اسید هیومیک مایع شوک

تاثیر اسید هیومیک بر گل ‌ها

آخرین مقالات

تاثیر اسید هیومیک بر گل ‌ها 

 کود  اسید هیومیک یک کود آلی و سازگار با محیط زیست است که  برای بهبود شرایط زیستی و حیاتی خاک به کار می‌رود. این کود آلی برای  دفع سمیت و آلودگی موجود در خاک می تواند ساختار خاک را بهبود ببخشد و باعث افزایش عملکرد محصول شود. 

اسید هیومیک نقش مهمی در جذب مواد مغذی گیاهان دارد.

اسید هیومیک  با ترکیبات طبیعی خود منشا زیستی داشته و فاقد هر گونه موادشیمیایی است، این ترکیب تجزیه ناپذیر بوده و شامل  اسید هیومین و اسید فولیک است، همچنین دارای  بخشی از ترکیبات هوموس دارای PH  اسیدی بوده و نقش بسزایی در جذب مواد غذایی دارند. این خاصیت سبب اصلاح بافت خاک شده و مواد مغذی را به ریشه گیاه و یا گل می‌رساند. تاثیر اسید هیومیک بر گل ها - تاثیر اسید هیومیک

اسید هیومیک برای گیاهان را هر دو ماه استفاده کنید. 

 اسید هیومیک نوعی کود آلی است که به جهت افزایش گل‌دهی یا بهبود شرایط زیستی گیاهان به ترکیب خاک افزوده می‌شود. اما میزان مصرف اسید هیومیک با توجه به نوع گل و گیاه متفاوت است.  برای گیاهان هر دو ماه یک‌بار استفاده می شود. 

مصرف اسید هیومیک خاکهای شور را اصلاح می کند.

استفاده از اسید هیومیک  در  خاک های شور نقش بسزایی در اصلاح خاک و تغذیه گیاهان دارد.  به طور کلی میزان مصرف هیومیک اسید به نوع محصول، سن گیاه و گل و شدت کمبود مواد معدنی و آلی بستگی دارد. یکی دیگر از موارد استفاده از هیومیک اسید در خاک‌های قلیایی و آهکی است. افزودن هیومیک اسید در این شرایط جذب آهن را بالا برده و PH  خاک را به حالت طبیعی باز می‌گرداند.

 در مورد هیومیک اسید بیشتر بدانیم 

 

اسید هیومیک باعث تشویق ریشه دهی گیاهان می شود.

اسید هیومیک باعث تشویق ریشه دهی گیاهان می شود، افزایش حجم ریشه کمک شایانی به طراوت و شادابی گل و گیاه می‌نماید. بالا بودن میزان حجم ریشه قدرت جذب آب و مواد غذایی در  گیاه را افزایش می دهد. از این خاصیت برای قلمه‌زنی گیاهان گوناگون نیز استفاده می‌گردد.

 

اسید هیومیک

 

قدرت تاثیر پذیری اسید هیومیک مایع بیشتر است.

هیومیک اسید در دو حالت جامد و مایع به فروش می‌رسد نوع مایع اسید هیومیک تاثیر بیشتری دارد  و به سرعت جذب گیاه می شود. مقدار   مناسبی از اسید هیومیک  را در آب حل نموده و به خاک اضافه کنید. 

اسید هیومیک نقش موثری در سبزینگی گیاهان دارند. 

با افزودن محلول هیومیک اسید به گیاهان تنفس سلولی به بهترین شکل ممکن انجام می گیرد و گیاه دچار خفگی نمی‌گردد. همچنین نقش زیادی در فتوستنز  گیاهان دارد.

زمان کوددهی مناسب گوجه فرنگی

برای تولید محصول با کیفیت و سالم زمان مناسب کوددهی گوجه فرنگی اهمیت زیادی دارد. گوجه فرنگی   را باید  قبل از کاشت، در زمان کاشت، قبل از گلدهی و زمانی که میوه ها کوچک هستند کوددهی کنید .

قبل گلدهی زمان مناسب کوددهی گوجه فرنگی با مقدار فسفر بالا است.

حدود دو هفته قبل از گلدهی زمان مناسبی برای کوددهی  استفاده از کود با مقدار P بالاتر مانند 5-15-5 است. (بسته به تنوع، بوته های گوجه فرنگی بین 30 تا 45 روز پس از پیوند شروع به شکوفه دادن می کنند. گوجه فرنگی هایی که زمان بیشتری برای برداشت دارند، اغلب دیرتر گل می دهند.) یا می توانید از کودهای متعادل و کم نیتروژن استفاده کنید،  کود پودر استخوان که  در پایه گیاه مصرف  می‌شود، می تواند جایگزین  خوبی برای کودهای ارگانیک باشد
کودهای ارگانیک شوک جذب سریع و ماندگاری زیادی در گیاهان دارند، بنابراین نسبت دیگر کودهای شیمیایی مقرون به صرفه و اثر بخشی زیادی در گیاهان دارند. کودهای شوک همچنین برای محیط زیست بی ضرر هستند.

با تشکر از توجه شما. جهت افزایش سطح تجربی ایرانکود ما را از نظرات، پیشنهادات و بخصوص انتقادات سازنده خود بهره مند سازید.

اشتراک گذاری
روش قلمه زدن دیفن باخیا
مطالب مهم

روش رشد سریع دیفن باخیا

روش رشد سریع دیفن باخیا دیفن باخیا از گیاهان چند ساله گرمسیری با گونه های مختلفی است که معمولاً به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می

سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم آمونیوم سولفات یک نمک معدنی است که به عنوان کود شیمیایی در کشاورزی استفاده می‌شود. کود سولفات آمونیوم معمولاً حاوی 24 ٪ نیتروژن

کود کالمکس برای آلبالو

کود کالمکس برای آلبالو کود کالمکس به دارا بودن عناصر مغذی  برای  رشد درختان گیلاس ضروری می باشد. کود کالمکس به تقویت دیواره سلولی کمک

آموزشی

اسید هیومیک مخصوص برنج

اسید هیومیک مخصوص برنج همانطور که می دانید فقط دو نوع برند اسید هیومیک وجود دارد که مخصوص برنج می باشد،بهترین نوع آن اسید هیومیک