تاثیر پلت مرغی بر گوجه فرنگی

آخرین مقالات

تاثیر پلت مرغی بر گوجه فرنگی

 کود پلت مرغی ، کود ارگانیک و طبیعی  است که برای  محصولات و درختان میوه  مفید است. کود مرغ دارای نیتروژن بسیار بالایی است. بنابراین باید مراقب نحوه استفاده از آن باشید زیرا اگر کمپوست نشود باعث سوختن ریشه گیاه می شود.

چرا از کود مرغی برای گوجه فرنگی استفاده کنیم

کود مرغی به دلیل دارا بودن سطح بالای نیتروژن به عنوان مفید ترین  کود طبیعی شناخته  شده است. این کود نه تنها حاوی نیتروژن است، بلکه فسفات  و پتاس  نیز دارد .  نیتروژن موجود در این کود باعث رشد بیشتر برگ گوجه فرنگی می شود، فسفر  آن برای رشد ریشه و ساقه مفید است و به رشد بذر نیز کمک می کند، پتاسیم به رشد گل ها و میوه ها کمک می کند.

کود مرغی تازه کود به ریشه گوجه فرنگی آسیب می رساند.

کود مرغی به دلیل سطح بالای  نیتروژن نباید برای گیاهان جوان و حساس  گوجه فرنگی استفاده شود. استفاده از کود مرغی تازه می تواند به ریشه ها آسیب برساند و گیاه گوجه فرنگی را از بین ببرد. همچنین نیتروژن بیش از حد می تواند برای رشد گیاه مضر باشد.

نحوه کهنه کردن کود مرغی  برای گوجه فرنگی

کود مرغی را در پایان فصل رشد با پخش کود تازه روی خاک و برگرداندن  و شخم زدن خاک  کهنه کرد. به این ترتیب  زمان کافی برای تجزیه کود مرغی  و تثبیت سطوح مواد مغذی در کود مرغی وجود دارد.

در مورد کودهای مایع بیشتر بدانیم 

کمپوست کود مرغی نیتروژن آن را تثبیت می کند.

کمپوست کردن کود مرغی  باعث می شود نیتروژن آن  ریشه گوجه فرنگی را نسوزاند، همچنین  کمپوست کردن باکتری های مضر مانند باکتری کوکسیدیا ،  تخم کرم و ویروس ها را نیز از بین می برد.کمپوست کردن نه تنها سطوح نیتروژن  بلکه پتاسیم موجود در آن را نیز تثبیت می کند.

نحوه استفاده از چای کمپوست کود مرغی برای گوجه فرنگی

مقداری کود مرغی  را در یک کیسه بریزید و کیسه را در یک سطل بزرگ  قرار دهید و آن را با آب پر کنید.

همچنین می توانید مقداری سنگ را در کیسه قرار دهید تا وزن آن کم شود. به مدت 3 هفته مخلوط را در آب خیس کنید،  سپس از چای کمپوست  کود مرغی  برای آبیاری گوجه فرنگی استفاده کنید.

بهترین زمان کوددهی گوجه فرنگی با کود مرغی قبل کاشت است.

برای کوددهی گوجه فرنگی ابتدا حفره ای را حفر کنید، کود مرغی را داخل حفره بریزید، سپس یک لایه نازک خاک روی آن قرار دهید. کوددهی گوجه فرنگی با کود مرغ در ابتدای فصل رشد  نیز مفید است زیرا در ابتدای   فصل رشد کوددهی  روی رشد شاخ و برگ گوجه فرنگی  بسیار موثر است.

در مورد کود آهن بیشتر بدانیم 

گوجه فرنگی را بهتر است عصر کوددهی کنید

بهترین زمان برای کود دادن به گوجه فرنگی بعد از ظهر است که آفتاب خیلی گرم نیست، همچنین بهتر است بعد آبیاری یا باران آن را کوددهی کنید. به این ترتیب جدب مواد مغذی در گوجه فرنگی مفید خواهد بود.

کود مرغی بهترین کود آلی گوجه فرنگی است.

کود مرغی یکی از بهترین کودهای آلی است که می توان برای گیاهان گوجه فرنگی استفاده کرد. اگر به درستی از آن استفاده کنید، گیاهان شاد و سالم خواهید  داشت. همچنین می توان از کود مرغی در ابتدای فصل رشد برای گوجه فرنگی  استفاده کرد.بنابراین کود مرغی را  هرگز نباید  در ریشه یا ساقه گوجه فرنگی  استفاده کرد، چون باعث سوزاندن آن می شود بهتر است  کود مرغی  به خوبی کمپوست شده و در زمین مخلوط شده  باشد.

کشاورزان عزیز می توانید جهت استفاده از کود مرغی شوک با کارشناسان ایرانکود ما در تماس باشید. همچنین شما عزیزان می توانید پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. کارشناسان ایرانکود در هر زمان شبانه روز پاسخگو خواهند بود.

 

اشتراک گذاری
روش قلمه زدن دیفن باخیا
مطالب مهم

روش رشد سریع دیفن باخیا

روش رشد سریع دیفن باخیا دیفن باخیا از گیاهان چند ساله گرمسیری با گونه های مختلفی است که معمولاً به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می

سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم آمونیوم سولفات یک نمک معدنی است که به عنوان کود شیمیایی در کشاورزی استفاده می‌شود. کود سولفات آمونیوم معمولاً حاوی 24 ٪ نیتروژن

کود کالمکس برای آلبالو

کود کالمکس برای آلبالو کود کالمکس به دارا بودن عناصر مغذی  برای  رشد درختان گیلاس ضروری می باشد. کود کالمکس به تقویت دیواره سلولی کمک

آموزشی

اسید هیومیک مخصوص برنج

اسید هیومیک مخصوص برنج همانطور که می دانید فقط دو نوع برند اسید هیومیک وجود دارد که مخصوص برنج می باشد،بهترین نوع آن اسید هیومیک