جلبک دریایی برای درخت هلو

جلبک دریایی برای درخت هلو

آخرین مقالات

هلو یکی از خوشمزه‌ترین و پرطرفدارترین میوه‌هایی است که برای رشد مطلوب به شرایط ویژه‌ای احتیاج دارد و باغداران برای تولید آن بسیار زحمت می‌کشند. شما نیز اگر اقدام به کشت درخت هلو کرده‌اید و می‌خواهید محصولاتی سالم و باکیفیت‌ داشته باشید، بهتر است با نحوه کوددهی و مراقبت از این درخت آشنایی کافی داشته باشید. توجه داشته باشید؛ هر نوع کودی برای درخت هلو مناسب نیست و نباید به صورت خودسرانه از کودهای مختلف استفاده کنید. از این رو بهتر است بدانید؛ کود جلبک دریایی برای درخت هلو بسیار مفید است و اگر از آن به‌ صورت اصولی استفاده کنید، می‌توانید نتایج شگفت‌انگیزی را مشاهده نمایید.

کود جلبک دریایی در واقع جزو بی‌نظیرترین کودهایی است که به‌ صورت طبیعی تولید می‌شود و برای ساخت آن از مواد شیمیایی و مضر استفاده نمی‌کنند. این کود فوق‌العاده، کمک شایانی به حفظ سلامت درخت هلو می‌کند و اجازه نمی‌دهد شرایط محیطی آسیب‌زا، جلوی رشد محصولات و ریشه درخت را بگیرند.

درخت هلو برای رشد مناسب، به مواد معدنی و غذایی زیادی احتیاج دارد و شما می‌توانید به‌ راحتی با مصرف کود جلبک دریایی تمام آن‌ها را فراهم نمایید. کود آلی جلبک دریایی اجازه نمی‌دهد گل‌ و برگ‌های درخت دچار ریزش شوند و میزان محصول‌دهی آن نیز کاهش یابد.

طریقه آماده کردن کود جلبک دریایی برای درختان هلو

کود جلبک دریایی را می‌توانید به‌ صورت آماده تهیه نمایید و یا این‌ که خودتان آن را درست کنید. برای درست کردن کود جلبک دریایی باید ابتدا مقداری جلبک دریایی تازه جمع آوری کنید و سپس به‌ خوبی با آب بشویید تا نمک‌های موجود بر روی آن به‌ طور کامل پاک شود و هیچ‌ گونه شوری باقی نماند. بعد از شستن، باید اجازه دهید جلبک‌های دریایی خشک شوند و سپس آن‌ها را مورد آسیاب قرار دهید.

پس‌ از آسیاب کردن جلبک‌های دریایی، کود پودری جلبک دریایی حاصل می‌شود اما برای تهیه کردن کود مایع باید پودر جلبک دریایی را مورد فرآوری قرار دهید و سپس مقداری آب تصفیه شده به آن اضافه کنید. بعد از طی کردن این مراحل نیز لازم است کود به مدت چند هفته به همان شکل باقی بماند تا کود جلبک دریایی مایع با غلظتی مناسب حاصل شود.

دقت داشته باشید؛ کود جلبک دریایی برای درخت هلو را نباید به صورت خالص مصرف کنید زیرا این کود به‌ تنهایی غلظت بسیار بالایی دارد و استفاده از آن موجب سوختگی ریشه و برگ درختان خواهد شد. بنابر این پیش‌ از مصرف، حتما از کافی بودن غلظت کود اطمینان حاصل نمایید و حتما آن را با مقدار مناسبی آب، رقیق و یک‌دست کنید.

بیشتر بخوانید: اسید هیومیک برای درخت هلو

نحوه مصرف کود جلبک دریایی برای درختان هلو

به‌ طور معمول کود جلبک دریایی را می‌توانید با استفاده از روش‌های مختلفی مانند؛ روش چال کود، روش محلول پاشی، روش آبیاری و روش پخش سطحی استفاده کنید. در روش چال کود باید پای درخت مورد نظرتان گودال‌هایی با عمق کافی ایجاد کنید و سپس با استفاده از کود جلبک دریایی آسیاب شده، داخل آن را پر کنید.

پس‌ از اضافه کردن کود به داخل چاله باید با کمک خاک روی آن را بپوشانید و سپس کار آبیاری را انجام دهید. در واقع با انجام دادن عمل آبیاری می‌توانید به سریع‌تر تجزیه شدن کود کمک کنید و نتایج فوق‌العاده‌تری به دست آورید.‌

انجام دادن این روش کوددهی به تخصص خیلی زیادی احتیاج ندارد اما باید هنگام انجام دادن آن، دقت خود را بالا ببرید و اجازه ندهید کود به‌ صورت مستقیم با ریشه درخت تماس داشته باشد. زیرا در چنین شرایطی ریشه دچار آسیب می‌شود و پس از گذشت مدتی به طور کامل از بین می‌رود.

کود جلبک دریایی برای درخت هلو را می‌توانید به روش محلول پاشی نیز استفاده کنید. در این روش باید ابتدا محلول مورد نظر را با کمک آب رقیق کنید و سپس آن را به قسمت‌های مختلف درخت اسپری کنید. روش محلول پاشی برای درختان هلو بسیار مناسب است و با بهره گرفتن از آن می‌توانید خیلی سریع‌تر نتایج مثبتی را مشاهده نمایید.

یکی دیگر از روش‌های مناسبی که می‌توانید با کمک آن درختان هلو را تقویت کنید، روش آبیاری است. در این روش باید کود جلبک دریایی را به‌ صورت مستقیم پای درختان بریزید تا جذب خاک و ریشه شود. برای انجام دادن کوددهی ‌به صورت آبیاری، می‌توانید از کود مایع و پودری جلبک دریایی استفاده کنید اما فراموش نکنید که پیش‌ از انجام کوددهی، حتما آن‌ها را با آب مخلوط نمایید.

کوددهی به روش پخش سطحی را هم می‌توانید قبل و بعد از کاشت درختان هلو انجام دهید. برای انجام دادن این روش کافی است کود پودری جلبک دریایی را به‌ صورت مساوی بر روی سطح پخش کنید و اجازه دهید به‌ مرور زمان توسط موجوداتی که داخل خاک زندگی می‌کنند، به ریشه درخت برسد و با خاک مخلوط شود.

جلبک دریایی برای درخت هلو

تأثیرات کود جلبک دریایی بر روی درخت هلو

  • کود جلبک دریایی برای درخت هلو تأثیرات فوق العاده‌ای را به‌ همراه دارد و کمک می‌کند حجم ریشه درخت تا حدود زیادی افزایش یابد.
  • مصرف این کود اگر به‌ صورت اصولی و صحیح باشد، میزان محصول‌دهی درخت چندین برابر می‌شود و در آخر نیز محصولاتی باکیفیت‌تر برداشت خواهید کرد.
  • کود جلبک دریایی کمک می‌کند شادابی درختان افزایش یابد و کلروفیل نیز بهبود یابد.
  • کود جلبک دریایی تمام مواد غذایی مورد نیاز برای درخت هلو را فراهم می‌کند و اجازه نمی‌دهد ریشه درخت ضعیف شود یا از بین برود.
  • این کود ارگانیک تمام حشرات و آفات را از بین می‌برد و از درخت در برابر بیماری‌ها به‌ خوبی محافظت می‌کند.
  • با کمک کود جلبک دریایی می‌توانید خاک زمین مورد نظرتان را اصلاح کنید و خاکی سالم و غنی‌تر داشته باشید.
  • کود جلبک دریایی میوه‌ها را بسیار خوش طعم‌تر می‌کند و وزن آن‌ها را هم افزایش می‌دهد.

بیشتر بخوانید: جلبک دریایی جنریت و مزایای آن

سخن پایانی

سعی کنید کود جلبک دریایی برای درخت هلو را از اوایل بهار تا اواسط تابستان مصرف کنید زیرا کوددهی درختان هلو در این زمان مزایای زیادی را به همراه دارد و بسیار مناسب است. همچنین برای به دست آمدن نتیجه‌ای مطلوب‌تر، حتما کوددهی را به میزان کافی و به صورت مناسب انجام دهید و در مصرف این کود زیاده‌روی نکنید زیرا با انجام دادن این کار، محصولات‌ کیفیت خود را از دست می‌دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود در ارتباط باشید

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن