گرمک یکی از میوه های تابستانی است که طرفداران بی شماری دارد. بنابراین کشاورزان برای تغذیه گرما و به دست آوردن محصول با کیفیت از کود 10 برابر شوک کامل استفاده می کنند که تاثیر کود ۱۰xشوک بر گرمک فوق العاده است. گرمک میوه ای تابستانی از گونه خربزه و از خانواده کدو است. منبع اصلی این میوه بسیار خوشمزه و شیرین در آفریقا، ایران و هند است. این میوه شباهت زیادی به طالبی دارد. اما تفاوت هایی نیز با یکدیگر دارند. مثلا گوشت داخل گارامک برخلاف طالبی زرد است.

 کاشت گرمک به چه روشی صورت می‌گیرد؟

 یکی از ساده ترین راه های تکثیر گرمک، کاشت آن از طریق بذر است. ابتدا چاله هایی را برای کاشت در زمین مورد نظر آماده می کنند. سپس دانه های گرمک را به مدت 24 ساعت در آب ولرم خیس می کنند. پس از آن در هر سوراخ دو دانه می گذارند و روی هر سوراخ را با لایه نازکی از خاک نرم و کود مناسب می پوشانند. تا زمانی که بذرها شروع به جوانه زدن کنند، سطح خاک باید مرطوب باشد. بعد از دو تا سه هفته، بذرها شروع به جوانه زدن می کنند. بهترین فصل برای کاشت بذر گرمک بهار است.

تاثیر کود ۱۰xشوک بر گرمک

مزایای کود کامل شوک 10X چیست؟

 این محصول شگفت انگیز  با کیفیت بسیار بالا و تکنولوژی پیشرفته ساخته شده و دارای مزایای بسیاری در صنعت کشاورزی و باغبانی از جمله:

 با کود شوک 10X نیاز به استفاده از کودهای شیمیایی به حداقل رسیده و یا متوقف می شود و با هزینه ای مناسب بهترین نتیجه را خواهید گرفت. این کود باعث افزایش رشد و بهره وری درختان میوه و کلیه محصولات می شود. حلالیت 100 درصد در آب کود شوک 10 ایکس باعث شده است که در هر سیستم آبیاری قابل استفاده بوده و از طریق محلول پاشی با راندمان بالایی جذب شود. این کود دارای درصد هیومیک اسید برای بهبود خاک، اسید فولویک برای انتقال بهتر است.

بیشتر بخوانید: تاثیر کود ۱۰xشوک بر موسیر

عناصر غذایی به ریشه اسیدهای آمینه برای جلوگیری از استرس به گیاه و انتقال سریعتر مواد غذایی در گیاه، عناصر نیتروژن برای ساخت پروتئین گیاهی و رشد رویشی گیاه می باشند. همچنین پتاسیم برای افزایش قدرت سیستم ایمنی گیاه در برابر عوامل مضر، فسفر برای رشد ریشه، آهن برای بهبود طعم و سبزی گیاه، کلسیم برای استحکام سلولی، بور و عصاره جلبک دریایی محرک رشد هستند.

 کود کامل 10 x شوک و مواد مغذی برای گرمک

 کشاورزان و باغداران از کود کامل شوک 10X برای تغذیه خوب محصولات خود مانند گرمک استفاده می کنند تا در نهایت محصولی با کیفیت به دست آورند. این کود کامل حاوی تمامی عناصر اصلی و ریز مغذی و مواد آلی مانند اسید هیومیک، اسید آمینه، اسید فولیک و عصاره جلبک دریایی می باشد. کود با فناوری نانو تهیه می شود، بنابراین اثرات خود را به سرعت بر روی گیاهان و درختان نشان می دهد.

تاثیر کود ۱۰xشوک بر گرمک

تاثیر کود کامل 10 x شوک بر گرمک چگونه است؟

 تاثیرات کود کامل 10 ایکس شوک بر گرمک بسیار شگفت انگیز است اگر به مقدار مناسب استفاده شود. از جمله آنها عبارتند از:

یکی از مهمترین مزایای کود 10 ایکس شوک کامل، نقدشوندگی آن است. بنابراین، ترکیب آن با آب و تغذیه گرمک آسان و راحت است. با استفاده از این کود کلیه نیازهای تغذیه ای گرمک از طریق آبیاری و محلول پاشی تامین می شود و نیازی به تهیه کودهای شیمیایی دیگر نیست. کود کامل 10 برابر شوک، مانع شوری خاک را از بین می برد و آن را بهبود می بخشد و بارور می کند. علف های هرز با وجود این کود کامل در حدود گرم رشد نخواهند کرد.

تاثیر کود ۱۰xشوک بر گرمک

اسید فولیک موجود در این کود مواد مغذی کلات را برای ریشه گرم فراهم می کند. اسید آمینه موجود در کود باعث مقاومت می شود. گارامک ضد بیماری ها و آفات است. عصاره جلبک دریایی رشد گارامک را تحریک می کند. در نتیجه محصول بزرگتری به دست می آید. در تمام طول دوره رشد گرم و هر زمان که کمبود مواد مغذی وجود داشته باشد، می توان از این کود برای جبران کمبود عناصر غذایی در گرم استفاده کرد. این کود را می توان با سایر کودها و آفت کش ها ترکیب کرد. و نتیجه خوبی گرفت. آفات و بیماری هارمک اگر از کود 10 برابر شوک کامل برای تغذیه گرم استفاده نشود، ممکن است از آفات زیر رنج ببرد: سفیدک پودری یکی از مهم ترین بیماری هایی است که گرمک به آن مبتلا است.

بیشتر بخوانید: جلبک دریایی برای گل عنکبوتی

آفاتی مانند موش و موش نیز ممکن است به هدر آسیب برساند. کود کامل شوک 10X به صورت مایع بوده و به صورت آبیاری و محلول پاشی قابل استفاده می باشد. تاثیر کود ۱۰xشوک بر گرمک می تواند محصولی بی نظیر را برای شما به وجود آورد. ویژگی بسیار مفید این ماده بر خلاف بسیاری از کودهای شیمیایی عدم سوختن در گیاه و شوری در خاک است. در این میان اگر کودهای شیمیایی تقلبی باشند و یا دارای کلر و سدیم بالایی باشند، نه تنها برای محصول مفید نیستند، بلکه مضر نیز خواهند بود.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
کود آهن یا کود کلات آهن
آموزشی

کود آهن یا کود کلات آهن

آهن از جمله مهم ترین عناصر مورد نیاز در روند رشد گیاهان است. فرقی ندارد که برای درختی بزرگ استفاده شود یا  گلدانی کوچک از

بهترین زمان کود مرغ برای پسته
آموزشی

بهترین زمان کود مرغ برای پسته

پسته نمونه ای از درخت های مقاوم است که در خاک های کشور ایران، سوریه، ترکمنستان و افغانستان رشد می کند. این خشکبار خوش طعم،

تاثیر فروت ست بر روی گوجه فرنگی
آموزشی

تاثیر فروت ست بر روی گوجه فرنگی

پیش از پرداختن به مبحث تاثیر فروت ست بر روی گوجه فرنگی باید بگوییم که گوجه فرنگی میوه ای بسیار کاربردی است به عنوان مثال