بهترین زمان کوددهی درخت سیب: وقتی تصمیم به کوددهی و اجرای برنامه غذایی درخت سیب می کنید، حتما این سوال برایتان پیش آمده است که بهترین زمان کوددهی درخت سیب چه هنگامی است؟ دانستن بهترین زمان کوددهی درخت سیب بر رشد، میزان باردهی و سلامت درخت تاثیر بسزایی دارد زیرا ممکن است با کوددهی در زمان اشتباه منجر به مشاهده نتیجه معکوس یا حتی آسیب به درخت خود شوید از این رو برای افزایش توانایی درخت سیب به حداکثر ثمر دهی، اجرای برنامه زمان بندی شده جهت رساندن مواد تغذیه ای توصیه شده، بسیار ضروری است. لذا توصیه می کنم با ما در این مقاله بسیار کاربردی از سایت ایران کود همراه باشید تا بتوانید باغدار موفقی در پرورش درختان سیب در کنار تجربه هیجان انگیز برداشت میوه های بازار پسند باشید.

کود درخت سیب

خرید کود باردهی برای درخت سیب

بهترین زمان و مراحل اصلی کوددهی درخت سیب

در ادامه این مقاله از سایت ایران کود، به ترتیب مراحلی که انجام برنامه تغذیه ای و استفاده از کودهای تقویتی برای درخت سیب ضرورت دارد، پرداخته شده است. در صورتی که در کوددهی درخت سیب کم اهمیتی به خرج دهید، پس از کدشت مدت کوتاه، توان باردهی درخت بسیار افت پیدا کرده و در نهایت تولید میوه متوقف خواهد شد لذا با اجرای برنامه تغذیه ای در بهترین زمان کوددهی درخت سیب، باغی در محصول را به ارمغان آورید.

تاثیرات فوق العاده جلبک دریایی بر روی درخت سیب

اولین زمان تغذیه درخت سیب چه هنگامی است؟

بهترین زمان کوددهی درخت سیب از سوالات اصلی باغداران پرورش دهنده درخت سیب است که همیشه دغدغه آن را دارند در زمان مناسب کوددهی را انجام دهند. با اجرای صحیح کوددهی در زمان های توصیه شده در این مقاله، شک نکنید تعداد میوه های هر شاخه بسیار فراوان شده و نگاه هر بیننده ای مجذوب سیب های درختی شما باغداران عزیز خواهد شد. اولین زمان کوددهی درخت ویژه سیب در باغ، دقیقا زمانی است که شکوفه ها هنوز بر سر شاخه ها ظاهر نشده اند یعنی ابتدای فصل رشد و پس از بیدار شدن درختان؛ در این زمان است که چرخه رشد درختان سیب شروع شده و بالاترین نیاز برای مصرف مواد غذایی را احساس می کنند.

کود آمینواسید شوک

در این مرحله و در زمان تورم جوانه ها، بهترین گزینه کوددهی استفاده از ترکیبات فروت ست که دارای عناصر اصلی روی، بورو آمینواسید می باشد. با اجرای فروت ست در زمانی که جوانه ها متورم و آماده ورود به فصل جدید هستند، از سرمازدگی ناگهانی جلوگیری نموده و عناصر غذایی را برای رشد پر قدرت در اختیار جوانه ها قرار میدهد زیرا در این هنگام بیشترین جذب از طریق جوانه ها می باشد.

بیشتر بخوانید : علت بار ندادن درخت سیب

تامین مواد غذایی سیب در زمان تشکیل میوه

در این زمان برای درشتی محصول، هم چنین پیشگیری از ایجاد ترک در میوه و هم چنین جلوگیری از ریزش میوه ها در مراحل بعدی، بهتر است محلول پاشی کود حاوی کلسیم را اجرا کنید.

اجرای کوددهی درخت سیب در زمان فندقی شدن

در این مرحله، به عنوان یکی از بهترین زمان های کوددهی درخت سیب، عالی ترین گزینه، استفاده از کود پتاس بالا شوک 60 درصد برای رشد فوق العاده و افزایش اندازه سیب است.

هم چنین با کود پتاس بالا مایع شوک، در این مرحله مقدار قندهای داخل میوه بالا رفته و آب در سلولهای سیل جمع خواهد شد در نتیجه طعم و کیفیت سیب ها بسیار افزایش خواهد یافت.

در مرحله گردویی شدن سیب، بهترین گزینه کودی کدام است؟

در این مرحله، پتاسیم و آمینواسید عنصر و ماده اصلی و موردنیاز میوه سبب می باشد که منجر به درشتی محصول و افزایش مدت انبار داری آن و بالا رفتن ارزش اقتصادی پس از چیدن محصول می گردد.

کوددهی درختان سیب پیش از برداشت محصول

یکی دیگر از بهترین زمان کوددهی درخت سیب، دو هفته قبل از برداشت محصول می باشد تا رنگ گیری و طعم و مزه میوه به اوج خود برسد. در این زمان میتوانید از کود آهن و پتاس بالا مایع شوک و یا کود کامل 10X شوک جهت خوش رنگ و بازار پسند نمودن محصول استفاده نمایید.

برای مطالعه : کامل ترین کود برای درخت سیب

استفاده از اسید هیومیک شوک پس از برداشت محصول

مدتی بعد از برداشت سیب ها، بهترین کار انجام آبیاری با کود اسید هیومیک شوک می باشد تا ریشه در پاییز و زمستان رشد نموده و بار دیگر برای فصل بعد تغذیه گردد.

اسید هیومیک برای درخت سیب

بهترین کود برای درختان سیب

سخن آخر

در این مقاله از سایت ایران کود پیرامون بهترین زمان کوددهی درخت سیب مطالب مهمی ارائه شد تا پرورش درختان سیب برای شما عزیزان پر سود و لذت بخش باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *