محلول پاشی اسید هیومیک

تأثیر اسید هیومیک بر روی انواع گل و گیاه

آخرین مقالات

اسید هیومیک یک ترکیب ارگانیک است که از طریق حیات زیستی به دست می آید و باعث بهبود کیفیت انواع گل و گیاهان مختلف می شود. اغلب باغداران و کشاورزان با استفاده از این کود و تاثیر اسید هیومیک بر کیفیت سطح خاک و محصولاتشان را افزایش می دهند و در نتیجه محصولی عالی برداشت خواهند کرد.

این کود آلی و پر طرفدار؛ با برطرف کردن نیازهای معدنی خاک، شرایط عالی تری برای رشد گل، گیاه و درختان به وجود می آورد و جزو رایج ترین مواد اصلاح کننده خاک به حساب می آید.

قابل ذکر است که تاثیر اسید هیومیک؛ با بهبود سیستم ریشه و توسعه مطلوب، انواع گل و گیاه و درختان میوه را قادر می سازد که از منابع مغذی موجود در خاک به بهترین شکل ممکن استفاده کنند. همچنین اگر به صورت مرتب از اسید هیومیک به عنوان کود در خاک استفاده کنید؛ تنفس سلولی به درستی انجام می شود و دیگر گل و یا گیاه، دچار خفگی نمی شود.

اسید هیومیک - تاثیر اسید هیومیک

اسید هیومیک چه مزایایی برای گل و گیاهان دارد؟

  • همان طور که گفته شد؛ این کود یک ترکیب پایدار است و شامل عناصر مفید و ضروری برای رشد گل و گیاهان و میزان افزایش گلدهی در گیاهان است.
  • اسید هیومیک حاوی املاح مفیدی همچون؛ کلسیم، منیزیم، نیتروژن، فسفر، پروتئین، روی و… است و همین موجب می شود گیاهان شاداب تر شوند.
  • این کود مفید موجب می شود ریشه دهی در انواع گل و گیاه افزایش یابد در نتیجه بتوانند بهتر آب و مواد غذایی را جذب کنند.
  • هیومیک اسید با اثرات فوق العاده خود در خاک، فعالیت باکتری‌ های مضر را کاهش و تعداد باکتری های مفید را افزایش می ‌دهد و این باکتری های مفید؛ در سطح خاک ماده ‌ای را ترشح می کنند که از بروز انواع بیماری و قارچ در گیاهان و گل ها جلوگیری می شود.
  • اسید هیومیک، رشد درختان را تا حدود بسیار چشمگیری افزایش می دهد و بیماری های رایج درختان را بر طرف می کند.
  • با استفاده از این کود؛ ظرفیت تبادل کاتیونی افزایش می یابد و اصلاح ساختمان خاک راحت تر می شود.
  • اگر خاک محصول و یا گیاه تان آهکی و قلیایی است، اسید هیومیک می تواند به راحتی آهن آن را افزایش دهد و در نتیجه PH خاک را به حالت نرمال و طبیعی برگردد. این کود می تواند موجب افزایش محصولات در کشاورزی شود.

تاثیر اسید هیومیک بر گل ها

نحوه مصرف اسید هیومیک برای گل و گیاهان مختلف

قابل ذکر است که هیومیک اسید انواع گوناگونی مانند؛ مایع، گرانولی و پودر دارد که بهترین گزینه در بین آن ها اسید هیومیک مایع است، زیرا با جذب بالای خود باعث می شود سریع تر بر روی گیاه اثر بگذارد. البته هر کدام از انواع اسید هیومیک، مفید هستند و مزایای خاص خودشان را دارند.  توجه داشته باشید که برای مصرف اسید هیومیک می توانید از حلال آب استفاده کنید و با توجه به نوع گل، گیاه و یا درختان؛ مقیاسی را در نظربگیرید و حجم مناسبی از کود را در آب حل کنید.

پس از این که اسید هیومیک را با آب به طور صحیح و مناسب حل کردید؛ می توانید به راحتی آن را به خاک مورد نظر تان اضافه کنید. همچنین اگر هیومیک اسید مایع در دسترس نداشتید؛ می توانید از نوع پودر و یا گرانولی آن کمک بگیرید. در این موارد نیز بهتر است آن ها را در آب حل کنید و سپس به خاک اضافه کنید یا این که آن ها را با خاک مخلول کنید.

مقدار مصرف تاثیر اسید هیومیک برای گیاهان مختلف

در نظر داشته باشید که میزان مصرف اسید هیومیک؛ با توجه به نوع محصولات، گل، گیاه و درختان متفاوت است باید میزان تقریبی و عمومی استفاده از آن را بدانید. معمولا بهترین زمان برای استفاده از این کود رایج برای انواع گیاهان؛ هر 2 ماه 1 ‌بار است و اگر بیش این اندازه از کود استفاده کنید، ممکن است نتیجه مطلوب را به دست نیاورید.

اسید هیومیک - تاثیر اسید هیومیک
همچنین استفاده و تاثیر اسید هیومیک در مناطق جنوبی ایران که بیشتر زمین های آن جا از خاک شور برخوردار هستند؛ بسیار توصیه می شود زیرا این کود نقش بسیار زیادی در اصلاح خاک و تغذیه گیاهان دارد و موجب می شود شوری خاک تأثیر منفی بر محصولات نداشته باشد.  به طور کلی نیز می توان گفت؛ میزان مصرف صحیح و مناسب اسید هیومیک به سن گیاه، نوع محصول، شدت کمبود مواد مفید معدنی و محل قرارگیری آن ها بستگی دارد.

همان طور که در ابتدای مطلب هم گفته شد؛ اسید هیومیک نوعی کود آلی است که با عملکرد ویژه خود می تواند تأثیرات مثبتی را بر روی انواع گل و گیاهان به جای بگذارد و می توانید با خیال راحت، از آن برای بهبود هر نوع خاکی استفاده کنید.

تاثیر اسید هیومیک بر گیاهان

اما فراموش نکنید که مصرف نادرست و بیش از اندازه هیومیک اسید؛ می تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد، در غیر این صورت هیچ گونه ضرری برای گل و گیاهان ندارد.

برای خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود تماس حاصل نمایید.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن