برگ انجیری ابلق

برگ انجیری ابلق

آخرین مقالات

Monstera deliciosa (monstera)  برگ انجیری ابلق است که می توان آن را به شکل طبیعی خود روی چوب یا میله پرورش داد. به طور گسترده ای به عنوان یک گیاه آپارتمانی محبوب در بسیاری از مراکز باغ در دسترس است و به عنوان یک خوشه از چندین درخت انگور رشد می‌کند تا ظاهری کاملاً بوته مانند ایجاد کند. در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با این گیاه، لازم است ادامه مطلب را بررسی کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری در این حوزه کسب کنید.

شناخت گیاه برگ انجیری ابلق

Monstera برگ انجیری ابلق دارای شاخ و برگ‌های چرمی سبز تیره با لبه‌های عمیق است که تا 36 اینچ می‌تواند رشد کند. فنسترها (سوراخ های طبیعی) در بخش میانی برگ ایجاد می‌شوند و به بیرون تابش می‌کنند و با افزایش اندازه برگ افزایش می‎ابند و ظاهری زیبا به گیاه می‌دهند. ارقام محبوب عبارتند از variegata”، “albo variegata”و “صورت فلکی تایلندی”. جالب توجه است که نهال‌ها در طبیعت به سمت مناطق تاریک تر رشد می‌کنند، زیرا این نشان دهنده پایه یک درخت بزرگتر است که گیاه سپس از آن بالا می‎رود. این نورگرایی منفی در بین گیاهان غیرمعمول است. شرایط رشد مقاوم برگ انجیری ابلق در مناطق بومی مکزیک و پاناما است، اما در سراسر جهان در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری یافت می‌شود. این گیاه خود را به کشت در داخل خانه وا می‎دارد و یکی از رایج ترین گیاهان آپارتمانی در جهان است.

برگ انجیری ابلق

دستورالعمل کاشت برگ انجیری ابلق

Monstera برگ انجیری ابلق ریشه‌های تهاجمی هم در خاک و هم در هوا دارد. به دلیل این عادت رشد، انگورهایی با ریشه‌های هوایی تثبیت شده را می‎توان در فاصله 2 تا 3 اینچی از اولین گره برگ با درصد موفقیت بالا و خطر کمی پوسیدگی دفن کرد. با این حال، هنگام گلدان کردن خوشه‌های انگور مراقب باشید که نوک‌های رشد را دفن نکنید، زیرا دفن آنها احتمال پوسیدگی آنها را افزایش می‌دهد.

  • آبیاری

بین دو آبیاری اجازه دهید 2 تا 3 اینچ از خاک خشک شود. Monstera مستعد ابتلا به بیماری های ریشه است، به خصوص در فصول سردتر. خاک با زهکشی خوب و روش‌های آبیاری مداوم به این خطر کمک می‌کند.

  • نور

Monstera برگ انجیری ابلق سایه جزئی با نور مستقیم خورشید را برای 3-6 ساعت در روز ترجیح می‌دهد. مهم است که هنگام عادت دادن این گیاه به سطوح نور جدید هوشیار باشید زیرا برگ‌های بزرگ آن به راحتی می‎سوزند.

  • دما

تا زمانی که دما از 45 درجه فارنهایت پایین نیاید، گیاهان را می‎توان در ماه های تابستان در فضای باز در یک منطقه نیمه محافظت شده قرار داد. قرار گرفتن در معرض دماهای سردتر برای هر دوره زمانی طولانی منجر به آسیب سرما می‌شود.

  • کود دهی

Monstera برگ انجیری ابلق به راحتی توسط نمک زیاد خاک سوزانده می‌شود، اما می‎تواند کوددهی منظم را در طول دوره های رشد فعال تحمل کند. زمانی که برگ انجیری ابلق شروع به رشد می کند، عادت معمولی است که آنها را به همراه چوب‌های باغچه قرار دهید یا آنها را روی یک تیر خزه سوار کنید. هنگامی که این گیاه با موفقیت به هم متصل شدند، اندازه برگ معمولاً به شدت افزایش می یابد.

بیشتر بخوانید: تکثیر پتوس با برگ

ذکر نکات موثر در بررسی برگ انجیری ابلق

میوه Monstera برگ انجیری ابلق معمولاً برای میوه خود در نیوانگلند رشد نمی‌کند، زیرا نمونه‎هایی که به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می‌کنند معمولاً به اندازه یا بلوغ مناسب برای گل دادن و تولید میوه نمی‌رسند. گل‎های مونسترا سفید و کال مانند هستند. میوه معمولاً 12 اینچ یا بیشتر است، با پوشش سبز آبکاری شده که در زمان رسیدن به رنگ بژ و گوشتی در می‌آید. میوه تا رسیدن کامل برای انسان سمی است که تقریباً یک سال طول می‌کشد.

  • تکثیر

Monstera را می توان از طریق قلمه‌های ساقه، لایه بندی و قلمه‌های نیشکر تکثیر کرد. یک قلمه ساقه ایده آل 3-5 اینچ زیر یک گره گرفته می‌شود و تا آنجا که ممکن است ریشه های هوایی وجود دارد. تکثیر از طریق بذر ممکن است اما غیر معمول است، زیرا نهال ها در ابتدا به کندی رشد می‌کنند و به دماهای گرم و مرطوب نیاز دارند که تکثیر آن در مقیاس بزرگ دشوار است.

آفات رایج حشرات

  •  شپشک آردآلود

شپشک آرد آلود یک آفت دائمی در گیاهان داخلی بالاخص برگ انجیری ابلق است که می‌توان آن‌ها را با بدن سفید پوشیده از موم که در انتهای آن به دم مخروطی می‌کند، شناسایی کرد. تخم‌ها در توده‌های سفید پنبه‌ای رسوب می‌کنند که اغلب در شکاف‌های گیاه یافت می‌شوند. شپشک‌های آرد آلود با مکیدن شیره گیاه تغذیه می‌کنند که می‌تواند منجر به زرد شدن، توقف رشد و در موارد شدید مرگ گیاه شود. شپشک هنگام تغذیه تولید می‌شود که ممکن است منجر به کپک دوده شود. برای مدیریت، گیاهان آلوده را جدا یا دور بریزید. شپشک آرد آلود را می‎توان با صابون حشره کشی که برای استفاده در گیاهان آپارتمانی ثبت شده است را بررسی کرد.

  • کنه‌های عنکبوتی

تشخیص این عنکبوت‌های بسیار کوچک بدون یک لوپ بزرگ‌نمایی یا لنز دستی دشوار است. یکی از اولین نشانه‌های آلودگی کنه‌های عنکبوتی وجود تارهایی است که کنه‌ها از آن برای پر کردن شکاف بین قسمت‌های گیاه استفاده می‌کنند. در برگ انجیری ابلق توجه به این نکته ضروری است که همه گونه‌های کنه‌های عنکبوتی تار ایجاد نمی‌کنند. کنه‌های عنکبوتی از یک قسمت دهان مکنده سوراخ‌دار برای تخلیه کلروفیل از برگ‌ها استفاده می‌کنند که منجر به ایجاد لکه‌های سفید ریز روی برگ‌ها می‌شود. کنه ها را می‎توان با آب یا صابون حشره کش شست. هنگام کنترل کنه های عنکبوتی باید به سطح زیرین برگ ها توجه ویژه ای شود.

بیشتر بخوانید: شفلرا ابلق

سخن پایانی:

در برگ انجیری ابلق گونه‌های فلس نرم از جمله فلس نرم قهوه ای و فلس نیمکره ای در گیاهان خانگی بسیار رایج هستند. این حشرات می‎توانند رنگ متفاوتی داشته باشند اما معمولا قهوه ای تا بژ هستند و به صورت برجستگی‌های قهوه ای کوچک روی برگ ها و ساقه‌ها ظاهر می‌شوند. علائم عبارتند از کاهش رشد، زردی و …که منجر به کپک می شود. برای مدیریت، گیاهانی که به شدت آلوده شده اند را قرنطینه یا دور بریزید. فلس را می‎توان با روغن باغبانی یا اسپری که برای استفاده در گیاهان آپارتمانی ثبت شده است درمان کرد. حشرات را می‌توان با دست خرد و جدا کرد یا با استفاده از الکل پاک کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود در ارتباط باشید

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن