اسید هیومیک برای کشت هیدروپونیک

اسید هیومیک برای کشت هیدروپونیک

آخرین مقالات

اسید هیومیک برای کشت هیدروپونیک

از آنجایی که کشت هیدروپونیک در یک محیط بسته انجام می شود، بنابراین گیاهان کشت شده در این محیط از منابع بهتر استفاده می کند و حداقل ضایعات در این محیط وجود دارد. در این مقاله در مورد اثرات اسید هیومیک برای کشت هیدروپونیک آشنا می شوید.

تاثیر  اسید هیومیک در سیستم هیدروپونیک

اسید هیومیک در گیاهان هیدروپونیک باعث افزایش عملکرد محصول می شود. اسید هیومیک  به دلیل فرآیند کیلاسیون/کمپلکس شدن، می توانند در دسترس بودن مواد مغذی برای گیاهان در محلول غذایی  افزایش دهد. هنگامی که مواد مغذی به راحتی در دسترس گیاهان قرار می گیرند، فتوسنتز افزایش می یابد. بنابراین، گیاهان قادر خواهند بود کربوهیدرات بیشتری را  برای مصرف  انرژی مورد نیاز برای رشد سریع ذخیره کنند.

فواید اسید هیومیک برای کشت هیدروپونیک

تامین نیازهای گیاهی

مقدار pH یک محلول غذایی تأثیر زیادی بر میزان تغذیه ای که گیاه  دارد.، بنابراین ضروری است که سطح pH را به طور منظم،  بررسی کنید.

تعیین درجه حرارت

 استفاده از اسید هیومیک برای کشت هیدروپونیک نیازهای یک گیاه نیز ممکن است تحت شرایط مختلف محیطی مانند آب و هوا، فصل و دما تغییر کند.

در مورد کود های اسید هیومیک بیشتر بدانیم 

اسید هیومیک برای کشت هیدروپونیک

نقش موثر اسید هیومیک برای کشت هیدروپونیک

 اسید هیومیک برای کشت هیدروپونیک، باعث رشد بهینه گیاه می شود.  همچنین اسید هیومیک در این سیستم غلظت مواد مغذی را به گونه ای  تنظیم می کند که  موجب رشد اندازه و صحیح  ساقه گیاهان می شود.

 مهمترین مزایای اسید هیومیک  در کشت هیدروپونیک  افزایش جذب مواد مغذی در گیاهان است.

مهمترین مزایای اسید هیومیک  در کشت هیدروپونیک  افزایش جذب مواد مغذی در گیاهان است. بدین ترتیب ظرفیت  تبادل کاتیونی  خاک افزایش می دهد . خاک دارای اسید هیومیک می تواند مواد مغذی را به طور موثرتری حفظ  کندکه  این منجر به رشد گیاه سالم تر و قوی تر می شود.

سخن پایانی:

انتخاب محلول غذایی مناسب موجب سلامت گیاهان می شود. استفاده از سیستم اسید هیومیک برای کشت هیدروپونیک بهترین راه  برای رشد گیاهان سالم  بدون خاک است.  گیاهان سالم بیش از هر چیز به سه چیز نیاز دارند: نور، کیفیت آب و مواد مغذی مناسب. در حالی که گیاهان معمولی مواد مغذی خود را از خاکی که در آن رشد می‌کنند به دست می‌آورند، محصولاتی که با استفاده از سیستم هیدروپونیک رشد می‌کنند نیاز دارند که محلول‌های مبتنی بر آب و غنی از مواد مغذی آنها بتواند نیازهای آنها را برآورده کند. کودهای هیومیک اسید شوک با توجه به ارگانیک بودن مناسب برای سیستم هیدروپونیک می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر  با کارشناسان ما در ایرانکود در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری
روش قلمه زدن دیفن باخیا
مطالب مهم

روش رشد سریع دیفن باخیا

روش رشد سریع دیفن باخیا دیفن باخیا از گیاهان چند ساله گرمسیری با گونه های مختلفی است که معمولاً به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می

سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم آمونیوم سولفات یک نمک معدنی است که به عنوان کود شیمیایی در کشاورزی استفاده می‌شود. کود سولفات آمونیوم معمولاً حاوی 24 ٪ نیتروژن

کود کالمکس برای آلبالو

کود کالمکس برای آلبالو کود کالمکس به دارا بودن عناصر مغذی  برای  رشد درختان گیلاس ضروری می باشد. کود کالمکس به تقویت دیواره سلولی کمک

آموزشی

اسید هیومیک مخصوص برنج

اسید هیومیک مخصوص برنج همانطور که می دانید فقط دو نوع برند اسید هیومیک وجود دارد که مخصوص برنج می باشد،بهترین نوع آن اسید هیومیک