انواع کود گوگرد

انواع کود گوگرد را می‌شناسید؟

آخرین مقالات

به طور معمول در خاک ماده‌های غذایی وجود دارد که گیاهان و درختان می‌توانند از آن‌ها برای رشد و نمو استفاده کنند اما  در اثر برخی از اقدامات مانند آبیاری نادرست، خاک شسته می‌شود و میزان این مواد غذایی و معدنی نیز کاهش می‌یابد. از این رو لازم است کشاورزان و باغداران حتما سراغ کودهای مفید و مغذی بروند. یکی از این کودها که مزایای بسیار زیادی هم دارد، کود گوگرد است. شما می‌توانید به راحتی انواع کود گوگرد را برای خود تهیه کنید و مورد استفاده قرار دهید.

کود گوگرد در چند نوع مایع، پودری، گرانولی، معدنی، پالایشگاهی، بنتونیت دار و پاستیلی در بازار وجود دارد و می‌توانید با توجه به گیاه مورد نظرتان هر یک از آن‌ها را برای خود تهیه نمایید. کود مایع گوگرد خیلی سریع در آب مخلوط می‌شود و می‌توانید هنگام آبیاری آن را به خاک گیاه‌هان اضافه کنید.

نوع پودری کود گوگرد را هم می‌توانید در زمان‌های لازم به‌ راحتی بر روی شاخه و برگ‌های گیاه‌تان پخش کنید تا آن‌ها بتوانند از این طریق خیلی سریع و راحت مواد مغذی را به خود جذب کنند. همچنین بهتر است بدانید که با این کار می‌توانید تمام بیماری‌ها و آفات رایج در بین آن‌ها را نیز از بین ببرید.

گوگرد معدنی نیز به‌ صورت مستقیم از معدن استخراج می‌شود و کشاورزان می‌توانند آن‌ها را برای خود تهیه کنند. این نوع کود حاوی عناصر سمی است و میزان خالصی آن نیز بسیار پایین‌ است. بنابر این استفاده از آن برای کشاورزی خیلی مناسب نیست. کود گوگرد پالایشگاهی نیز در پالایشگاه‌ها به‌ صورت گاز استخراج می‌شود و در اول آن را به‌ صورت مذاب در می‌آورند اما در آخر به‌ صورت پودری و یا پاستیلی به بازار ارائه می‌شود.

کود گوگرد پاستیلی نیز تفاوت خیلی زیادی با نوع پودری ندارد و فقط برای راحتی در مصرف آن را به شکل پاستیلی تولید کرده‌اند. نوع گرانولی نیز همان گوگرد پالایشگاهی است اما برای راحتی در مصرف به‌ صورت گرانول آن را در آورده‌اند. این نوع کود، فاقد مواد سمی است و می‌توانید برای انواع گیاهان آن را استفاده کنید. گوگرد بنتونیت دار نیز یکی دیگر از انواع کود گوگرد است که از قابلیت حل شدن در آب برخوردار نیست.

 

انواع کود گوگرد

نحوه مصرف کود گوگرد برای انواع گیاهان

همان‌ طور که گفته شد؛ کود گوگرد را می‌توانید در نوع‌های مختلفی تهیه کنید اما بهتر است بدانید که رایج ترین آن‌ها، کودهای مایع و پودری هستند. نوع مایع این کود را می‌توانید خیلی راحت در آب حل کنید و سپس آن را به‌ صورت مستقیم به خاک موردنظرتان اضافه کنید. همچنین می‌توانید کود مایع را در اسپری‌های مناسب بریزید و سپس آن را به قسمت‌های مختلف گیاه‌تان اسپری کنید.

همچنین می‌توانید از نوع پودری آن قبل‌ از کاشت گیاه مورد نظرتان بهره بگیرید. کود پودری گوگرد را می‌توانید با خاک مخلوط نمایید و یا این‌ که آن را بر روی قسمت‌های مختلف گیاه بپاشید. اگر کود پودری را با خاک محلول کردید، دقت داشته باشید که بعد از اتمام کار باید خاک را به میزان کافی آبیاری نمایید تا کود بتواند بهتر جذب خاک و ریشه گیاه شود.

بیشتر بخوانید: تاثیر کود اسید هیومیک بر انار

مزایای کود گوگرد برای درختان و گیاهان

  • کود گوگرد می‌تواند به رشد بهتر و ثمر دهی بهتر گیاهان کمک زیادی کند.
  • با استفاده از انواع کود گوگرد می‌توانید مقاومت گیاه‌تان را در برابر سرمازدگی و آفات افزایش دهید.
  • این کود مفید عملیات فتوسنتز در درختان و گیاهان را بسیار بهبود می‌بخشد.
  • با کمک این کود می‌توانید خاک مورد نظرتان را بسیار حاصلخیز نمایید و تمام آفات و بیماری‌های موجود در آن را هم از بین ببرید.
  • کود گوگرد کمک می‌کند باردهی محصولات‌تان به‌ موقع انجام شود.
  • این کود به شادابی گیاهان در فصول مختلف سال کمک زیادی می‌کند.
  • در واقع با استفاده از این کود مغذی می‌توانید ریشه گیاه را به بهترین شکل ممکن تغذیه نمایید.
  • این کود حجم ریشه را تا حدود زیادی افزایش می‌دهد و اجازه نمی‌دهد که ریشه گیاه دچار آسیب شود.
  • اگر خاک موردنظرتان شور است می‌توانید با بهره گرفتن از کود گوگرد، شوری خاک را اصلاح نماید.

بیشتر بخوانید: خواص گوگرد برای درخت انار

سخن پایانی

همان‌ طور که متوجه شدید؛ کود گوگرد مزایای بسیار زیادی دارد و می‌توانید با استفاده از آن اکثر نیازهای درختان و گیاهان‌تان را تامین نمایید. شما می‌توانید از این کود برای اصلاح کردن خاک نیز استفاده کنید و حاصلخیزی و مرغوبیت خاک را هم افزایش دهید. البته پیش‌ از مصرف انواع کود گوگرد، باید اطمینان حاصل نمایید که این کود برای گیاه‌تان مناسب باشد. زیرا با مصرف نادرست کود، ممکن است به گیاه‌تان آسیب جدی وارد شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود در ارتباط باشید

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن