تاثیر کود اسید هیومیک بر انار

تاثیر کود اسید هیومیک بر انار

آخرین مقالات

انار غالباً گران هستند. بهترین راه برای صرف هزینه کمتر در انارها، این است که خودتان آنها را پرورش دهید. اگر سابقه طولانی کار در باغ های انار را نداشته باشید، ممکن است در مورد، نیاز عناصر غذایی انار کمی گیج شده باشید. آیا می‎توانید هر آنچه را که آنها نیاز دارند، را تهیه کنید؟ برای حل این مشکل، می‎توانید به منظور کوددهی مناسب به آن ها از کارشناسان مجرب در این حوزه، کمک بخواهید. در این میان برای آشنایی بیشتر، لازم است بدانیم تاثیر کود اسید هیومیک بر انار چیست و چگونه عملکردی دارد؟

نکات موثر در رابطه با تاثیر کود اسید هیومیک بر انار

مانند همه درختان گلدار و بارده، انارها به مقدار زیادی نیتروژن احتیاج دارند و از خاک اسیدی لذت می‎برند. نیتروژن به رشد و نمو گیاهان کمک می‎کند و می‎تواند کمیت و کیفیت میوه را بهبود بخشد. کود متعادلی که حاوی نیتروژن باشد، درخت انار شما را از هر آنچه برای رشد لازم دارد، را تأمین می کند، لذا در اینجا استفاده از کود اسید هیومیک برای انار بسیار مناسب بوده و می‎تواند به بهبود رشد آنان، کمک شایانی کند. با این حال، اگر خاک شما از قبل غنی از نیتروژن باشد، افزودن بیشتر آن، ممکن است بیشتر از فواید آن آسیب برساند. می‎توانید یک کیت آزمایش خاک تهیه کنید تا ببینید نیتروژن شما به طور طبیعی چقدر است. برخی از شرکت‎های مرتبط در این حوزه، این خدمات را به عنوان یک سرویس ارائه می‎دهند، اما می‎توانید آن را به صورت آنلاین نیز پیدا کنید. برای درختان انار می‎توانید از کمپوست خانگی یا کود خریداری شده در فروشگاه استفاده کنید. بسته به کیفیت خاک و محیط زندگی شما، تاثیر کود اسید هیومیک بر انار  بسیار مهم است و نقش قابل توجهی را در رشد بهتر گیاه دارد.

بیشتر بخوانید: تاثیر اسید هیومیک بر گیاهان

در طول اولین سال پس از کاشت، درخت شما در حال رشد و تثبیت است. در این مدت علاوه بر یک لایه مالچ یا کمپوست، به کود اضافی نیاز ندارد. در طی این سال، رشد سریع موجب می‎شود، نیازهای گیاه به سرعت تغییر کند و به راحتی می‎توان مقدار زیادی ماده مغذی اضافی را به آن اضافه کرد، که می‎تواند منجر به توقف رشد شود. در طول سال دوم، شما می‎توانید مقدار کمی کود اضافه کنید. یک یا دو اونس اضافه شده در بهار و پاییز مقدار زیادی است. هر سال بعد از ثانویه، مقدار کود را با یک اونس دیگر، تا سال پنج افزایش دهید. برای بسیاری از درختان، هیچ کودی اصلاً لازم نیست. اگرچه افزودن موادی به خاک که می‎تواند به طور بالقوه به نفع گیاهان شما باشد، وسوسه انگیز است، اما این امر می‎تواند باعث بار بیش از حد خاک شود. مهم است که بررسی کنید آیا گیاهان شما واقعاً به تقویت نیاز دارند یا خیر. اگر درختان شما بیمار به نظر می‎رسند، آنطور که انتظار می‎رود، رشد نمی‎کنند، یا اگر آزمایش خاک نشان دهد که خاک شما کم است، استفاده از کود برای شما گزینه مناسبی است، لذا تاثیر کود اسید هیومیک بر انار در اینجا مشخص می‎شود که می‎تواند تاثیرگذاری خود را نشان دهد.

  • بهترین کود درخت انار

اگر خاک شما کم است، یا درختان شما دچار کندی رشد هستند، ممکن است دوز مناسب کود دقیقاً همان چیزی باشد که شما نیاز دارید. مقداری کود غنی از نیتروژن یا کمپوست که به مقدار کم دو بار در سال اضافه می‎شود، می‎تواند به رشد درخت انار شما کمک کند. فقط مراقب باشید در این کار زیاده روی نکنید.

تاثیر کود اسید هیومیک بر انار

بررسی اسید هیومیک در انار

اسید هیومیک یک ماده طبیعی شگفت انگیز است که دارای مزایای زیادی برای درختان و میوه ها است. تا زمانی که شما یک کارشناس خاک، یک کشاورز یا یک باغبان بسیار مشتاق نباشید، احتمالاً نام هومیک اسید را نشنیده اید. کمپوست منبع غنی از هوموس است، که به نوبه خود عناصر سازنده اسید هیومیک را تأمین می‎کند. مواد آلی موجود در خاک باغ شما، به عنوان هوموس شناخته می‎شود. این به خاک، یک رنگ قهوه ای زیبا و غنی و یک بافت لطیف می‎دهد. در حقیقت، هوموس بعضی از خاک ها بیشتر از بقیه است، لذا نقش و تاثیر اسید هیومیک بر انار بسیار حائز اهمیت بوده و باید بررسی گردد.

  • عملکرد و تاثیر اسید هیومیک بر انار

یکی از تاثیرات  اسید هیومیک بر انار این است که، غذای گیاهی را به ریشه می‎آورد تا گیاه بتواند از آن تغذیه کند. درست مثل ما، گیاهان برای ساخت سلول‎های جدید و ترمیم سلول‎های آسیب دیده به کربوهیدرات، پروتئین، آب و مواد معدنی نیاز دارند. انرژی از خورشید ناشی می‎شود، اما ترکیبات شیمیایی سلول های گیاهی توسط ریشه ها از خاک جذب می‎شوند. اسید هیومیک به مواد مغذی گیاه در خاک متصل شده و آنها را به مناطق تخلیه اطراف ریشه می‎کشاند. به همین دلیل است که نقش آن بسیار قابل توجه است.

بیشتر بخوانید: تاثیر اسید هیومیک بر گل ها

نتیجه گیری:

اسیدهای هیومیک از محصولات قهوه ای تا سیاه، قابل توجه خاک هستند که برای خاک‎های سالم ضروری هستند. آنها مولکول‏های عملکردی هستند که می‏توانند به عنوان فتوسنتز کننده عمل کنند، آب را نگه می‎دارند، به عنوان محرک رشد گیاه عمل می‎کنند و آلاینده های سمی را از بین می‎برند. هیچ ماده مصنوعی نمی‎تواند با تطبیق پذیری فیزیکی و شیمیایی هومیک اسید مطابقت داشته باشد. لذا نقش و عملکرد تاثیر اسید هیومیک بر انار بسته به خصوصیات زیستی انار مشخص می شود که باید بررسی گردد.

برای خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود در تماس باشید

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن