بهترین کود برای درخت انار

بهترین کود برای درخت انار

آخرین مقالات

بعد از کاشتن هر درختی بایستی به طور اصولی و استاندارد از آن مراقبت نمایید و با بهره گیری از کودهای مورد نیاز آن را غنی کنید. به همین علت شناخت بهترین کود برای درخت انار و رشد فوری و بیشتر میوه و باروری آن در کنار چگونگی نگهداری از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله در کورد بهترین کود برای درخت انار توضیحاتی ارائه می دهیم.

بیشتر بخوانید: کود کامل 10Xshock برای برنج

نکته‌های مهم در کوددهی درختان انار

هر یک از درختان و گیاهان با توجه به نوع و احتیاجات خاص خود به برنامه کوددهی و راه‌های متفاوت در نگهداری احتیاج دارند. لذا لازم است قبل از اینکه اقدام به کاشتن و پرورش آن‌ها کنیم، اطلاعات جامعی در مورد بهترین کودها جهت رشد فوری درختان میوه و دیگر گیاهان مورد استفاده بدانیم.

درخت انار یکی از درختانی است که از هنگامی که یک نهال است و در زمین کاشته می شود نیاز به مراقبت‌های خاص دارد. به علاوه، این درخت نسبت به نوع آب و هوا و خاک بسیار حساس است. لذا در همه مکان‌ها و با هر گونه شرایط آب و هوایی نمی توان اقدام به کاشت نمود.

این روزها استفاده از کودهای شیمیایی بسار معمول شده است. اما کودهای شیمیایی علی رغم همه مزیت‌هایی که می توانند داشته باشند یک سری معایب نیز دارند. این کودها بسیار گران قیمت هستند. از طرفی بسیاری از کودهای شیمیایی موجود در بازار تقلبی هستند. این کودها به علت داشتن مقادیر بالایی از کلر و سدیم می توانند به شوری خاک منجر شوند. خاک شور می تواند برای درختان انار بسیار آسیب زننده باشد و ریشه آن‌ها را خشک کند و پس از مدتی آن‌ها را از بین ببرد.

برای اینکه بتوانید به نهایت رشد و باروری در درختان انار برسید لازم است تا حداقل 3 الی 4 سال زمان را صرف آن‌ها نمایید و با یک برنامه ریزی صحیح و اصولی آن‌ها را بارور نمایید. برای برنامه ریزی اصولی و استاندارد می توانید از کارشناسان حرفه ای در این امر کمک بگیرید.

برای اینکه بتوانید  به نهایت باروری تنها در عرض یک سال برسید می توانید از کود اسید هیومیک شوک مایع بهره بگیرید. این کود به علت فرمولاسیون خاصی که دارد می تواند درختان انار را در مدت زمان تنها یک سال بارور نماید. اما همیشه استفاده از یک برنامه مدون و منظم برای کود دادن به  درختان انار را از یاد نبرید.

بهترین کود برای درخت انار

کود ده ایکس شوک بهترین کود برای انار

در این میان استفاده از کود کامل ده ایکس شوک نیز می تواند بسیار عالی باشد. این کود با بهره گیری از تکنولوژی‌های روز دنیا تولید شده است که می توانید در زمان کمی نتایج حیرت انگیز استفاده از آن را ببینید. این کود حاوی حداقل ده نوع ماده ریز مغذی در خود است که همگی این مواد برای رشد و پرورش درختان انار مانند معجزه عمل می کند. این کود با بهره گیری از فناوری نانو ساخته شده است. بنابراین می تواند همه مواد مغذی را بلافاصله به درختان برساند. اما در نظر داشته باشید که این کود را تنها از مراکز معتبر تهیه کنید. زیرا بسیاری از جاها هستند که کود تقلبی را به شما به نام کود ده ایکس شوک کامل می فروشند. در این صورت نه تنها نمی توانید نتایج عالی در استفاده از این کود بگیرید بلکه حتی می تواند به درختان شما بسیار صدمه برساند. این کود حاوی جلبک دریایی است که این ماده می تواند به کیفیت و درست تر شدن میوه‌ها کمک شایانی نماید.

نیتروژن یا ازت موجود در این کود بالا برنده قدرت فتوسنتز در درختان انار است و رشد رویشی بهتر در درختان را امکان پذیر می کند. فسفر موجود در این کود می تواند سبب شود تا ریشه درختان انار بسیار قوی شود و همچنین باعث بالا بردن مقاومت ساقه و برگ درختان انار می شود و دیواره سلولی در این درختان را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد. درختان برای انجام عمل فتوسنتز به آهن نیاز دارند. بنابراین آهن موجود در کود کامل ده ایکس شوک می تواند برای رشد درختان انار کافی باشد. از طرفی عنصر آهن سبب می شود تا طعم میوه‌های انار بسیار بهبود یابد و از این نظر کمک می کند تا بر بازار پسند بودن آن‌ها افزوده شود. لذاباغداران می توانند از فروش محصولات خود سود بسیار خوبی را به دست آورند. کلسیم موجود در این کود کامل و مقوی سبب می شود تا میوه‌ها در برابر ترک خوردگی حفاظت شوند و سبب رشد بهتر آن‌ها می شود.

بیشتر بخوانید: هرس درخت انار

نحوه کوددهی درختان انار

برای کود دادن به درختان انار لازم است تا ابتدا آزمایش خاک انجام دهید و با تجزیه و تحلیل خاک متوجه شوید که چه ماده ای در خاک کم است و سپس با توجه به مقدار کمبود، کار کود دادن را شروع نمایید. لازم است بدانید کود کامل ده ایکس شوک به شکل مایع است و از غلظت بالایی نیز برخوردار است. بنابراین هنگام استفاده لازم است تا آن را با میزان مناسبی از آب مخلوط نمایید. این کود انحلال پذیری بسیار بالایی دارد. بنابراین می توانید با دو روش محلول پاشی و آبیاری این کود را به درختان انار بدهید. این کود کامل قابلیت اختلاط با سایر کودها نظیر اسید هیومیک را دارد و هیچ گونه تداخلی ایجاد نمی کند. با استفاده از این کود دیگر میزان نیاز درختان انار به کودهای شیمیایی بسیار کم می شود و حتی می توانید کودهای شیمیایی را متوقف نمایید. زیرا این کود همه مواد مغذی را در دل خود دارد. این کود کامل نه تنها برای رشد درختان بسیار مفید فایده است بلکه برای اصلاح و تقویت خاک نیز بسیار مثمر ثمر است و می تواند شوری خاک را نیز در حد اعتدال نگه دارد. این کود به علت اینکه کلر و سدیم ندارد بنابراین منجر به سوخته شدن ریشه درختان در خاک نمی شود. بنابراین می توان گفت بهترین کود برای درخت انار، کود ده ایکس شوک کامل است.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن