همه گیاهان برای زندگی به کود نیاز دارند. در باغبانی و کشاورزی سنتی، گیاهان مواد مغذی خود را از خاک و افزودنی هایی مانند کمپوست، کود دامی و کودهای شیمیایی دریافت می کنند. در هیدروپونیک، گیاهان در خاک رشد نمی کنند، بنابراین مواد مغذی باید مستقیماً از طریق محلولی که با آن آبیاری می شوند، تحویل داده شوند. در اینجا به منظور کسب آگاهی بیشتر در رابطه با اسید هیومیک برای کشت هیدروپونیک بهتر است ادامه مطلب را دنبال کنید.

مهم ترین موارد موثر در بررسی استفاده از اسید هیومیک برای کشت هیدروپونیک

در بررسی استفاده از اسید هیومیک برای کشت هیدروپونیک باید بدانید که این مواد مغذی به دو دسته درشت مغذی ها و ریز مغذی ها تقسیم می شوند. درشت مغذی هایی هستند که گیاهان به مقدار زیادی به آنها نیاز دارند، از جمله کربن، فسفر، هیدروژن، نیتروژن، اکسیژن، گوگرد، پتاسیم، منیزیم و کلسیم. ریزمغذی ها در مقادیر اندک مورد نیاز هستند اما ضروری هستند.

اینها عبارتند از روی، نیکل، بور، مس، آهن، منگنز، مولیبدن، بور و کلر. بدون این عناصر ضروری، گیاهان قادر به ساخت مولکول، واکنش های آنزیمی و تکمیل چرخه زندگی نیستند. برای باغبانان هیدروپونیک، این بدان معنی است که بدون مواد مغذی مناسب نمی توانند میوه یا سبزیجات تولید کنند یا اینکه چیزی که تولید می کنند پایین تر از حد معمول خواهد بود.

PH نیز یک عنصر ضروری برای در نظر گرفتن است. مقدار pH یک محلول غذایی تأثیر زیادی بر میزان تغذیه ای که گیاه می تواند جذب کند دارد. ضروری است که سطح pH را به طور منظم، ترجیحا روزانه، بررسی کنید، حتی اگر در اندازه گیری و مخلوط کردن صحیح محلول غذایی خود دقت کنید.

 

بیشتر بخوانید: اسید هیومیک برای درخت شلیل

 

در بررسی استفاده از اسید هیومیک برای کشت هیدروپونیک نیازهای یک گیاه نیز ممکن است تحت شرایط مختلف محیطی مانند آب و هوا، فصل و دما تغییر کند. این موضوع برای راه‌اندازی‌های داخلی که دارای یک محیط کنترل‌شده هستند، نیست، اما اگر سیستم شما در خارج از خانه قرار دارد، باید در نظر بگیرید. محلول غذایی باید در دمای ثابت نگه داشته شود.

ایده آل در دمای اتاق، بین 70 تا 78 فارنهایت است. این بیشتر برای سیستم های بیرونی که در معرض آب و هوا هستند، نگران کننده است. برای زمستان، می توانید آبگرمکن های مینیاتوری بخرید که داخل مخزن شما می روند تا محلول غذایی را گرم نگه دارند. برای تابستان، نگه داشتن مخزن در یک منطقه سایه دار و پر کردن دوره ای آن با آب خنک به طور کلی برای جلوگیری از داغ شدن آن کافی است.

اسید هیومیک برای کشت هیدروپونیک

نقش موثر اسید هیومیک برای کشت هیدروپونیک

در بررسی استفاده از اسید هیومیک برای کشت هیدروپونیک، هیدروپونیک فرآیند کشت گیاهان در محلول مواد مغذی مایع را توصیف می کند. با توجه به هزینه های نگهداری سیستم هیدروپونیک داخلی، گیاهان با ارزش بالاتر مانند سبزیجات، گیاهان و گل ها اغلب رشد می کنند. انتخاب بهترین کود هیدروپونیک به اپراتورها این امکان را می دهد که غلظت ها را با دست یا با استفاده از سیستم های پمپاژ خودکار تنظیم کنند.

سطوح مواد مغذی، اسیدیته و محیط بستر همگی در تعادل عمل می کنند تا رشد گیاهی بهینه را در سیستم هایی ایجاد کنند که تلاش می کنند شرایط طبیعی را با فناوری جایگزین کنند. درک مواد مغذی و مخلوط محلول‌ها امکان قضاوت بهتر در مورد محصولات موجود را فراهم می‌کند و حتی ممکن است مخلوط کردن محلول‌ها را خودتان انجام دهید.

فرآیند کشت داخلی با مواد مغذی مایع اغلب منجر به محدود شدن گیاهان از نظر اندازه و استحکام در مقایسه با گیاهانی می شود که در زمین کشت می شوند. بنابراین، استفاده از کود هیدروپونیک با کیفیت خوب می تواند بسیار مهم باشد. محصولات کودهای تجاری، ممکن است تمام مواد مغذی مورد نیاز برای کشت هیدروپونیک را نداشته باشند، زیرا ممکن است برای کار در خاک طراحی شده باشند.

انواع محصولات موجود برای هیدروپونیک می تواند شامل محلول ها و اسپری ها و درمان های pH باشد. استفاده از اسید هیومیک برای کشت هیدروپونیک، باید حاوی ترکیبی از مواد مغذی هیدروپونیک اولیه و ثانویه باشد. منابع اولیه شامل نیتروژن (N)، پتاسیم (K) و فسفر (P) است. بسته بندی ممکن است غلظت هر یک از مواد مغذی را با سه عدد ذکر کند که درصد هر یک از این کودها را نشان می دهد.

برای فراهم کردن گیاهان با طیف کامل تری از نیازهای تغذیه ای، می توان از مواد مغذی ثانویه استفاده کرد. اینها ممکن است شامل مواد معدنی مانند کلسیم منیزیم، آهن و غیره باشند. کلسیم جذب مواد مغذی را در مرحله پوشش گیاهی افزایش می دهد و منیزیم به تولید کلروفیل کمک می کند. آهن و گوگرد در مقادیر کم به منظور جلوگیری از زرد شدن برگهای جدید داده می شود. مواد مغذی ثانویه اضافی ممکن است شامل بور و مولیبدن باشد.

اینها می توانند به انتقال کربوهیدرات و تبدیل نیترات کمک کنند. در استفاده از اسید هیومیک برای کشت هیدروپونیک یکی از رایج ترین مشکلاتی که می توان با محلول کود هیدروپونیک حل کرد کمبود نیتروژن است. این ماده برای رشد قوی برگ و ساقه حیاتی است. هر گونه کمبود ممکن است باعث ایجاد گیاهان نرم و ضعیف شود. فسفر به رشد ریشه و گل کمک می کند و کمبود آن می تواند منجر به کندی رشد، به ویژه در مراحل گلدهی شود. پتاسیم حمایت جذب مواد مغذی لازم برای تقویت رشد منظم و مقاومت در برابر آفات و بیماری ها را فراهم می کند.

بیشتر بخوانید: کشت هیدروپونیک (آبکشت)

سخن پایانی:

انتخاب محلول غذایی مناسب کلید سلامت و تولید سیستم است.استفاده از سیستم اسید هیومیک برای کشت هیدروپونیک بهترین راه برای شما برای رشد گیاهان سالم، سرزنده و زیبا بدون خاک است. وقتی به آن دست می یابید در واقع نسبتاً ساده است. گیاهان سالم بیش از هر چیز به سه چیز نیاز دارند: نور، کیفیت آب و مواد مغذی مناسب. در حالی که گیاهان معمولی مواد مغذی خود را از خاکی که در آن رشد می‌کنند به دست می‌آورند، محصولاتی که با استفاده از سیستم هیدروپونیک رشد می‌کنند نیاز دارند که محلول‌های مبتنی بر آب و غنی از مواد مغذی آنها بتواند نیازهای آنها را برآورده کند. هنگام طراحی سیستم هیدروپونیک خود، انتخاب بهترین کود یا محلول غذایی برای هیدروپونیک ضروری است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *