پالونیا یک درخت زینتی با رشد سریع است. پالونیا از درختان مخصوصی است که در کشورهای شرق و جنوب شرق آسیا مثل ژاپن و کره های شمالی و جنوبی بیشتر کاشت و بهره برداری می‌شود. این نوع درخت خزان کننده است به این معنی که برگ های آن در پاییز شروع به ریزش می کند و در بهار برگ های جدید ظاهر می شود. از این درخت برای زیباسازی فضای باز استفاده می شود. درخت پالونیا ویژگی هایی دارد که از جمله آنها عبارتند از: مقاومت بالایی در برابر کم آبی دارد. اگر در خاک های گچی و آهکی کاشته شود آسیبی نمی بیند. همچنین می توان آن را در خاک هایی که زهکشی مناسبی ندارند کاشت. کود کامل شوک 10x برای تامین مواد مغذی این درخت استفاده می شود. تاثیر کود ۱۰xشوک بر پالونیا بی نظیر است.

شرایط محیطی مناسب برای رشد پائولونیا

 درخت پالونیا برای رشد به شرایط محیطی مناسب نیاز دارد. از جمله آنها عبارتند از: خاک مناسب خاک با زهکشی خوب برای رشد پالونیا مناسب است. دمای مناسب درخت پالونیا می تواند هر دمایی را تحمل کند. این درخت را می توان در مناطق بسیار سرد یا بسیار گرم پرورش داد. آبیاری مناسب اگر درخت به خوبی آبیاری شود به خوبی رشد می کند. درخت پالونیا به دلیل رشد سریع در صنایع چوب نیز استفاده می شود. برای رشد سریع درخت و تامین عناصر غذایی مورد نیاز از کود 10x شوک کامل استفاده می شود.

تاثیر کود ۱۰xشوک بر پالونیا

ویژگی های ظاهری درخت پالونیا

 ظاهر پائولونیا (پالونیا) درختی زینتی است. این درخت دارای برگ های بسیار زیبا و گل های خوشه ای است. ارتفاع این درخت بین 8 تا 12 متر و قطر آن حدود 30 سانتی متر است. این درخت به دلیل گستردگی یکی از درختان سایه دار است. دلایل کاشت پائولونیا دلایل زیادی برای کاشت پالونیا وجود دارد، از جمله: درخت پالونیا توانایی حفظ آب و مواد مغذی خاک را دارد. پالونیا دارای چوب و تنه روشن است. این درخت در برابر آتش مقاومت بسیار بالایی دارد.

بیشتر بخوانید: تاثیر کود کامل ۱۰xشوک بر گردو

از پائولونیا برای کسب درآمد نیز استفاده می شود. از جمله به عنوان خمیر کاغذ، مصالح ساختمانی، مبلمان سازی و غیره استفاده می شود. این درخت به سرعت رشد می کند. ممکن است 5-7 سال طول بکشد تا درخت به طور کامل رشد کند و آماده برداشت شود. درخت پالونیا سرشار از نیتروژن است. همچنین این درخت می تواند علوفه و مالچ مناسب برای اصلاح خاک باشد.

روش تکثیر درخت پالونیا

بهترین راه برای تکثیر پالونیا کاشت بذر آن است. قبل از کاشت، بستر کاشت باید با قارچ کش ضد عفونی شود. بهترین زمان برای کاشت بذر پاییز و اردیبهشت است. یکی دیگر از روش های تکثیر درخت، قطع کردن آن در زمستان است. زمان کاشت پالونیا بهترین زمان برای کاشت پالونیا به منطقه ای که قرار است کاشته شود بستگی دارد. اگر منطقه مورد نظر زمستان گرمی دارد می توانید درخت را از اواخر پاییز تا زمستان و اوایل بهار بکارید. اما اگر منطقه دارای زمستان بسیار سردی است، بهترین زمان برای کاشت پائولونیا اوایل بهار است.

تاثیر کود ۱۰xشوک بر پالونیا

استفاده از  کود کامل 10 ایکس شوک برای پالونیا

درخت پانولیا علاوه بر ظاهر زیبای خود از جمله درختانی است که به دلیل رشد سریع در صنعت چوب مورد استقبال قرار می گیرد. با استفاده از کود شوک کامل 10x می توانید رشد درخت را به سرعت افزایش دهید و آن را از بیماری ها و آفات دور نگه دارید. تاثیر کود ۱۰xشوک بر پالونیا اثر کود کامل 10x شوک بر روی پالونیا زمانی قابل مشاهده است که تا پایان خرداد برای تغذیه درخت از آن استفاده شد. با استفاده از این کود، شاخه های زیبای درخت پر شده و در نتیجه ظاهر آن بسیار زیبا می شود.

تاثیر کود ۱۰xشوک بر پالونیا

 ویژگی های کود کامل شوک 10 برابر در پانولیا

کود کامل 10x Shock on paulownia دارای ویژگی هایی است.

از جمله آنها عبارتند از:

یکی از ویژگی های مهم کود مایع بودن آن است. پالونیا را می توان با محلول پاشی و آبیاری به دو روش تغذیه کرد. این کود کامل دارای اسید هیومیک برای حفظ آب در خاک و بهبود خاک می باشد. اسید فولیک موجود در کود به راحتی مواد مغذی را به ریشه منتقل می کند. اسید آمینه باعث می شود درخت پالونیا در برابر تنش های محیطی و بیماری ها و آفات مقاوم باشد. عنصر نیتروژن موجود باعث رشد رویشی درخت و تسریع عملیات فتوسنتز می شود.

بیشتر بخوانید: زمان مصرف هیومیک اسید در برنج

عنصر آهن باعث سبز شدن پالونیا می شود. عنصر بور باعث افزایش گلدهی در درخت می شود. رشد پالونیا و در صورت مواجهه با کمبود عناصر از آن استفاده کنید. مقدار کود کامل 10 x شوک برای پالونیا میزان مصرف کود کامل شوک 10 برابر برای پالونیا بستگی به سن درخت و شرایط خاکی دارد که درخت در آن کاشته شده است. قبل از استفاده از کود، خاک را آزمایش می کنند و با توجه به کمبود مواد غذایی از آن استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *