تاثیر کوددهی گیاهان سانسوریا با کودهای سه بیست شوک

اسید هیومیک برای سانسوریا

آخرین مقالات

اسید هیومیک‌ یک نوع کود بسیار مغذی است که از بقایای تجزیه ‌شده مواد ارگانیک به دست می آید و به طور طبیعی در چرخه حیات رودها، خاک و اقیانوس وجود دارد. تاثیر اسید هیومیک بر گیاهان از محبوبیت بسیار بالایی در بین تمام افرادی که پرورش گل و گیاه می دهند و به خصوص؛ کشاورزان دارد زیرا هیچ گونه عوارضی برای گل و گیاهان ندارد. از این رو پیشنهاد می‌شود که هر چند وقت یک بار، اسید هیومیک برای سانسوریا و کاکتوس جهت افزایش طراوت و شادابی استفاده کنید.

سانسوریا گیاهی آپارتمانی است که هوای اطراف را پاکیزه و پر از اکسیژن می کند. این گیاه سبز رنگ، از تنوع و طول عمر بالایی برخوردار است و انواع مختلفی از آن مانند؛ مهتابی، سبز، لوله ای، ابلق، رنگی، پاکوتاه و لوله ای وجود دارد. همان طور که می دانید؛ هر جاندار زنده ای در صورت فراهم نشدن مواد مغذی و شرایط رشد مناسب، شادابی و طراوت خود را از دست می دهد. به همین دلیل ما در این مقاله برای تان اطلاعات لازم را در خصوص شرایط رشدی سانسوریا و بررسی تمام اثرات استفاده از مواد مغذی مانند اسید هیومیک بر آن را که موجب افزایش طول عمر گیاه می شود را ذکر کرده ایم.

اسید هیومیک برای سانسوریا

شرایط لازم برای رشد و نگهداری از سانسوریا

 • رطوبت

سانسوریا معمولا برای رشد؛ نیازی به رطوبت فراوان ندارد و در آب هوای خشک نیز می تواند زندگی کند. اما دقت داشته باشید که آن را در جاهای بسیار مرطوب مانند حمام قرار ندهید زیرا ممکن است آسیب ببیند.

 • دمای مناسب

توجه داشته باشید که سانسوریا قادر به رشد در دماهای مختلف می باشد و فقط نباید زیر بارش برف و باران قرار بگیرد. از این رو اگر آن را در فضای باز قرار داده اید؛ بهتر است در زمستان، آن را به اتاق بیاورید. البته سانسوریا به علت مقاومت بالایی که دارد؛ می تواند در دمای ۱۰ درجه سانتی گراد نیز دوام بیاورد.

 • آبیاری

برخلاف بیشتر گیاهان آپارتمانی که باید دائم خاک آن ها را آبیاری کنید، سانسوریا گیاهی جالب است که به مقدار آب زیادی نیاز ندارد و قبل از آبیاری آن باید از خشک بودن گلدان و خاک آن مطمئن شوید. زیرا اگر به سانسوریا بیش از اندازه آب بدهید؛ ریشه های آن دچار پوسیدگی خواهد شد.

 • نور

بی شک، یکی از اصلی ترین عواملی که بر رشد گیاهان تأثیر می گذارد؛ نور است و این نوع از گیاه آپارتمانی نیز؛ به نور زیادی نیاز دارد و اگر نور کافی به آن نرسد، رده های زرد رنگ آن کم رنگ می شوند. البته سانسوریا توانایی زندگی در سایه و محلی که نور کم در آن جا است را نیز دارد و آسیبی نمی بیند.

 • خاک و کود مناسب

همان طور که می دانید؛ خاک مناسب، تمام نیاز های تغذیه ای سانسوریا را تأمین می کند و به همین دلیل باید از کود های مناسب مانند اسید هیومیک در خاک بهره بگیرید. هیومیک اسید مانند یک کود مقاوم برای سانسوریا عمل می کند و آن را در برابر کنه عنکبوتی محافظت می کند.

کنه عنکبوتی که بر روی این گیاه دیده می شود؛ شیره گیاهی برگ سانسوریا را می خورد و همین امر موجب می شود گیاه به مرور زمان شادابی، سبزی و رشد خود را از بدهد. اما و اگر از این کود در خاک استفاده کنید؛ به هیچ عنوان حشرات به سانسوریا آسیب وارد نمی کنند.

اسید هیومیک برای سانسوریا

آفات رایج سانسوریا

یکی از رایج‌ترین آفاتی که سانسوریا ممکن است دچار آن شود؛ شپشک آرد آلود است. اگر زمانی سانسوریا دچار این آفت شد؛ روش مبارزه با آن شستشو با الکل و چوب پنبه و یا استفاده از اسید هیومیک است.

لکه برگی قارچی نیز از دیگر بیماری ‌های متعدد سانسوریا به شمار می رود که در روی برگ های گیاه نمایان می شوند و گیاه زیبایی خود را از دست می دهد. همچنین اگر تغذیه خاک آن مناسب نباشد؛ این گیاه دچار تریپس می شود و برگ‌ های آن پیچیده و بی حال خواهد شد.

تأثیر اسید هیومیک برای سانسوریا

 • اسید هیومیک، گلدهی سانسوریا را تقویت می کند و باعث می شود که سریع تر رشد کند؛
 • این نوع کود مغذی، موجب مرطوب نگه داشتن خاک سانسوریا در زمان هایی می شود که شما به آن دسترسی ندارید؛
 • اسید هیومیک بهبود مقاومت گیاه را در برابر آفات هایی مانند؛ کنه، خشکی، پژمردگی، عنکبوت، و دیگر بیماری ها گیاهان افزایش می دهد؛
 • کود اسید هیومیک جذب عناصر پر مصرف خاک نظیر؛ فسفر، نیتروژن، پتاسیم و کلسیم که در رشد سانسوریا ضرورت دارد را افزایش می دهد؛
 • ریشه زایی سانسوریا را افزایش می دهد و باعث می شود؛ عناصر مغذی به میزان لازم و به موقع، در اختیار آن قرار بگیرد؛
 • این کود؛ ساختمان فیزیکی خاک را اصلاح می کند و طراوت را به سانسوریا می بخشد؛
 • اسید هیومیک، تمام مواد سمی را از خاک حذف می کند.

انواع اسید هیومیک برای سانسوریا

 • اسید هیومیک مایع

اسید هیومیک مایع، یکی از انواع هیومیک اسید ها است که تأثیر بسیار زیادی بر بهبود کیفیت خاک دارد و موجب می شود؛ سانسوریا در مدت زمانی کوتاه به طور شگفت انگیز مواد مغذی خاک را به خود جذب کند و شاداب شود. برای استفاده کردن از این نوع کود، می توانید آن را با آب مخلوط کنید و به تمام قسمت خاک سانسوریا اضافه کنید.

 • اسید هیومیک گرانول

از دیگر انواع اسید هیومیک، می توان گرانول را نام برد. این نوع کود، در آب حل نمی شود و غیر فعال است. گرانول، مدت زمان زیادی را در خاک می ماند و می توانید با فیمتی مناسب؛ آن را برای سانسوریا تهیه کنید.

 • اسید هیومیک پودر

اسید هیومیک پودری از همان اسید هیومیک مایع به دست می آید و برای استفاده در سیستم آبیاری بسیار مناسب است. معمولا بیشتر افراد برای بهبود کیفیت سانسوریا، از این نوع کود در خاک استفاده می کنند و نتیجه مطلوبی به دست می آورند.

همچنین می توانید؛ اسید هیومیک پودری را در آب حل کنید و بر روی خاک بپاشید تا به راحتی جذب سانسوریا و خاک شود. نا گفته نماند که این کود مفید؛ نسبت به دیگر نوع های اسید هیومیک، از قیمت بالاتری برخوردار است.

اسید هیومیک برای سانسوریا

نکات مهم برای نگهداری سانسوریا

 • برای این که نور به صورت یک نواخت به کل سانسوریا برسد؛ بهتر است هر هفته گلدان را بچرخانید؛
 • به هیچ عنوان سانسوریا را هرس نکنید زیرا این عمل باعث کندی رشد گیاه می شود و ممکن است از بین برود؛
 • سانسوریا به آب بیش از حد و زیاد نیازی ندارد و برای آبیاری آن بهتر است همیشه؛ انگشت خود را در خاک فرو ببرید و اگر خشک بود، به آن آب بدهید؛
 • فراموس نکنید که بهترین زمان برای آبیاری سانسوریا؛ هفته ای 1 بار یا 2 هفته 1 بار است؛
 • بیشتر در فصل های بهار و تابستان از کود های اسید هیومیک؛ گرانولی، مایع و پودری طبق اصول و دستور مصرف، برای شادابی و رشد بهتر سانسوریا استفاده کنید.

سحن پایانی

همان طور که تا این قسمت از مطلب متوجه شدید؛ هیومیک اسید بافت خاک سانسوریا را بهبود می بخشد و تمام عناصر غذایی و معدنی مورد نیاز آن را برای رشد و هر چه بهتر و سبز ماندن گیاه، فراهم می کند. پس اگر در منزل و یا محل کارتان از سانسوریا نگهداری می کنید؛ توصیه می شود در ماه حداقل 3 الی 4 بار از اسید هیومیک برای رشد بهتر آن استفاده کنید.

برای خرید اسید هیومیک می‌توانید از کارشناسان ما در ایرانکود مشاوره بگیرید.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن