اسید هیومیک 95 درصد کینگ - اسید هیومیک 95

اسید هیومیک 95% کینگ و تاثیرات آن

آخرین مقالات

هیومیک اسید 95% چیست؟

برای شناخت و مطالعه هر چه بیشتر اسید هیومیک 95 درصد این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید. بشر در تلاش است تا از زمان های بسیار قدیم تا به امروز محصولاتی را با کیفیت بالا در زمینه های کشاورزی بدست آورد. برای این منظور ، استفاده از کودهای شیمیایی یکی از روش های مورد اشاره برای مدت طولانی بوده است.

با استفاده از لقاح شیمیایی ، گیاهان می توانند از برخی مواد غذایی غیرآلی استفاده کنند ، اما قسمت باقیمانده که توسط گیاهان استفاده نمی شود ، با مخلوط کردن با منابع آب زیرزمینی ، آب دریا و دریاچه ها ، مشکلات زیست محیطی ایجاد می کند.

بنابراین ، استفاده از مواد آلی در کشاورزی اهمیت فزاینده ای پیدا می کند.

اسید هیومیک که یکی ازمهمترین مواد آلی خاک هستند با تحقیقات زیادی مشخص شده است. شناخته شده است که این اسید هیومیک بر خصوصیات فیزیکی ، شیمیایی و میکروبیولوژیکی خاک و همچنین رشد گیاه تأثیر می گذارد.

اسید هیومیک مولکول های آلی پیچیده ای هستند که در اثر تجزیه مواد آلی تشکیل می شوند.

اینها مستقیماً بر حاصلخیزی خاک تأثیر می گذارند ، در حالی که به پایداری آن کمک قابل توجهی می کنند ، بر جذب مواد مغذی تأثیر می گذارند و به عنوان یک نتیجه مستقیم ، رشد استثنایی گیاه را تحت تأثیر قرار می دهند.

فواید اسید هیومیک هم در خاک و هم در گیاهان بسیار مهم است.

اسید هیومیک مایع

نسبت آن در خاک متغیر است زیرا به خصوصیات آن بستگی دارد. بنابراین ، ما می توانیم خاکها را به سادگی با ردپای اسید هیومیک ، حتی به اصطلاح خاکهای نرم لیگنیتی که در آنها اسید هیومیک با غلظت بالاتر از 80٪ یافت می شود ، پیدا کنیم. اصطلاح فنی لیگنیت نرم لئوناردیت بین المللی محسوب می شود.

از بهترین برندهای موجود در بازار را میتوان اسید هیومیک کینگ معرفی کرد که به دلیل خلوص بالای ان مورد استقبال فراوان بوده است وهمه محصولات این شرکت خلوص 95% داشته و هم به صورت جامد در بازار عرضه میشود هم به صورت مایع عرضه میشود.

بیشتر بخوانید: مزایای اسید هیومیک

بسته بندی  اسید هیومیک 95 %

بسته بندی های  هیومیک اسید کینگ تنوع بسیار بالایی دارند و به دلیل وجود دو نوع جامد و مایع بسته بندی ها متفاوت می باشد که حالت جامد پودری آن در بسته بندی یک کیلویی به فروش می رسد؛ هم چنین شکل مایع اسید هیومیک کینگ بسته بندی های یک لیتری و ۵ لیتری دارد که برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرد و  برای کسانی  که نیازمند تامین مواد مغذی گل ها و گیاهان خانگی خود هستند کاربرد دارد.

تولید اسید هیومیک 95 %

مواد آلی طبیعی یا هوموس حاوی کسری محلول در محلول های قلیایی به نام مواد هیومیک است که در اثر تجزیه مواد گیاهی و حیوانی که در خاک رسوب می کند ، تشکیل می شود. در طی این فرآیند ، مواد آلی در ابتدا تخریب و از بین می روند تا بعداً با عملکرد میکروبی ، اجزای جدیدی با درجه بالایی از پلیمریزاسیون ، رنگ تیره و با ویژگی غیر زیست تخریب پذیر با ساختارهای نامنظم با وزن مولکولی بالا تولید شود.

اسید هیومیک نقش مهمی در طبیعت بازی می کنند ، زیرا به دلیل گروه های عملکردی اکسیژنه ، آنها در فرآیندهای نگهداری کاتیون شرکت می کنند که علاوه بر حفظ گرما در سطح به دلیل رنگ تیره ، برای گیاهان نیز ضروری است.

برند های مختلف در پی ان هستند که با افزایش کارایی اسید های هیومیک خود رضایتمندی مشتریان را جلب کنند که در این میان برند کینگ توانسته است با بالاترین کیفیت و خلوص بالای محصولات خود نظر مشتریان را جلب نماید و پیشرو در میان رقبای خود باشد.

 

کاربرد هیومیک اسید 95 %

  • در کشاورزی  و باغداری برای احیا خاک و آب های آلوده؛
  • در حوزه دام پروری برای تولید مکمل های غذایی؛
  • در دارو سازی برای تولید داروهای موردنیاز؛
  • در صنعت.

به طور کلی اسید هیومیک ، به لطف اشکال مختلف فرمولاسیون ، می توانند برای غنی سازی بسترهای تجاری ، در تیمار بذرها برای بهبود جوانه زنی آنها و غیره استفاده شوند..

هم در کود دهی در محصولات هیدروپونیک و هم مستقیماً در مزرعه در محصولات سنتی استفاده می شود ، یا از طریق آبیاری (باروری) یا در زمین گسترش می یابد. برای هر مناسبت ، مناسب ترین فرمولاسیون غنی از اسید هیومیک وجود دارد.

اسید هیومیک را می توان به صورت محلول پاشی ، مستقیماً به خاک یا از طریق آب آبیاری استفاده کرد.

در مورد انواع خاک ، آنها را می توان در هر نوع استفاده کرد: خاک رس سنگین ، ماسه ای سبک … و همچنین مواردی که محتوای کمی از مواد آلی دارند یا به دلیل مشکلات فرسایش نیاز به بهبود دارند.

لازم است به این نکته توجه شود که  اسید هیومیک کینگ به صورت مایع بسیار کاربرد گسترده ای دارند و بدون صرف زمان و انرژی زیاد به راحتی جذب گیاهان می شود.

 

فواید اسید هیومیک 95% 

با گذشت زمان و کوددهی بیش از حد مواد معدنی در مزارع ، مواد آلی موجود در آنها به طور مداوم کاهش می یابد.

در نتیجه ، مشکلات مختلفی مانند شور شدن ، کلسیفیکاسیون خاک ، کاهش باروری آنها ، تخریب میکروارگانیسم های مفید ، افزایش فرسایش و بیابان زایی ، بیماری های بیشتر و حتی تجمع بقایای سمی در آنها ظاهر شد. از جمله استفاده از علف کش به عنوان مثال در خاک .

اسید های هیومیک کینگ سبب مقابله با خشکی گیاه شده و با کاهش تعرق گیاه و حفط رطوبت ان از خروج زیادی اب جلوگیری کرده و همین خلوص بالای ان د راین جا کارایی ان را افزایش داده است.

اثرات اسید هیومیک 95 % بر روی خاک 

در خاکهای سنگین رسی به هوادهی آنها کمک کرده و ساختار آنها را بهبود بخشیده و نفوذ پذیری آنها را افزایش می دهد.

در خاکهای سبک و ماسه ای ، با کمبود مواد آلی ، اسید هیومیک ذرات شن را اشباع می کنند ، ظرفیت تبادل کاتیونی (CEC) را افزایش می دهند و ظرفیت نگهداری آب را افزایش می دهند تا با از بین رفتن مواد مغذی از بین برود.

در خاک های اسیدی تمایل دارند آنها را خنثی کنند. با استفاده از این ، اسید هیومیک تا حدود زیادی عناصر سمی خاصی را در محیط های اسیدی مانند آلومینیوم و فلزات سنگین ثابت و بی حرکت می کنند و سمیت آنها را کاهش می دهد.

در مورد خاکهای قلیایی ، به لطف تشکیل کمپلکسها ، به اسید هیومیک اجازه می دهد تا pH بالا را بافر کنند و در نتیجه باعث می شود عناصر ماکرو و عناصر کمیاب در دسترس گیاهان قرار گیرد.

در مورد خاکهای خیلی خشک ، اسید هیومیک تمایل دارند که ظرفیت نگهداری رطوبت در خاک را افزایش دهند. بنابراین ، پس از هر بار آبیاری یا باران ، گیاهان مدت بیشتری رطوبت بیشتری دارند.

اسید هیومیک که در خاک های شور اعمال می شود ، به لطف ظرفیت تبادل کاتیونی بالای این نوع اسید ، عناصری مانند کلسیم و منیزیم آزاد می شوند ، به عنوان مثال ، کاتیون هایی که کلات ها را متصل و تشکیل می دهند.

به عنوان یک نتیجه غیر مستقیم ، هنگامی که اسید هیومیک بر روی خاکهای تحت فرسایش اعمال می شود ، با افزایش تشکیل ریشه گیاهان موجود در آن و با مجتمع های تثبیت کننده ای که با خاک رس و هوموس ایجاد می شوند ، این امر به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

هیومیک اسید چیست؟

تاثیر اسید هیومیک 95 % روی گیاهان 

تأثیراتی که اسید هیومیک 95 درصد بر گیاهان ایجاد می کند در بسیاری از جنبه های مشابه رخ می دهد. به عنوان مثال ، استفاده از محلول رقیق هومات روی آنها قبل از کاشت ، باعث تحریک غشای سلولی ، فعالیت های متابولیکی و در نتیجه قدرت جوانه زنی آنها می شود.

در ریشه ها ظرفیت جذب عناصر مغذی را افزایش می دهد ، که همراه با افزایش فتوسنتز برگهای آن باعث افزایش قدرت و بهره وری می شود.

بروز اسید هیومیک بر روی میوه ها یا دانه ها باعث افزایش غنای آنها در ماده خشک ، بهبود عوامل ارگانولپتیک ، حفظ و حمل و نقل می شود.

این ماده همچنین باعث سلامت گیاهان شده و البته تاثیر اسید هیومیک بر ریشه‌ زایی گیاهان قابل انکار نیست.  زیرا اسید هیومیک از فعالیت و قدرت گیاهان و در نتیجه قدرت آنها در برابر مشکلات بهداشتی گیاهی سود می برند. بدون اینکه فراموش کنیم که آنها فعالیت میکروارگانیسم های مفید در خاک را تحریک می کنند و به تعادل بیولوژیکی طبیعی در اطراف سیستم ریشه گیاه کمک می کنند.

فواید بیولوژیکی اسید هیومیک

اسید هیومیک همانطور که تقسیم سلول را تسریع می کند ، به رشد و رشد سریع گیاهان کمک می کند همچنین از رشد نهال پشتیبانی می کند.

رشد ریشه را تسریع کرده و آنها را قادر می سازد تا قوی تر شوند. به رشد طولی ریشه ها کمک می کند. به همین دلیل ، گیاه را قادر می سازد مواد مغذی بیشتری دریافت کند.

اسید هیومیک جوانه زنی بذر را تسریع می کند و گیاه را زنده نگه می دارد.

ضخامت دیواره سلولی میوه ها را افزایش می دهد ، به افزایش زمان نگهداری و افزایش ماندگاری کمک می کند.

محصولات از کیفیت بالاتری برخوردار خواهند بود. هم از نظر ظاهری و هم از نظر ارزش غذایی آنها زیاد است. هنگامی که از اسید هیومیک استفاده می شود ، عملکرد برداشت شده از خاک افزایش می یابد ، محصولات به دست آمده مقوی و سالم می شوند.

تاثیر اسید هیومیک کینگ بر گیاهان  این هست که گل آن ها بیشتر و زیباتر شده و جذاب تربه نظر می رسند.

فواید شیمیایی اسید هیومیک

خاکها را با خاصیت اسیدی و قلیایی خنثی می کند. آهک و شوری اضافی را از بین می برد و تعادل pH را تنظیم می کند.

کودهای معدنی محلول در آب را در ریشه ها نگه می دارد و در صورت لزوم آنها را آزاد می کند. از پاک شدن مواد مغذی اطراف ریشه جلوگیری می کند. از آنجا که کود اضافی را به آرامی به خاک می دهد ، ساختار خاک را که همیشه بارور است فراهم می کند. از خسارات ناشی از لقاح بیش از حد جلوگیری می کند.

اسید هیومیک ظرفیت تبادل یونی در خاک را تا سطح بالایی افزایش می دهد ، مواد مغذی را که ذرات خاک نگه داشته و گیاه نمی تواند آن را بگیرد آزاد می کند و امکان استفاده توسط گیاه را فراهم می کند.

از نظر شیمیایی فعال است و توانایی تشکیل مواد معدنی ، فلزات ، مواد آلی در خاک را به عنوان مجموعه های محلول یا نامحلول دارد. به این ترتیب مواد مغذی لازم را برای گیاهان آماده نگه می دارد و باعث افزایش نیتروژن در خاک و رفع کمبود آهن می شود.

اسید هیومیک با استفاده از یونهای اکسیدهای فلز در خاک در یک محیط قلیایی ، مجتمع های فلزی آلی را تشکیل می دهد.

دی اکسید کربن موجود در آهک را در خاک آزاد کرده و استفاده از آن را در فتوسنتز امکان پذیر می کند.

عناصر کمیاب آن ، پتاسیم ، فسفر ، ازت ، آهن و روی ، جذب بالایی را برای گیاهان فراهم می کنند.

سرشار از مواد معدنی لازم برای رشد گیاه است.

اسید هیومیک به پاکسازی خاک از مواد سمی ، آلاینده و مضر کمک می کند.

بیشتر بخوانید: فولویک اسید چیست؟

اسید هیومیک مایع

فواید جسمی اسید هیومیک درگیاهان

با بهبود ساختار خاک ، با مواد معدنی رسی ترکیب شده و خاک را به یک ساختار دانه ای می رساند. نفوذ پذیری هوا و آب خاک را افزایش می دهد ، خاصیت سستی و فرآوری آن افزایش یافته و از جمع شدن جلوگیری می شود. تجزیه خاکهای رسی غیر مثمر را فراهم می کند و باعث حاصلخیزی خاک می شود. با جلوگیری از خاک مسدود شده به پف کرده و نفس کشیدن کمک می کند.

با افزایش ویژگی هوادهی خاک ، هوادهی ریشه ها را فراهم می کند. به جوان سازی خاک کمک می کند.

از آنجا که اسید هیومیک می تواند آب را تا 20 برابر وزن خود نگه دارد ، باعث افزایش ویژگی نگهداری آب در خاک می شود. میزان آب را متعادل می کند ، مقاومت گیاه را در برابر خشکسالی افزایش می دهد و عملکرد را در مناطق خشک افزایش می دهد. آبیاری کارآمد با آب کم را فراهم می کند.

به مناسب بودن بستر بذر کمک می کند.

اسید هیومیک ذرات ریز موجود در خاک را با هم ترکیب می کند ، از ترک خوردگی در خاک جلوگیری کرده و از فرسایش جلوگیری می کند.

با تیره شدن رنگ خاک ، توانایی بهره مندی از خورشید را افزایش می دهد.

سخن پایانی

طبق تحقیقات انجام شده حاصلخیزی خاک متناسب با اسید هیومیک موجود در آن تعیین می شود. مهمترین ویژگی این اسیدها توانایی آنها در رساندن یونهای فلزی محلول ، هیدروکسیدها و اکسیدها به گیاهان به آرامی و به طور مداوم در صورت لزوم است.

برای خرید اسید هیومیک میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن