به لیمو از جمله گیاهانی است که بسیار پر خاصیت بوده و میزان پرورش آن در کشور ایران به مقدار انبوهی در دست تولید است. این گیاه به صورت یک درخت کوچک است که حداکثر ارتفاع آن به نیم متر می رسد. این درخت کوچک دارای میوه ای سفت است و ساقه آن ظاهری چهار گوش مانند دارد.کشاورزان برای پرورش بهتر این محصول می توانند از کود فروت ست استفاده کنند که تاثیر فروت ست بر روی به لیمو بسیار عالی است اگر می خواهید از مزایای آن بیشتر مطلع گردید، در ادامه با ما همراه باشید.

گیاه به لیمو و کشت آن

 گیاه به لیمو را می توان در دسته گیاهان سردسیری قرار داد که البته این دلیلی بر مقاومت گیاه به سرمای شدید نیست و به لیمو بسیار به سرمای زیر ۵ درجه حساس بوده و در مناطق بسیار سرد باید شیوه کشت گلخانه ای را در پیش گرفت. از آنجایی که میوه این گیاه رایحه ای نزدیک به رایحه لیمو دارد آن را به لیمو نام گذاری کرده اند. استفاده از این محصول در سرتاسر دنیا در زمینه های مختلفی گسترده شده است و در بخش هایی چون درمان و تولید انواع لوازم بهداشتی و آرایشی از به لیمو بهره می گیرند.

تاثیر فروت ست بر روی به لیمو

بهترین مکان کشت این گیاه در مناطقی با اب و هوای معتدل است و در صورت کشت در منطقه سرد باید به طور مکرر از محصولات ضد سرمازدگی استفاده نمود. در این باره فروت ست را می توان در اولویت قرار داد و از آن به عنوان یک محلول قوی در برابر سرما برای درختان استفاده نمود.

بیشتر بخوانید: تاثیر فروت ست بر روی درخت بادام

کشت گیاه به لیمو با استفاده از فروت ست

بهترین زمان کشت این گیاه ارزشمند در فواصل اسفند تا فروردین است. زمینی که برای کشت به لیمو مختص داده می شود باید از رطوبت کافی برخوردار بوده و خاک نرمی داشته باشد تا ریشه به لیمو بتواند به خوبی رشد کند و مواد غذایی به بهترین نحو به آن برسد. کشت به لیمو هم از طریق بذر و هم قله زنی می تواند انجام شود. این گیاه برای شروع رشد نیاز بسیاری به ازت و فسفر دار و باید از کود هایی استفاده نمود که حاوی این عناصر باشد.

از این رو استفاده از فروت ست برای به لیمو نیز امکان پذیر می باشد. فروت ست که در ترکیبات خود درصد قابل توجهی فسفر و ازت در خود دارد فرآیند رشد این گیاه را با کیفیت بهتری به انتها می رساند. گل دهی به لیمو نیز در فصل مرداد صورت می پذیرد که با استفاده از فروت ست در فصل کشت، این گل دهی افزایش قابل توجهی پیدا می کند و در انتها صاحبان پرورش به لیمو بالاترین حد سود را از آن خود رقم می زنند.

تاثیر فروت ست بر روی به لیمو

شیوه استفاده از فروت ست برای به لیمو

برای کشت به لیمو و استفاده از کود در ابتدا زمین را شخم زده و سپس کود را در زمین پخش می کنند و سپس گیاه را می کارند.در مورد استفاده از کود فروت ست این راهکار را نباید در پیش گرفت بلکه پس از اندکی رشد گیاه به لیمو، باید فروت ست را به صورت محلول پاشی استفاده نمود. همچنین این گیاه در معرض آفت های بسیاری از جمله کنه و عنکبوت است که این مسئله نیز به کلی با بهره مندی از کود فروت ست رفع می گردد.

دقت شود که نباید از فروت ست در ابتدای رشد به لیمو استفاده زیادی کرد زیرا برگ های آن خشک شده و ریزش پیدا می کند. همچنین در صورت سرمازدگی گیاه به لیمو، در صورت اقدام سریع با استفاده از فروت ست آن هم از روی برنامه، گیاه را احیا نمود. از فروت ست برای به لیمو می توان دوبار در سال استفاده کرد که یکی ابتدای کشت و دومی در فصل گل دهی صورت می گیرد.

فروت ست مفید برای به لیمو

بدون شک از دیرین تاکنون یکی از دغدغه های مشترک کشاورزان تهیه یک کود بسیار مفید و کامل و همچنین با قیمت متعادل و بصرفه بوده است. این نیاز در کشاورزی همواره مورد توجه تولید کنندگان کود بوده است تا به امروز که به فرمولاسیونی قوی دست پیدا کرده اند که حداکثر نیاز های کشاورزان را برآورده سازد. فروت ست این ترکیب قوی است که از ابتدای تولید تاکنون مورد توجه بیشتر کشاورزان در سرتاسر دنیا بوده است.

تاثیر فروت ست بر روی به لیمو

برای به لیمو نیز این کود شیمیایی بسیار موثر واقع شده و سبب افزایش گل و برگ این گیاه می شود و با استفاده از آن تغییر را در میزان برداشت با سال های قبل از استفاده از این محصول مشاهده خواهید کرد. با این که امروزه در بازار کود های شیمیایی مضر و تقلبی بسیاری مشاهده می شود که کشاورزان بسیاری را به دام خود مبتلا می کنند و زحمات عده ی بسیاری را نابود خواهند ساخت. از این رو در میان کود های شیمیایی فروت ست یک برند معتبر جهانی است که با آرامش خیال می توان از آن استفاده نمود.

بیشتر بخوانید: علت زرد شدن برگ سانسوریا

اگر متقاضی کودهای شیمیایی هستید بشدت از کود های بدون برند دوری کنید چرا که این کود ها خاک را شور کرده و به تدریج زمین را برای کشت نامناسب می کنند. فروت ست که یک محلول حاوی ریز مغزی های فراوان و مفید برای گیاهان و درختان است، سبب بهبود طعم محصول مورد نظر مثل به لیمو می شود و می توانید به وضوح تاثیر فروت ست بر روی به لیمو را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *