همانطور که می دانید، یکی از برترین محصول های کشور ما که به کشور های زیادی صادر می شود پسته است. پسته، جزومعروف ترین و پر خاصیت ترین انواع مغزیجات محسوب می شود که دارای طرفداران زیادی است. پسته، دارای طعم بسیار خوشمزه و لذیذ است و علاوه برآن، دارای خواص درمانی بسیار زیادی است. به گفته پزشکان و متخصصان، اگر افراد روزانه چهار الی پنج عدد پسته میل کنند، سبب م شود تا در کل روز شادابی داشته باشند و بتوانند سلامت خود را تضمین کنند. پیشنهاد می شود که اگر در حیاط خانه خود باغچه دارید، حتما درخت پسته را بکارید و از رشد آن لذت ببرید. در ادامه این مقاله به بهترین کود مایع برای پسته پرداخته ایم.

بهترین کود برای درخت پسته

کود های مایع، بهترین نوع کود ها برای تقویت درختان پسته محسوب می شوند. البته فراموش نکنید که هر نوع کود مایعی نمی تواند گزینه خوبی برای درخت پسته باشد. برخی از کود های مایع، دارای مواد مغذی همچون: پتاسیم، هیدروژن، آهن، آمینو اسید، فسفر، کلسیم، فولیک اسید و هیومیک اسید هستند که می توانند برای درخت پسته بهترین گزینه باشند.

بهترین کود مایع برای پسته

بهترین کودی که تابحال برای درخت پسته در بازار آمده، کود شوک ده ایکس است. بهترین کودی که می تواند درخت پسته را بسیار خوب تقویت نماید، کود شوک ده ایکس است. علاوه بر آن، این کود به صورت مایع وجود دارد و می توان درخت پسته را به آسودگی و بدون دردسر، کود دهی نمود.

بیشتر بخوانید: قیمت کود کامل برای پسته

شرایط استفاده از کود شوک ده ایکس

پیش از آن که بخواهید کود شوک ده ایکس را برای تقویت درخت پسته استفاده نمایید، می بایست خاک را سنجش کنید. در ابتدا، می بایست میزان پی اچ خاک را مشخص نمایید و اگر خاک به سمت اسیدی بود، نمی توان از کود مایع شوک ده ایکس استفاده نمود. البته هیچ جای نگرانی نیست چرا که با اضافه کردن کمی خاک برگ و کمپوست، می توان پی اچ خاک را به میزان دلخواه تغییر داد. برای این که پی اچ خاک را به سمت قلیایی هدایت کنید، باید به ازای هر یک کیلو خاک، 250 گرم خاک برگ به آن اضافه نمایید. پیشنهاد می شود، برای آن که بتوانید عملکرد بهتری داشته باشید، می بایست میزان کود و خاک را به دقت اندازه گیری نمایید تا بتوانید با خیالی آسوده خاک مورد نیاز درخت پسته را فراهم سازید. پس از مخلوط خاک و کود برای درخت پسته، برای جذب سریع تر مواد مغذی به درخت، پیشنهاد می شود که مقداری آب بر روی خاک بپاشید.

بهترین کود مایع برای پسته

نحوه استفاده از کود شوک ده ایکس

یکی  از مهم ترین تفاوت های کود شوک ده ایکس، با بقیه کود ها این است که نمی توان به صورت مستقیم از آن استفاده نمود؛ وجود مواد معدنی و آلی فراوان در این نوع کود، سبب می شود تا نتوان آن را به صورت خالص پای درخت قرار داد. چرا که وجود بیش از حد مواد مغذی، سبب سوخته شدن ریشه آن می گردد و درخت پسته شما خشک می شود.

برای استفاده از کود شوک ده ایکس، می بایست مقداری آب درون یک طرف بریزید. سپس به ازای هر 2 لیتر، یک قاشق چای خوری کود شوک ده ایکس را به آب اضافه نمایید. پیشنهاد می شود برای انحلال بهتر کود در آب، سعی کنید از آبی با دمای 50 تا 60 درجه استفاده نمایید. پس از اضافه کردن کود به آب، به خوبی آن را هم بزنید تا با یک دیگر ترکیب شوند. سپس لحظاتی صبر کنید تا دمای محلول کاهش یابد. پیشنهاد می شود زمانی کود را پای درخت بریزید که خاک کاملا خشک باشد چرا که سبب جذب شدن سریع تر کود در خاک می گردد.

بهترین کود مایع برای پسته

مزایای کود شوک ده ایکس

همانطور که در قسمت بالا مطالعه فرمودید، کود شوک ده ایکس دارای مواد مغذی فراوانی است که سبب رشد سریع درخت پسته می شود. وجود منبع غنی از مواد معدنی، عناصر فلزی و مواد آلی در کود شوک ده ایکس، سبب می شود تا میزان رشد درخت بسیار افزایش یابد و در نتیجه بسیار پربار تر شود. علاوه بر آن، مایع بودن کود شوک ده ایکس، سبب می شود تا مواد مغذی بدون نیاز به ترکیب شدن با خاک، سریعا وارد ریشه های درخت شوند و شما در کمترین زمان شاهد رشد سریع درخت پسته خود خواهید شد.

بیشتر بخوانید: هرس درخت انگور

همانطور که در متن بالا مشاهده نمودید، برای آن که بتوانیم درختان پسته بسیار خوبی داشته باشیم، می بایست آن ها را حسابی تقویت نماییم. برای تقویت درختان پسته می بایست از کود های مایع استفاده نماییم تا سریعا جذب خاک شود و در نتیجه سبب تقویت شدن درختان گردد. برای خرید کود مایع برای درخت پسته خود، پیشنهاد می شود که از افراد متخصص مشورت بخواهید تا آن ها شما را راهنمایی کنند چرا که اگر از کود نامناسب برای تقویت درختان پسته استفاده نمایید، موجب می شود تا دچار ضرر های غیر قابل جبران شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *