بهره گیری از اسید هیومیک در سال‌های اخیر تاثیرات بسیار خارق العاده بر روی خاک و مقدار محصولات تولید شده بر روی آن داشته است. محصولات زراعی، گلخانه ای و باغی با استفاده از اسید هیومیک دارای میزان تولید بیشتر می شوند. اسید هیومیک سبب می شود تا باغداران بتوانند دوام بالا و نتیجه کاملی از گیاه بگیرند. با فراهم کردن عنصرهای مورد نیاز در گیاه از راه کلاته نمودن مواد تغذیه ای مفید و موثر به اندازه کافی در اختیار گیاه قرار می گیرد. این کار سبب می شود تا گیاه به بالاترین حد رشد و بهره وری برسد. محصولات بسیار پر بار شوند و باغداران دیگر نیازی به بهره گیری از کود‌های شیمیایی که بسیار هم گران است نداشته باشند.

 در نظر داشته باشید که در میان انواع اسید هیومیک سه تای آن معجزه گر است. این مواد عبارتند از: اسید هیومیک پودری، اسید هیومیک مایع، اسید هیومیک گرانول.

 با توجه به مواردی که درباره اسیدهیومیک گرانول مطرح کردیم و بهترین اسید هیومیک اسید مایع که با اسم اسید هیومیک شوک شناخته می شود. در این مقاله قصد داریم تا درباره اسید هیومیک پودری که محصول کشور آمریکا است با شما سخن بگوییم. این محصول دارای بالاترین کیفیت است و در نوع خود بی نظیر است.

 استفاده از اسید هیومیک پودری جنریت

 این ماده دارای کیفیت بسیار بالایی است و با به روز ترین متدها ساخته شده است. این کود را از زغال سنگ مرغوب به دست می آورند. نام این زغال سنگ لئو ناردیت است. این ماده غیر از اسید هیومیک دارای مواد مغذی و غنی شده فراوانی است.

اسید هیومیک پودری جنریت

 از مزایای این ماده در قیاس با انواع پودری اسید هیومیک این اسنت که دارای کیفیت بسیار بالایی است. در نظر داشته باشید که شما به عنوان یک باغدار یا کشاورز می توانید یک کیلو از اسید هیومیک پودری جنریت را جهت 1 تا 2 هکتار از اراضی استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: بهترین کود مایع پتاس بالا

 این کود در طیف وسیعی قابل استفاده است و می توان آن را برای بالا بردن بهره وری و رشد محصولات کشاورزی استفاده کرد. محصولاتی نظیر درختان مرکبات، سیب زمینی، درختان میوه، گندم، زعفران و غیره.

خصوصیات و نقش این ماده در باغبانی و کشاورزی

اسید هیومیک پودری جنریت می تواند تمام انتظاراتی که یک باغدار می تواند از این محصول داشته باشد را برآورده سازد. نقش‌های این ماده شامل موارد زیر است:

  • اسید هیومیک پودری جنریت بعد از افزودن به خاک دارای چند عملکرد خاص می شود. اول با آبیاری این محصول رنگ خاک سیاه می شود و تابش آفتاب مایل به سمت خاک می گردد. لذا گیاه می تواند از مزیت‌های نور خورشید بهره مند شود. پروسه فتوسنتز با بازدهی بالایی انجام می شود. محصولات فتوسنتز باعث بالا بردن کیفیت محصولات می شوند.

اسید هیومیک پودری جنریت

  • اسید هیومیک پودری جنریت سبب می شود تا خاک به خوبی اصلاح شود به نحوی که اگر مقدار ماده آلی در خاک کمتر از مقدار طبیعی باشد می تواند با استفاده از اسید هیومیک غنی شود.
  • میزان درشت مولکول‌های داخل خاک که ریشه توانایی جذب آن‌ها را ندارد زیاد است. ولی با بهره گیری از اسید هیومیک پودری جنریت می توانید این عنصرهای کلاته و تک عنصری و گنجایش طرفیت مبادله کاتیونی را در خاک افزایش دهید. لذا گیاه می تواند با سرعت و قدرت بسیار زیادی در خاک رشد نماید.
  • اسید هیومیک پودری جنریت سبب می شود تا دانه بندی در بستر رشد گیاه به خوبی صورت بگیرد. این بهبود از راه تغییرات در موقعیت خاک، افزایش هوادهی و خلل و فرج در خاک، باعث می شود تا بستر امنی برای کاشت و برداشت گیاه فراهم شود.
  • این محصول آمریکایی دارای عنصرهای زیادی است. این عناصر مهم و مغذی به قسمت‌های مختلف گیاهان می رسد و سبب می شود تا کلروفیل گیاهان افزایش یابد. سیستم ایمنی در گیاهان بسیار افزایش پیدا کند. گیاهان بتوانند در مقابل آفت‌ها مقاوم شوند و کیفیت محصولات و رسیده شدن آن ها بیشتر شود.
  • ریشه زایی با این کود بسیار بالاست. به طوری که گیاه زمانی که در شرایط کم آبی قرار می گیرد می تواند از دور دست ترین نقاط در خاک به آب دسترسی پیدا کند و مشکل کمبود آب در خود را برطرف بسازد.

اسید هیومیک پودری جنریت

  • کود اسید هیومیک پودری جنریت سبب می شود تا جوانه زنی در گیاه بالا رود و بهره گیری از آن در سایر مراحل رشد باعث رشد عالی و قد کشیدن آن می شود.

بیشتر بخوانید: پرورش قارچ

  • این کود سبب می شود تا شوری خاک به بهترین نحو ممکن اصلاح شود. زیرا این کود نمک‌های اضافی را از ساختمان خاک پاک می کند.
  • همان طور که می دانید هر ساله خاک رو به فرسودگی می رود. این خود می تواند سبب شود تا خاک ضعیف شده و تکیه گاه موثر برای گیاهان از بین برود. اما با استفاده از کود اسید هیومیک پودری جنریت این اتفاق نمی افتد. زیرا این کود قادر است تا خاک را به اندازه کافی غنی سازد.
  • این کود سبب می شود تا میکروارگانیسم‌های خاک تحریک شود و تغذیه موثر گیاه رخ دهد. به این دلیل که باعث افزایش سوخت و ساز در گیاهان می شود. بالا رفتن حاصلخیزی در خاک از موارد مفید و موثر استفاده از این کود مفید است.
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
تاثیر گوگرد مایع شوک بر آفات
آموزشی

تاثیر گوگرد مایع شوک بر آفات

تاثیر گوگرد مایع شوک بر آفات یکی از آزاردهنده ترین و مهم ترین مشکلات در زمینه کشت، مشکل مهم آفاتی است که هر ساله خسارات

هرس درخت انگور
آموزشی

هرس درخت انگور

هرس درخت انگور از نکات بسیار مهم در باغداری این نوع درخت است زیرا انگور یکی از واکنش پذیر ترین درختان میوه نسبت به هرس

هرس درخت انار
آموزشی

هرس درخت انار

هرس درخت انار و پرورش درست آن در زمان مناسب باعث میشود که این میوه دانه دانه را به زیبایی و با کیفیت هرچه تمام