یکی از محصولات پرطرفدار و خوشمزه ای که بسیاری از مردم آن را پرورش می دهند کدو حلوایی است. معمولا کدو تنبل انواع مختلفی دارد که از جمله آنها می توان به کدو سبز، کدو تنبل کاغذی، کدو تنبل، کدو تنبل تزئینی، کدو زرد و کدو تنبل اشاره کرد. این محصول نیز مانند سایر سبزیجات برای رشد مناسب نیاز به تغذیه دارد. بنابراین اگر قصد کشت کدو را دارید، بهتر است برای بهره وری بهتر آن را با کمک کودهای غنی مانند کود شوک 10x تغذیه کنید. تاثیر کود ۱۰xشوک بر کدو تنبل بسیار شگفت انگیز است و اگر به درستی از آن استفاده کنید نتایج فوق العاده ای خواهید دید.

 مزایای کود 10Xshock برای کدو تنبل

کود کامل 10Xshock هیچ گونه محدودیت و اختلالی برای رشد کدو ایجاد نمی کند و در صورت استفاده برنامه ریزی شده می توانید سرعت رشد محصولات را چندین برابر کنید. این کود مغذی سرشار از آهن، فسفر، نیتروژن، اسید هیومیک، پتاسیم، جلبک دریایی، بور، اسید آمینه، روی، اسید فولیک و منیزیم است و می تواند وزن کدو را دو برابر کند. کود شوک 10 ایکس می تواند به طور موثری قدرت جوانه زنی بذر کدو تنبل را افزایش داده و محصولات را در برابر شرایط استرس زا و مضر محیطی مانند انواع بیماری ها، قارچ ها، ویروس ها و آفات محافظت کند و از آسیب به سلامت گیاه جلوگیری کند.

تاثیر کود ۱۰xشوک بر کدو

این کود بی نظیر مقاومت گیاه کدو تنبل را در برابر کم آبی و شوری خاک افزایش می دهد و می تواند شوری خاک را در سریع ترین زمان ممکن از بین ببرد و بافت خاک را سبک کند. کود 10X از رشد میکروب های مضر در خاک جلوگیری می کند و در عوض فعالیت باکتری های مفید را افزایش می دهد. این کود غنی حجم ریشه کدو را چند برابر می کند و به دلیل عوامل مختلف اجازه پوسیدگی یا خشک شدن ریشه را نمی دهد.

بیشتر بخوانید: تاثیر کود ۱۰xشوک بر پالونیا

استفاده از کود کامل ۱۰xشوک در تنه گیاه

همچنین می توانید از کود شوک 10X برای جلوگیری از ریزش گل ها و در نتیجه تولید محصولات بیشتر استفاده کنید. کود کامل 10Xshock برای رشد کدو تنبل بهترین گزینه ای است که همه کشاورزان می توانند در زمان های مختلف از آن استفاده کنند و کوددهی را به راحتی انجام دهند. این کود کامل می تواند رشد علف های هرز را در اطراف کدو تنبل متوقف کرده و از استفاده آنها از مواد مغذی گیاه جلوگیری کند. کود 10X طراوت برگ های کدو را چند برابر می کند و اجازه تغییر رنگ یا خشک شدن آنها را نمی دهد. می توانید به راحتی این کود بسیار مفید را با سایر کودها و سموم مخلوط کنید و نگران اختلال در عملکرد آن و ایجاد مشکل نباشید.

تاثیر کود ۱۰xشوک بر کدو

 روش های استفاده از کود 10X برای کدو

 کود 10X به صورت مایع تولید می شود و به همین دلیل می توانید با استفاده از روش های مختلف از جمله روش های سمپاشی، آبیاری و بذرپاشی از آن استفاده کنید و گیاه کدو را به خوبی تقویت کنید. این روش ها نیاز به تخصص زیادی ندارند و هرکسی می تواند با رعایت چند نکته ساده محصولات خود را تغذیه کند.

 روش محلول پاشی کود کامل 10Xshock برای رشد کدو

 باید قبل از استفاده در روش محلول پاشی با آب مخلوط شود تا محلول مناسبی بدست آید. پس از آن می توانید به کمک سمپاش یا سمپاش دستی کود را به قسمت های مختلف گیاه کدو بپاشید. روش محلول پاشی معمولاً فواید زیادی برای گیاه کدو تنبل به همراه دارد و افرادی که از این روش استفاده می کنند به راحتی می توانند تمامی آفات و بیماری ها را از بین ببرند و شادابی گیاهان خود را چند برابر کنند.

تاثیر کود ۱۰xشوک بر کدو

 برای استفاده از کود 10 ایکس به روش آبیاری لازم است ابتدا کود را با آب مخلوط کرده و پس از تهیه محلول مورد نظر مستقیماً به خاک اضافه کنید تا از طریق ریشه کدو به سرعت جذب و موثر باشد. برای مخلوط کردن کود با آب بهتر است از آب بدون کلر و تصفیه شده استفاده کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

برای رشد کدو تنبل در روش بذر نیز می توانید از کود کامل 10Xshock استفاده کنید. برای انجام این روش کوددهی ابتدا باید 10 برابر کود را با مقدار مناسب آب ترکیب کنید و سپس تخمه کدو را به مدت 24 ساعت در آن قرار دهید. این روش لقاح به تخم کدو کمک می کند تا سالم تر باشد و بدون مشکل به رشد خود ادامه دهد.

بیشتر بخوانید: مصرف هیومیک اسید در انگور

بهترین زمان استفاده از کود 10Xshock برای کدو

به طور معمول، می توانید از کود 10X در زمان های مختلف استفاده کنید، تاثیر کود ۱۰xشوک بر کدو زمانبیشتر است که، سعی کنید از آن در زمان رشد محصولات استفاده کنید. کود دهی کدو حلوایی قبل از کاشت و در زمان گلدهی نیز بسیار مفید است و در صورت انجام آن می توانید محصولات با کیفیت بیشتری برداشت کنید. البته مراقب باشید که کوددهی کدو حلوایی بیش از حد معمول تکرار نشود زیرا این کار سلامت محصولات را به خطر می اندازد و میزان تولید را کاهش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *