اسید هیومیک برای درخت گیلاس

اهمیت اسید هیومیک برای درختان گیلاس

آخرین مقالات

اهمیت اسید هیومیک برای درختان گیلاس

اسید هیومیک  پودری  قهوه ای و سیاه  رنگ است که به راحتی در حلال های آلی حل می شود. مترکیبات  اسید هیومیک به طور گسترده در محیط های طبیعی مانند خاک، زغال سنگ و توده های آبی وجود دارند. عمدتاً از کربن، هیدروژن، اکسیژن، نیتروژن، فسفر، گوگرد و عناصر دیگر تشکیل شده است. در این مقاله در مورد اهمیت اسید هیومیک برای درختان گیلاس مطالبی بیان می شود.

اسید هیومیک باعث تقویت فعالیت های میکروبی خاک درختان گیلاس می شود.

اسید هیومیک علاوه بر تقویت فعالیت میکروبی خاک در درختان گیلاس باعث رشد و تکثیر بیشتر آنها نیز می شود که در رشد بهتر و مفید درختان گیلاس و جلوگیری از ابتلا  درختان به بیماری ها می شود.

اسید هیومیک باعث افزایش مواد مغذی درختان گیلاس می شود.

اسید هیومیک باعث افزایش  مواد مغذی در خاک باغات گیلاس  را از طریق جذب، کمپلکس، کیلاسیون، تبادل یونی می شود. همچنین  از طریق مهار آنزیم های خاک مواد مغذیمی کند. به طور کلی، اسید هیومیک استفاده از مواد مغذی خاک باغ را بهبود بخشد و از دست دادن عناصر غذایی را کاهش دهد.

در مورد کود اسید هیومیک بیشتر بدانیم 

اسید هیومیک ساختار خاک درختان گیلاس را بهبود می بخشد.

اسید هیومیک  بر خواص خاک تأثیر می گذارد، باعث تشکیل ساختار دانه ای پایدارتر در خاک می شود. همچنین محتوای مواد آلی خاک را افزایش و رطوبت خاک را حفظ می کنند. باعث افزایش تهویه هوا که برای رشد درختان میوه مفید است.

 

اسید هیومیک برای درخت گیلاس

اسید هیومیک باعث مصرف سایر عناصر مواد مغذی برای درختان گیلاس می شوند.

اسید هیومیک نیتروژن موجود در خاک جذب و میزان بهره برداری  آن را بهبود  می بخشد. همچنین  اثر بازدارنده نیتریفیکاسیون را افزایش  و زمان استفاده آن  توسط گیاهان را طولانی می کند. اسید هیومیک از تثبیت فسفر در خاک جلوگیری می کند، میزان مصرف و راندمان  کود فسفر را افزایش دهد. همچنین اسید هیومیک می تواند تثبیت پتاسیم توسط خاک را کاهش دهد، میزان پتاسیم جذب شده توسط گیاهان را افزایش دهد و پتاسیم بالقوه در خاک را فعال کند.

اسید هیومیک باعث رشد درختان گیلاس می شود.

اسید هیومیک می تواند شدت تنفس سیستم ریشه درختان میوه را افزایش داده و انرژی برای فعالیت های حیاتی سیستم ریشه تامین کند. علاوه بر این، ا فعالیت کاتالاز و پلی فنل اکسیداز را در درختان میوه افزایش دهد، متابولیسم فیزیولوژیکی گیاه را تحریک کند و درختان جوان را به رشد سریع ریشه‌ها، با ریشه‌های بیشتر، سیستم ریشه‌ای به خوبی توسعه‌یافته ترغیب می کند.  شاخه ها و برگ های قوی، شاداب، فتوسنتز قوی، انتقال و جذب مواد مغذی را تسریع می بخشد.

 

سخن پایانی:

استفاده از کودهای ارگانیک و طبیعی شوم مانند کود اسید هیومیک ضمن تقویت درختان میوه باعث باردهی بهتر و افزایش عملکرد گیاهان نیز می شود. کودهای شوک مزیت بزرگی که دارند باعث حفظ محیط زیست و سالم نگه داشتن درخت می شود. همچنین به دلیل جذب سریع گیاهان آسیبی به گیاهان وارد نمی کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید کود ارگانیک اسید هیومیک شوک  با کارشناسان ما در ایرانکود در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری
مزایای شوک ده ایکس در برابر فروت ست
آموزشی

کود مخصوص مجیک ماشروم

کود مخصوص مجیک ماشروم طریقه کشت قارچ جادویی و افزایش بینهایت شدید سیلوسایبین آن توسط کود مخصوص مجیک ماشروم شوک . مجیک ماشروم نوعی از

روش قلمه زدن دیفن باخیا
مطالب مهم

روش رشد سریع دیفن باخیا

روش رشد سریع دیفن باخیا دیفن باخیا از گیاهان چند ساله گرمسیری با گونه های مختلفی است که معمولاً به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می

سولفات آمونیوم
مطالب مهم

سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم آمونیوم یک نمک معدنی است که به عنوان کود شیمیایی در کشاورزی استفاده می‌شود. کود آمونیوم معمولاً حاوی 24 ٪ نیتروژن به شکل