های تغذیه ای سانسوریا را تأمین می کند. کود اسید هیومیک  برای انواع سانسوریا مناسب هستند و مانند یک کود مقاوم برای سانسوریا عمل می کند و آن را در برابر کنه عنکبوتی محافظت می کند. کنه عنکبوتی شیره گیاهی برگ سانسوریا را می خورد و همین امر موجب می شود گیاه به مرور زمان شادابی، سبزی و رشد خود را از بدهد.

اسید هیومیک برای سانسوریا

در مورد کودهای فروست ست بیشتر بدانیم 

تأثیرکودهای مایع  برای رشد و نمو سانسوریا 

تقویت گلدهی  و رشد سریع

مرطوب نگه داشتن خاک در زمان نبود آب

افزایش مقاومت گیاه را در برابر آفات هایی مانند؛ کنه، خشکی، پژمردگی، عنکبوت

افزایش  جذب عناصر پر مصرف خاک نظیر؛ فسفر، نیتروژن، پتاسیم و کلسیم که در رشد سانسوریا ضرورت دارد

افزایش ریشه زایی سانسوریا  و در اختیار قرار گرفتن عناصر مغذی لازم در گیاهان

اصلاح ساختمان فیزیکی خاک و ایجاد  طراوت  در سانسوریا

اسید هیومیک پودری برای بهبود کیفیت سانسوریا استفاده می شود.

اسید هیومیک پودری از همان اسید هیومیک مایع به دست می آید و برای استفاده در سیستم آبیاری بسیار مناسب است. معمولا برای بهبود کیفیت سانسوریا، از این نوع کود در خاک استفاده می شود.  همچنین بهتر اسید هیومیک پودری را در آب حل کنید و بر روی خاک بپاشید تا به راحتی جذب سانسوریا و خاک شود.

نکات مهم برای نگهداری سانسوریا

  • برای این که نور به صورت یکنواخت به کل سانسوریا برسد؛ بهتر است هر هفته گلدان را بچرخانید؛
  • به هیچ عنوان سانسوریا را هرس نکنید زیرا این عمل باعث کندی رشد گیاه می شود و ممکن است از بین برود؛
  • سانسوریا به آب بیش از حد و زیاد نیازی ندارد و برای آبیاری آن بهتر است همیشه؛ انگشت خود را در خاک فرو ببرید و اگر خشک بود، به آن آب بدهید؛
  • فراموس نکنید که بهترین زمان برای آبیاری سانسوریا؛ هفته ای 1 بار یا 2 هفته 1 بار است؛
  • بیشتر در فصل های بهار و تابستان از کود های اسید هیومیک؛ گرانولی، مایع و پودری طبق اصول و دستور مصرف، برای شادابی و رشد بهتر سانسوریا استفاده کنید.

سخن پایانی

شما تولید کننده و باغدار محترم می توانید جهت استفاده از کودهای مایع شوک با کارشناسان ایرانکود در تماس باشید .

اشتراک گذاری
روش قلمه زدن دیفن باخیا
مطالب مهم

روش رشد سریع دیفن باخیا

روش رشد سریع دیفن باخیا دیفن باخیا از گیاهان چند ساله گرمسیری با گونه های مختلفی است که معمولاً به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می

سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم آمونیوم سولفات یک نمک معدنی است که به عنوان کود شیمیایی در کشاورزی استفاده می‌شود. کود سولفات آمونیوم معمولاً حاوی 24 ٪ نیتروژن

کود کالمکس برای آلبالو

کود کالمکس برای آلبالو کود کالمکس به دارا بودن عناصر مغذی  برای  رشد درختان گیلاس ضروری می باشد. کود کالمکس به تقویت دیواره سلولی کمک

آموزشی

اسید هیومیک مخصوص برنج

اسید هیومیک مخصوص برنج همانطور که می دانید فقط دو نوع برند اسید هیومیک وجود دارد که مخصوص برنج می باشد،بهترین نوع آن اسید هیومیک