کود پتاس بالا دارای کیفیت بسیار بالا است. کیفیتی که این کود دارد را نمی تواند برای سایر کودها در نظر گرفت. زیرا آن چه سبب می شود تا یک کود در نظر کشاورزان بسیار خاص به نظر برسد خصوصیات مثبت آن‌‌هاست که سبب می شود تا از دیگر کودها متمایز شوند. کود پتاس بالا دارای انواع گوناگون مایع و پودری است. انواع پودری این گیاه به دلیل داشتن کلر سبب ایجاد سوزش به علت مصرف زیاد می شود. همچنین منجر به شوری خاک می شود که شور شدن خاک می تواند خطرات جدی برای رشد و پرورش گیاهان و درختان داشته باشد.  کود سولفات پتاسیم تقلبی و بدون کیفیت از این دسته کودهاست که سبب آسیب رسیدن به ریشه گیاهان می شود . زیرا استفاده از آن شوری خاک را در پی دارد. ولی کود پتاس بالا شوک به صورت مایع بهترین کود مایع پتاس بالا است که سبب می شود تا پتاسیم به اندازه 62 درصد به گیاه برسد. همه کودهای پودری و مایع پتاس بالا دارای 52 درصد از این ماده را دارا هستند.

 خصوصیات کود پتاس بالا مایع شوک

 این محصول ساخت کشور امریکا است. فرولاسیون این گیاه بسیار منحصر و بی نظیر است. این کود سبب می شود تا نشانه‌‌های کمبود پتاسیم در گیاه از بین برود. همچنین ریشه گیاه نسوزد. با روش آبیاری و محلول پاشی با سرعت زیادی جذب گیاه می شود. بنابراین این کود در نوع خود بی نظیر است. بنابراین به علت وجه تمایزی که این کود با سایر کودها دارد بسیار مورد استقبال کشاورزان قرار گرفته است.

بهترین کود مایع پتاس بالا

این کود برای تاثیر گذاری و جذب بیشتر به چند بار استفاده نیاز دارد. بعد از استفاده این کود می تواند تاثیرات خود را به خوبی بر جای بگذارد. بنابراین می تواند صرفه جویی در آب را به همراه داشته باشد. در ساختمان این کود مفید و مقوی پتاسیم، موارد ریز مغذی و مواد طبیعی و ارگانیک قرار دارد که می توانند جانشین مواد خطرناک و شیمیایی شوند. این مواد ارگانیک سبب می شوند تا کیفیت کود پتاس مایع تا اندازه قابل توجهی بالا رود و سبب جذب سریعتر گیاه می شود. بدین معنا که مواد ارگانیکی که در این کود وجود دارد سبب می شود تا سهولت جذب کود به وسیله گیاه بالا رود.

بیشتر بخوانید: نگهداری گیاه ژربرا دیزی

اهمیت پتاسیم برای گیاه

پتاسیم به همراه فسفر و نیتروژن از پر مصرف ترین عنصرهایی هستند که یک گیاه به آن‌‌ها احتیاج دارد. بنابراین لازم است تا از بهترین منابع در زمان درست استفاده شود. پتاسیم در اوایل رشد درختان میوه تا مرحله رسیدن و برداشت برای گیاه ضرورت دارد. چون در ساختن کلروفیل و بالا بردن فعالیت در آن‌‌ها دخالت دارد. نقش این ماده کنترل آنزیم‌‌های گیاهی و چگونگی فعالیت آن‌‌ها است. در ساختن آنزیم‌‌ها لازم است تا از عنصرهای مهم و ضروری استفاده بشود. با انجام فتوسنتز بهتر در کلروفیل گیاهی سبب می شود تافتوسنتز به گیاه بهتر منتقل شود.

 پتاسیم از عنصرهای مهم و اساسی در میزان مقاومت و بالا بردن مقاومت گیاه در مقابل بسیاری از آفت‌‌ها و بیماری‌‌ها است. چون در بالا بردن سیستم ایمنی گیاه دخالت دارد. گیاهی که دارای پتاسیم کمتر اسا بسیار ضعیف است.

 این عنصر با منظم ساختن بسته و باز شدن روزنه‌‌ها در شرایط سخت محیطی از هدر رفتن آب و نابود شدن گیاه ممانعت به عمل می اورد. از راه تورژسانس می تواند سبب شادابی و حفظ حجم گیاه شود.

 از مهم ترین عناصر که بعد از کوددهی تا زمان برداشت محصولات باید به مقدار لازم جذب محصولات بشود پتاسیم است. چون درشتی، مزه بهتر و رنگ گیری در گیاه را موجب می شود.

بهترین کود مایع پتاس بالا

اثرات بهترین کود مایع پتاس بالا

 کود مایع پتاس بالا سبب می شود تا بالاترین میزان از پتاسیم خالص در اختیار گیاه قرار بگیرد. این خود می تواند کیفیت محصولات را در پی داشته باشد. رنگ گیری ، مزه بایستی به میزان کافی باشد. همچنین خصوصیات کمی مانند وزن محصولات و ابعاد آن را بهبود می دهد تا محصول بازار پسند شود.

این محصول دارای اثرات عالی بر روی گیاه است:

بیشتر بخوانید: کود فروت ست شوک بر روی پسته

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم تا در مورد بهترین کود مایع پتاس بالا صحبت کنیم. این کود در میان کودهای مشابه دارای خواص بی نظیری است که در این مقاله به برخی از آن‌‌ها اشاره کردیم. لازم است تا حتما این کود را از مراکز معتبر تهیه نمایید تا بتوانید کود اصل دریافت دارید. چنانچه این کود درجه یک و اصیل باشد می تواند تاثیرات خارق العاده بر روی گیاهان بگذارد. برطرف کردن کمبودهای غذایی در گیاهان سبب می شود تا شادابی و طراوت در آن‌‌ها حفظ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *