تاثیر اسید هیومیک بر ریحان

تاثیر اسیدهیومیک بر عملکرد گیاه ریحان

آخرین مقالات

ریحان یکی از معروف‎‌ترین گیاهانی است که در آمریکا رشد می‎کند، یکی از اولین گیاهانی است که پرورش آن آسان است.گیاه ریحان یک گیاه محبوب بومی جنوب آسیا و جزایر اقیانوس آرام جنوبی است. این عضو از خانواده نعناع، برگ‎های معطر تولید می‎کند که معمولاً در غذاهای ایتالیایی و مدیترانه ای استفاده می‎شود. دانه های ریحان نیز یکی از عناصر محبوب تایلندی است. از آنجا که ریحان یک گیاه یک ساله است، بسیار سریع رشد می‎کند. در حقیقت، می‎تواند در عرض 3 تا 4 هفته از دانه به محصول دیگر برسد. این گیاه سریع و با رشد آسان، یک انتخاب عالی برای باغبانان مبتدی است. استفاده از کود مناسب برای آن بسیار مهم است، لذا به منظور شناخت بیشتر می‎خواهیم بدانیم اسیدهیومیک چیست؟ و تاثیر اسیدهیومیک بر ریحان چگونه است؟

نکات مرتبط با تاثیر اسیدهیومیک بر ریحان

بیشتر باغبانان با جهش از فصل رشد، شروع به رشد ریحان در داخل خانه می‎کنند. ریحان را می‎توانید از بذرهای کاشته شده در داخل خانه، چهار تا هشت هفته قبل از آخرین تاریخ سرما بکارید. ریحان، گیاهی همه کاره است و در طیف گسترده ای از شرایط به خوبی رشد می‎کند. شما می‎توانید روی یک گلدان تزئینی، آن را رشد دهید که درست مثل زمانی که در خارج از خانه ریحان می‎کارید، عمل می کند، به شرطی که شرایط رشد شما یکسان باشد.

بیشتر بخوانید: تاثیر اسید هیومیک بر گیاهان

اسیدهای هومیک و تاثیر آن بر گیاه ریحان

همان طور که می‎دانید، اسیدهیومیک، یکی از ترکیبات گیاهی و ارگانیک است که در بهبود و تهویه خاک، افزایش رشد میکروارگانیسم‎ها و بهبود رشد ریشه گیاه موثر است. در حقیقت، مواد هومیکی از طریق مرطوب‏سازی شیمیایی و بیولوژیکی مواد گیاهی و حیوانی و از طریق فعالیت‎های بیولوژیکی میکروارگانیسم‎ها تشکیل می‎شوند.

بهترین منبع اسیدهای هیومیک، لایه‏های رسوبی ذغال قهوه ای نرم است که به آنها لئوناردیت گفته می‎شود. اسیدهای هیومیک در اینجا با غلظت بالا یافت می‎‌شوند. مطالعات زیادی در این زمینه به منظور تاثیر اسیدهیومیک بر ریحان صورت گرفته است، به عنوان مثال، یکی از مطالعات نشان داده است، که اسیدهیومیک در گیاه ریحان، باعث افزایش رشد گیاه، افزایش برگ‎های آن و هم چنین تامین کلروفیل برای آن شده است.

در طی قرن‎های گذشته، استفاده از اسید هیومیک در بخش‎های کشاورزی، پزشکی و محیط زیست بسیار فراوان شده است که موجب شده این امر، از اهمیت حیاتی برای فعالیت زیستی برخوردار باشد. از آغاز دهه 70 زمینه های استخراج لیگنیت در آلمان مجدداً تولید شد. از آن زمان محصولات مبتنی بر اسیدهای هیومیک را برای کشاورزی و سایر بخش‎ها تولید و توسعه دادند. در طی فرایندهای تولید، به منظور پردازش دقیق مواد اولیه، جهت دریافت ساختارهای فعال زیستی آنها، توجه ویژه ای به این موضوع شد.

تاثیر اسید هیومیک بر ریحان

اسیدهای هیومیک و منابع آن‎ها

مواد هومیکی را می‎توان در تمام خاک‎ها و آب‎ها یافت. هم چنین این ترکیبات، از محصولات گیاهی تجزیه شده، ناشی می‎شوند. آنها طی استخراج، به اسید هیومیک و اسید فولویک تقسیم می‎‌شوند. نمک‎های آنها را هومات و فلوات می‎نامند. به عنوان بخش اصلی، اسید هیومیک، هوموس را تشکیل می‎دهد. در یک لایه خاص از زغال سنگ نرم قهوه ای، که هنوز به مرحله لیگنیت نرسیده است، اسید هیومیک را می‎توان با غلظت 85٪ یافت. این لایه ذغال قهوه ای نرم، در سطح بین المللی لئوناردیت نامیده می‌‎شود.

لئوناردیت با زغال سنگ نرم قهوه ای با درجه اکسیداسیون بالاتر و محتوای بالاتر اسید هیومیک متفاوت است. از زمان تشخیص محتوای بالای اسید هیومیک در لئوناردیت، تولید تجاری آنها برای کشاورزی به شدت افزایش یافته است. اسیدهای هیومیک یک روش طبیعی و آلی عالی برای تأمین گیاهان و خاک با دوز غلیظ مواد مغذی ضروری، ویتامین‎ها و عناصر کمیاب است. آنها مولکول‎های پیچیده ای هستند که به طور طبیعی در خاک، ذغال سنگ نارس، اقیانوس‎ها و آب های شیرین وجود دارند.

 در واقع طبق مطالعات گوناگون مشخص شده است که ریحان گیاهی است که بومی کشور هند و کشورهای جنوب آسیا است. این گیاه برای رشد خود نیازمند استفاده از کودهای مناسب است که به وسیله آن بتواند هم محصول مناسبی داشته باشد و هم رشد خود را افزایش دهد. در این راستا استفاده از کودگیاهی اسیدهومیک، موجب شده روی خصوصیات کمی وکیفی این گیاه بررسی شود. درحقیقت تاثیر اسیدهیومیک بر ریحان بیشتر بر روی ویژگی های این گیاه از قبیل، برگ، شاخه، عملکرد دانه، ارتفاع بوته و…. است. به این صورت که طبق تحقیقات مشخص شده است که اسیدهیومیک می‎تواند بر رشد و عملکرد گیاه ریحان تاثیرگذار باشد و باعث بهبود عملکرد این گیاه شود.

بیشتر بخوانید: تاثیر اسید هیومیک بر گل ها

نتیجه گیری:

در مجموع، گیاه ریحان در خاک مرطوب و دارای زهکشی مناسب با PH خنثی به خوبی رشد می‎کند. این گیاه را در میان سایر گیاهان و سبزیجات با نور و آبیاری مورد نیاز مانند گوجه فرنگی یا جعفری بکارید. ریحان را در کنار بابونه، کاهو، فلفل و پونه کوهی هم می‎توانید بکارید، تنها عامل موثر در کاشت آن این است که از یک کود مناسب مثل اسیدهیومیک برای رشد بهتر آن استفاده کنید که تاثیر اسیدهیومیک بر ریحان به خوبی مشخص شده است.

جهت خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود تماس حاصل نمایید

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن