امروزه به علت زندگی شهرنشینی، کاشت و پرورش دادن سبزیجات و صیفی جات اهمیت فوق العاده ای پیدا کرده است. سبزی خوردن یکی از خوراکی‌های جدایی ناپذیر در سفره ایرانیان است. چون بیشتر مردم به ارزش غذایی آن واقف هستند و بسیاری علاقه دارند تا سبزیجات را در خانه خود بکارند. برای داشتن بهترین نتیجه می‌توانید از کود برای سبزیجات استفاده کنید. بهترین کود برای سبزیجات را در این مقاله بررسی می‌کنیم.

   موارد فایده کودها

بیشتر بخوانید: کشت سبزیجات و گیاهان دارویی در گلخانه

کود حیوانی

 برخی افراد برای رشد سبزیجات از کود حیوانی بهره می‌گیرند. این روش مزایا و معایب خود را دارد.

بهترین کود برای سبزیجات

 کودهای ارگانیک و طبیعی یکی از کودهای مخصوص پرورش کودهای طبیعی و خانگی می‌باشند. کود طبیعی یا ارگانیک که از بقایای جانداران به خصوص گیاهان به دست می‌آید به همراه بخشی از مواد آلی موجود در خاک تهیه می‌شود.  کود ارگانیک برای کسانی خوب است که با کودهای شیمیایی مخاف می‌باشند. کودهای ارگانیک دارای مزایا و معایب زیادی هستند که در زیر به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

چرا این محصولات خانگی از همه نظر سالم‌تر هستند و مواد شیمیایی و مضر و سمی‌که ممکن است در سبزیجات بیرون وجود داشته باشد را ندارند. چون شما خودتان عمل کاشت و برداشت را انجام داده اید و به کودی که برای آن استفاده کرده اید واقف هستید. بنابراین سبزیجات بسیار سالم‌تری بار آورده اید که  مصرف آن‌ها می‌تواند به سلامت شما منجر شود.

مزایای کود ارگانیک و طبیعی

امروزه با گسترش آلودگی در شهرهای بزرگ تمامی‌مردم‌ترجیح می‌دهند که از سبزیجات سالم استفاده نمایند. چون اکثر سبزیجاتی که در بازار یافت می‌شوند سمی‌ هستند. لذا نمی‌توانند اثر بخشی خوبی برای سلامت شما داشته باشد. سبزیجات به علت آنتی اکسیدان‌های فراوانی که دارا هستند می‌توانند در پیشگیری از بسیاری از بیماری‌ها از جمله سرطان و بیماری‌های داخلی به طرز  معجزه آسایی عمل نمایند.

ولی اگر شما سبزیجات سمی‌ تهیه نمایید نه تنها نمی‌توانند اثر مثبتی بر روی بدن شما بگذارند و شادابی را به شما هدیه دهند بلکه می‌توانند زمینه ساز بروز انواع و اقسام بیماری‌ها را برای شما فراهم کنند. بهترین کود برای سبزیجات کودهای ارگانیک هستند. لذا حتما از علم کاشت محصولات و صیفی جات  در منزل آگاه شوید و به کاشت آن‌ها با توجه به اصول علمی‌ در منزل بپردازید. بدین سان شما می‌توانید سبزیجات سالم داشته باشد.

بیشتر بخوانید: انواع کود ارگانیک و آلی

زمانی که به علم پرورش سبزیجات واقف شدید می‌توانید برای همیشه خودتان این کار را انجام دهید و همیشه از سبزیجات سالم بهره ببرید و دیگر نیازی به خرید سبزیجات و صیفی جات از بیرون نداشته باشید. اینگونه با مصرف سبزیجات خانگی سلامت و شادابی خود را حفط می‌نمایید و از مواد بسیار مغذی که در سبزیجات وجود دارد بهره می‌برید و خیالتان آسوده هست که بهترین سبزیجات را مصرف کرده اید. چون کود آن را به دلخواه خودتان ارگانیک انتخاب کرده اید. پس محصولات شما نیز ارگانیک ، سالم و طبیعی است .

لذا با این تدبیر مثمر ثمر می‌توانید همیشه از شر بیماری‌های احتمالی که ممکن است مصرف سبزیجات  بازار داشته باشد در امان بمانید و سلامت جسم خود را حفظ کنید. امروزه بیشتر مردم از سبزیجات و میوه‌هایی که از بازار تهیه می‌کنند بسیار نالان هستند آن‌ها معتقدند که این سبزیجانت و صیفی جات به طور طبیعی و با کودهای ارگانیک و طبیعی به ثمر ننشسته اند.

لذا با اکراه این مواد غذایی را مصرف می‌کنند. اما با کمی‌تلاش و کوشش می‌توان تخصص لازم در زمینه کاشت سبزیجات را به دست آورد و بدین سان مواد غذایی سالم داشت و از این نظر خیال خود را راحت نمود که در سبد غذاییتان مواد غذایی ارگانیک را جایگزین کرده اید. خصوصا اگر گیاه خوار هستند بهتر است که خودشان به کاشت و برداشت سبزیجات و صیفی جات مشغول شوند.

ولی این را هم در نظر داشته باشید که کودهای ارگانیک مواد مغذی را به اندازه کافی در خود ندارند.همچنین برای سبزیجاتی که برای رشد به زمان طولانی‌تری نیاز دارند مناسب نیستند.  ولی برای افرادی که تنها خواسته شان کود ارگانیک  و طبیعی هست بسیار مناسب هستند. بعضی افراد کودهای شیمیایی را با توجه به یک سری ویژ گی‌های مطلوبی که ممکن است داشته باشند به هیچ وجه قبول ندارند و تنها می‌خواهند از کود گیاهی استفاده کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *