آلوئه ورا به عنوان یک گیاه آبدار، در شرایط خشک، بهترین عملکرد را دارد. منشأ آن مناطق بیابانی و نیمه خشک است. به طور کلی، آنها به کود بسیار کمتری نسبت به بیشتر گیاهان نیاز دارند. بهتر است آن ها را در بهار کوددهی کنید تا منتهی به اوج نور خورشید و فصل رشد شود. آنها به کود زیادی احتیاج ندارند، بنابراین سعی کنید بهترین کود را برای این گیاه انتخاب کنید، در این راستا به منظور آشنایی بیشتر با کود این گیاه، می خواهیم بدانیم تاثیر اسید هیومیک بر گیاه آلوئه ورا چیست و به چه عواملی بستگی دارد؟

نکات موثر در بررسی تاثیر اسید هیومیک بر گیاه آلوئه ورا

اسید هیومیک یکی از مهم ترین اجزای ماده آلی است. این یک ماده محرک زیستی است که شامل سه جز بسیار مهم است: اسیدهای هومیک، اسیدهای فولویک و هومین. این ترکیب، کاربردهای زیادی دارد و در مراقبت از چمن های ارگانیک و باغبانی ارگانیک بسیار محبوب شده است. با این حال، تعداد کمی از مردم واقعاً می دانند که چیست یا چه کاری انجام می دهد.

با تمرکز انرژی بیشتر روی رویکردهای سازگار با محیط زیست برای مراقبت از گیاهان، موجب شده اسید های هیومیک، از اهمیت بیشتری برخوردار شوند. اگرچه آن ها از زمان های گذشته وجود داشته اند، اما مردم اکنون از نحوه کار آن ها آگاهی بیشتری پیدا کرده اند. در واقع، گیاهان و میکروارگانیسم ها در خاک از چندین طریق از کاربرد اسید هیومیک بر گیاه آلوئه ورا بهره می برند. نشان داده شده است که این ماده، باعث تحریک رشد ریشه، افزایش تولید کربوهیدرات، تأثیر هورمونی مانند در گیاه و افزایش میکروارگانیسم های خاک می شود. هم چنین مشخص شده است که در صورت استفاده صحیح، به شما در مراقبت از گیاهان در فضای باز کمک زیادی می کند. خاک هایی که بیشترین سود را خواهند داشت، خاک هایی هستند که دارای مواد آلی کمی هستند، مانند خاک های رسی یا ماسه ای. به دنبال محصولاتی باشید که بیشترین غلظت اسیدهای هیومیک را داشته باشند. اینها بیشترین سود را خواهند داشت.

مطالعات متعدد نشان داده است که خاک با محتوای شن زیاد، از اسیدهای هومیک بهره مند می شوند. شن و ماسه توانایی کمتری در نگه داشتن مواد مغذی دارند. آن ها به ریز مغذی ها در ناحیه ریشه متصل شده و آنها را نگه می دارند، بنابراین مدت بیشتری در دسترس گیاهان هستند. هنگامی که در اوایل سال استفاده می شوند، تنش گیاهان را هنگام ایجاد شرایط گرما یا خشکسالی کاهش می دهند.

تاثیر اسید هیومیک بر گیاه آلوئه ورا

بیشتر بخوانید: تاثیر اسید هیومیک بر گل رز

حقایقی درباره تاثیر اسید هیومیک بر گیاه آلوئه ورا

مطالعات در مورد اسید هیومیک در دهه 1800 در حال افزایش است. با این حال، همه محصولات هومیک به یک اندازه ساخته نمی شوند. قدیمی ترین مواد طبیعی هیومیک، مانند زغال سنگ لئوناردیت، حاوی بالاترین کیفیت هستند. به دنبال محصولی بگردید که منبع آن مشخص باشد. مواد هومیکی به رنگ قهوه ای تیره بوده و از مواد بیوشیمیایی فعال خاک هستند. آنها وقتی میکروارگانیسم های خاک را تجزیه می کنند، ایجاد می شوند. در حقیقت شواهد مختلفی مبنی بر تاثیر اسید هیومیک بر گیاه آلوئه ورا مشخص شده است که نشان داده است اسید هیومیک به عنوان ماده ای موثر و ارزشمند، در بهبود رشد ریشه در گیاه آلوئه ورا تاثیرگذار است و می تواند به پایداری  این گیاه در خاک کمک شایانی کند. هم چنین این کود، نیاز آبی گیاه را در ریشه بالا می برد و به حفظ رطوبت این گیاه، کمک فراوانی می کند. در واقع آلوئه ورا یک گیاه آبدار است و میزان رایج کودهای نیتروژن، فسفر، پتاسیم در این گیاه، 0.5-1-1 است. مهمترین توصیه جهت استفاده از آنها، عدم کوددهی بیش از حد است. از آنجا که گیاهان آلوئه ورا ریشه های طولانی تری دارند، می توانند ظرفیت زهکشی گلدانی که در آن هستند، را کاهش دهند. هم چنین این گیاه بسیار مقاوم است، به شرطی که نور کافی داشته باشد و با خاک های مغذی سازگار شده باشد. سعی کنید آلوئه ورا را به ندرت (هر 6 – 12 ماه) کود دهید.

اثرات اسید هیومیک بر گیاه آلوئه ورا

از مهم ترین اثرات اسید هیومیک بر گیاه آلوئه ورا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نتیجه گیری

همان طور که می دانید اسید های هیومیک ترکیباتی موثر و ارزشمند برای رشد گیاه در خاک هستند که به پایداری گیاه و رشد ریشه کمک شایانی می کنند. در این راستا به منظور بررسی تاثیر اسید هیومیک بر گیاه آلوئه ورا مطالعاتی صورت گرفته و نشان داده است که استفاده از این کود، در خاک هایی که از نظر مواد آلی بسیار کم هستند، بهترین نتیجه را خواهند داشت. به یاد داشته باشید، هرچه کیفیت و مقدار یک محصول بالاتر باشد، برای چمن و گیاهان بهتر خواهد بود.

جهت خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *