برای این که بتوانید درختان را به حداکثر میزان باروری برسانید لازم است تا اطلاعات جامعی در مورد بهترین زمان استفاده از کود کامل به دست آورید. کود کامل ده ایکس شوک را می توان از بهترین و کامل ترین کودها برای رشد و پرورش انواع درختان و گیاهان به شمار آورد. با مصرف این کود بسیار مفید که محصول کشور آمریکا است دیگر نیازی به استفاده از سایر کودها ندارید. برخی کودها ممکن است بسیار گران قیمت باشند اما در مقابل آن کارآیی که مد نظر دارید را به شما ندهند و درختان شما را با مشکلات عدیده ای مواجه سازند. کود ده ایکس شوک کامل قیمت بسیار مناسبی دارد و تمام مواد مفید و مغذی را که برای رشد گیاهان لازم است در دل خود جای داده است. تنها با یک بار مصرف حتی می توانید به نتایجی غیر قابل باور دست پیدا کنید. اما لازم است تا حتما  این کود را از مراکز معتبر بخرید تا بتوانید به نتایج شگفت انگیزی که این کود دارد برسید. کود کامل ده ایکس شوک می تواند گیاه را به طور کامل تغذیه کند و رشد انفجاری گیاه را در پی داشته باشد. این کود می تواند تمام نشانه‌‌های کمبود غذایی در گیاهان را به طور کامل مرتفع سازد. بهترین زمان استفاده از کود کامل، زمان شروع فصل رشد آغاز است و تا دو هفته پیش از برداشت می توانید از این محصول فوق العاده استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: کود کامل 10X شوک برای کلم بروکلی

بهترین زمان استفاده از کود کامل

کاربرد کود کامل در تغذیه درختان

 یکی از سوالات پر تکراری که بیشتر باغداران و کشاورزان می پرسند این است که آیا می توان برای پرورش تمام درختان از این کود کامل ده ایکس شوک استفاده نمود؟ بهترین زمان استفاده از کود کامل چه زمانی است؟ جواب این سوال بله است. این کود مغذی یک محصول ارگانیک و بی نظیر است که برای رشد و پرورش گیاهان بسیار عالی است. این کود را می تواند برای تمام محصولات کشاورزی و گیاهان آپارتمانی استفاده کرد. موادی که این کود را تشکیل داده اند بسیار فراتر از کودهای کاملی هستند که تا به حال شناخته اید.

 این محصول که با فناوری بسیار پیشرفته ساخته شده است برای درختان مختلف از جمله گردو، پسته، گندم، جو، چنبه و سایر درختان مفید است. این کود می تواند مواد مغذی را با بیشترین درصد جذب به گیاهان برساند. کود  npkبه علت داشتن فسفر، نیتروژن و پتاسیم کود کاملی است. اما کود کامل ده ایکس شوک علاوه بر داشتن این سه عنصر حیاتی دارای عنصرهای ریز مغذی شامل بور، کلسیم و آهن است. بنابراین کشاورزان با بهره گیری از این کود مغذی دیگر لازم نیست تا به تهیه یک به یک  نیترات کلسیم، کود آهن، سه بیست و غیره بپردازند.

بهترین زمان استفاده از کود کامل ده ایکس شوک

 از خصوصیات حیرت انگیزی که می توان برای کود کامل ده ایکس شوک برشمرد این است که امکان بهره گیری از این کود در همه دوره رشد گیاه امکان پذیر است بدون این که اثرات بدی بر روی گیاه داشته باشد و سوزانندگی گیاهان را در پی داشته باشد. به طور کلی می توان سه زمان مختلف را برای استفاده از کود کامل برای گیاهان در نظر گرفت. اوایل فصل و زمان ورم نمودن جوانه‌‌ها، بعد از فندقی شدن محصولات و دو هفته قبل از برداشت.

 چنانچه در طول فصل زمانی خارج از زمان‌‌هایی که در بالا نام بردیم به فکر استفاده از این کود برای درختان خود بودید نیز نی توانید از این محصول فوق العاده استفاده نمایید ولی در هنگام گل دادن گیاه از هیچ کودی استفاده نکنید. زیرا به صلاح گیاه نیست.

بهترین زمان استفاده از کود کامل

میزان مصرف کود ده ایکس شوک

 اگر از طرفداران گل‌‌ها و گیاهان هستید و شادابی و سر زنده بودن آن‌‌ها برایتان مهم است و یا اگر  کارهای باغبانی مد نظر شما است لازم است تا گیاهان خود را با کود کامل ده ایکس شوک قوی نمایید تا در کمترین زمان ممکن و با بودجه ای مناسب و با بهترین کارایی و راندمان به نتیجه داخواه و مورد نظر خود برسید.

 لازم است بدانید که استفاده از کود کامل ده ایکس شوک برای هر گیاه و محصول می تواند متفاوت باشد. طوری که برای کشت‌‌های زراعتی، برای آبیاری با این کود نیاز به استفاده از یک گالن 20 لیتری از این کود دارید. ولی اگر تصمیم دارید تا با روش محلول پاشی از این کود بهره بگیرید لازم است تا میزان مصرف این محصول 5 تا 10 در هزار بدون این که هیچ ضرری را متوجه این گیاه سازید.

 همچنین توجه داشته باشید که میزان استفاده از این کود برای درختان میوه با روش آبیاری در هر هکتار یک گالن 20 لیتری از کود کامل ده ایکس شوک است به شرطی که آبیاری به شکل قطره ای یا پیوسته باشد. اما چنانچه آبیاری برای هر درخت به شکلی جداگانه انجام می گیرد لازم است تا سن درخت را نیز مد نظر بگیرید. درختانی که بزرگتر هستند به میزان آبیاری بیشتری نیاز دارند.

بیشتر بخوانید: بهترین کود برای درخت نارنگی

بهترین زمان استفاده از کود کامل

چرا درختان به کود کامل نیاز دارند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *