موسیر یکی از گیاهانی است که خواص زیادی مانند پیاز و سیر دارد. کشاورزان از کود کامل شوک 10 برابر برای تغذیه موسیر و افزایش باروری آن استفاده می کنند. موسیر چیست؟ موسیر از خانواده آلیوم است و یکی از پیازها، سیر و پیازچه به شمار می رود. این گیاه در آشپزی کاربرد فراوانی دارد و خواص بسیار مفیدی برای بدن دارد. از نظر طعم و مزه ملایم تر و بهتر از پیاز است. موسیر بافت نرمی دارد و می توان آن را به صورت خام مصرف کرد. اگر می خواهید بدانید که چگونه می توانید این گیاه پر عطر و خاصیت را به بهترین شکل پرورش دهید از تاثیر کود ۱۰xشوک بر موسیر که در این مقاله به آن پرداخته ایم، غافل نشوید.

شرایط محیطی مناسب برای رشد موسیر

  •  ارتفاع: گیاه موسیر در ارتفاعات بیش از 1800 متر و در دامنه های جنوبی رو به آفتاب بهتر رشد می کند.
  •  آبیاری: اگر میزان بارندگی در منطقه مورد نظر بیش از 450 میلی متر باشد، موسیر به خوبی رشد می کند.
  •  نور: گیاه موسیر برای رشد به 6 تا 8 ساعت نور کامل خورشید نیاز دارد. دما: دمای ایده آل برای رشد موسیر 10 تا 12 درجه سانتیگراد است.
  •  خاک: موسیر در خاک های شنی و لومی با زهکشی مناسب رشد خوبی خواهد داشت.

تاثیر کود ۱۰xشوک بر موسیر

ویژگی های  کود کامل 10Xshock

کود کامل ۱۰xشوک به صورت مایع و قابل استفاده به صورت آبیاری و محلول پاشی می باشد. ویژگی بسیار مفید این ماده بر خلاف بسیاری از کودهای شیمیایی عدم سوختن در گیاه و شوری در خاک است. این در حالی است که اگر کودهای شیمیایی تقلبی باشند یا کلر و سدیم بالایی داشته باشند، نه تنها هیچ فایده ای برای محصول ندارند، بلکه مخرب نیز هستند. کود کامل شوک حاوی اسید هیومیک، اسید فولویک و عصاره جلبک دریایی است. کمتر کودی را می توان یافت که این مزیت و ویژگی را داشته باشد. این کود دارای درصد هیومیک اسید برای بهبود خاک، اسید فولویک برای انتقال بهتر مواد غذایی به ریشه، اسید آمینه برای جلوگیری از استرس به گیاه، عناصر نیتروژن، پتاسیم می باشد.

بیشتر بخوانید: تاثیر کود ۱۰xشوک بر پیاز

 کود کامل شوک 10X را می توان در تمام فصل رشد گیاهان و هر زمان که گیاه کمبود مواد مغذی و مشکلات ناشی از آن داشته باشد استفاده کرد. به عنوان مثال استفاده از این محصول در ابتدای فصل باعث رشد عالی درختان میوه و محصولات می شود و با افزودن آن پس از بازدهی درخت میوه های خوش طعم و مرغوب با رنگ آمیزی بازار پسند تولید می شود. این محصول را می توان با کودهای دیگر مانند اسید هیومیک شوک و حتی روغن ولک مخلوط کرد و هیچ گونه تداخلی در عملکرد این مواد ایجاد نخواهد کرد.

 تاثیر کود کامل 10 x شوک روی موسیر

 کشاورزان از کود 10 برابری شوک کامل برای تغذیه موسیر و افزایش بهره وری آنها استفاده می کنند. این کود کامل دارای 10 ماده مغذی مورد نیاز کدو تنبل است و با فناوری نانو تهیه شده است. با استفاده از کود، موسیر رشد چشمگیری خواهد داشت و محصول بسیار باکیفیتی به دست می آید.  تتاثیرات کود کامل 10 ایکس شوک روی موسیر بسیار فراوان و شگفت انگیز است. از جمله آنها عبارتند از:

تاثیر کود ۱۰xشوک بر موسیر

با استفاده از این کود مغذی کامل تمام نیازهای تغذیه ای موسیر تامین شده و کیفیت آن به شدت افزایش می یابد. وجود مواد مغذی در کود به ویژه اسیدهای آمینه باعث مقاومت موسیر در برابر بیماری ها و آفات می شود. استفاده از این کود حاصلخیزی خاک را بهبود می بخشد. و باعث شوری آن نمی شود. کود کامل شوک 10 برابری بهره وری موسیر را چند برابر می کند و به آن آسیبی نمی رساند. با استفاده از این کود تمام مواد مغذی در اختیار موسیر قرار می گیرد و نیازی به تهیه کودهای شیمیایی دیگر نیست. این کود با فناوری نانو تهیه شده است، بنابراین نیازهای غذایی موسیر را به سرعت برطرف می کند.

تاثیر کود ۱۰xشوک بر موسیر

کود کامل 10x شوک مایع بوده و قدرت انحلال بسیار بالایی با آب دارد. بنابراین قدرت جذب بالایی دارد و موسیر در مدت زمان کوتاهی بارور می شود. با استفاده از کود، ریشه موسیر حجیم شده و پوسیده نمی شود. کود منحصر به فرد شوک 10x روند فتوسنتز را در موسیر سرعت می بخشد و طراوت را به آن می بخشد. علف های هرز اطراف موسیر با استفاده از این کود دیگر رشد نمی کنند. قدرت نگهداری موسیر در انبار نیز بسیار بالاست و خاصیت خود را از دست نمی دهد. کود 10x شوک کامل به دلیل داشتن پتاسیم بالا باعث افزایش کیفیت موسیر می شود.

بیشتر بخوانید: کامل ترین کود برای درخت پسته

 زمان استفاده از کود کامل 10X شوک برای موسیر

کود کامل 10 ایکس شوک سرشار از مواد معدنی و مواد مغذی است که با استفاده از آن می توانید تاثیر کود ۱۰xشوک بر موسیر را ببینید. بهترین زمان برای کود دهی در فصل رشد موسیر به خصوص در زمان نمو گیاه است. علاوه بر این، هر زمان که گیاه موسیر با کمبود مواد مغذی مواجه شد و حیات خود را از دست داد، می توان از این کود برای تغذیه گیاه استفاده کرد.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
کود آهن یا کود کلات آهن
آموزشی

کود آهن یا کود کلات آهن

آهن از جمله مهم ترین عناصر مورد نیاز در روند رشد گیاهان است. فرقی ندارد که برای درختی بزرگ استفاده شود یا  گلدانی کوچک از

بهترین زمان کود مرغ برای پسته
آموزشی

بهترین زمان کود مرغ برای پسته

پسته نمونه ای از درخت های مقاوم است که در خاک های کشور ایران، سوریه، ترکمنستان و افغانستان رشد می کند. این خشکبار خوش طعم،

تاثیر فروت ست بر روی گوجه فرنگی
آموزشی

تاثیر فروت ست بر روی گوجه فرنگی

پیش از پرداختن به مبحث تاثیر فروت ست بر روی گوجه فرنگی باید بگوییم که گوجه فرنگی میوه ای بسیار کاربردی است به عنوان مثال