جلبک دریایی برای گل عنکبوتی

جلبک دریایی برای گل عنکبوتی

آخرین مقالات

گل عنکبوتی از گیاهانی است که در آپارتمان پرورش می یابد. نام دیگر این گیاه برگ گندمی است. این گیاه متعلق به خانواده لیلیاسه است. ظاهر این گیاه همیشه سبز و جذاب است. گل عنکبوتی دارای انواع زیادی است. تا به الان 215 گونه از این گیاه شناخته شده است. در این مقاله تاثیرات جلبک دریایی برای گل عنکبوتی می پردازیم.

 لازم است بدانید که این گیاه ارزان و دوست داشتنی است. این گیاه را می توان در آپارتمان به خوبی نگه داری کرد. این گیاه ظاهر زیبا دارد. از طرفی این گیاه نمی تواند هوای محیط را از گازهای خطرناک تصفیه کند. این گازهای خطرناک شامل زایلن، مونو اکسید کربن و بنزن است.

 گل عنکبوتی دارای برگ‌های دراز و نخل مانند است. به همین دلیل دارای ظاهر زینتی است. وجود نوارها به رنگ سفید در بین برگ‌ها این زیبایی را بیشتر کرده است. از بهترین نوع برگ گندمی برگ های سبز، بین برگ‌ها سفید با کناره‌های سبز، حواشی سفید و بین برگ‌ها سفید است.

 روش نگهداری گل عنکبوتی

  • نور خورشید

بهترین زاویه تابش برای گل عنکبوتی نور غیر مستقیم از پشت پنجره است. زیرا باید این گیاه هم از نور آفتاب بهره مند شود و هم برگ‌های زیبا و سبز این گیاه نسوزند. از علائم کمبود نور در این گیاه طولانی شدن برگ‌ها و شکستگی آن‌ها است. بنابراین لازم است تا گیاهان آپارتمانی را  به اندازه کافی از نور آفتاب بهره مند سازید.

بیشتر بخوانید: کود مخصوص نخل اریکا

  • روش آبیاری گل عنکبوتی

 لازم است تا به ته گلدان نگاهی بیندازید. چنانچه دارای سوراخ برای زه کشی نباشد لازم است تا از آبیاری مداوم و خیس کردن آن در گلدان پرهیز نمایید. چون زمینه مبتلا شدن گل عنکبوتی را به بیماری های ریشه فراهم می آورید و سبب می شوید تا این گیاه دچار پوسیدگی شود.

جلبک دریایی برای گل عنکبوتی

بهترین وضعیت برای آب دادن دوباره این گیاه بعد از خشک شدن خاک است. در فصل تابستان به این دلیل که هوا بسیار گرم است دفعات آب دادن به گیاه بسیار زیاد است. در نظر داشته باشید که در دماهای بالاتر از 15 درجه لازم است تا با اسپرس بر روی سطح برگ‌ها طراوت و تازگی در این گیاه را حفظ نمایید.

  • خاک مناسب

 لازم است تا از خاک‌های متفاوتی برای گل عنکبوتی بهره ببرید. مناسب ترین نوع خاک باید دارای توانایی بالا برای زه کشی باشد. همچنین قابلیت عبور دادن آب اضافی از لابلای بافت خاک را داشته باشد. از ترکیباتی که می توانید برای گلدان دارای برگ عنکبوتی استفاده کنید ترکیب ماسه با خاک با نسبت 50 درصد است.

  • کود مناسب

 بهترین کود برای گل عنکبوتی کود محلول در آب است. این کود می تواند در فصل رشد این گیاه بسیار تاثیر گذار باشد. ولی برای کود دادن به گل عنکبوتی لازم است تا از ماده تقویتی استفاده نمایید.

 در بین کودهایی که امکان دارد به وسیله افراد مختلف به شما معرفی شود کود ارگانیک را لازم است تا در ارجحیت بگذارید. چون از یک طرف دارای ماهیت طبیعی است و از سوی دیگر بسیار قدرتمند و غنی است و می تواند گیاه شما رابه اندازه کافی مقوی و غنی سازد.

جلبک دریایی برای گل عنکبوتی

از کودهای بسیار مقوی و مفید برای گل عنکبوتی می توان به کود جلبک دریایی اشاره نمود. کود جلبک دریایی شوک دارای ماده مغذی با ارزش غذایی بالا است. این کود شامل ریز مغذی‌ها و عنصرهای مفید برای رشد گیاه است. بیشتراز 65 نوع هورمون رشد در این کود وجود دارد. همچنین این کود دارای مواد بسیار مفیدی است که برای رشد گیاه عنکبوتی لازم است. یکی از این مواد مفید آمینو اسید است. از مواد مهم دیگر می توان به عصاره جلبک آسکوفیلوم نودو سوم اشاره کرد.

 این محصول می تواند مواد مغذی را در دسترش ریشه و برگ در این گیاه قرار بدهد. همچنین  با افزایش مقدار جذب عنصرها در خاک گلدان می تواند سبب شود تا گیاه هیچ کمبودی را در خود احساس نکند. بنابراین نیاز به افزایش کودهای شیمیایی دارد.

 اگر گیاه را در هوای سرد قرار داده اید لازم است تا از جلبک دریایی برای گیاه استفاده نمایید. کود جلبک دریایی باعث می شود تا مقاومت گیاه بالا رودو در مقابل تنش‌ها و استرس‌های بیرونی بتواند مقاومت بسیار خوبی از خود نشان بدهد.

جلبک دریایی برای گل عنکبوتی

 از اثرات دیگر جلبک دریایی برای گل عنکبوتی این است که سبب می شود تا ریشه قوی ، بزرگ و سالم شود. این خود می تواند در افزایش دادن طول عمر گیاه کمک زیادی کند.

بیشتر بخوانید: کاشت زنجبیل در گلخانه

  • دمای مناسب

 این گیاه مانند گیاهان دیگر در محدوده دمایی خاصی دارای بهترین عملکرد است. لازم است تا محدوده دما برای این گیاه بین 15 تا 25 درجه باشد. تغییرات دمایی تا مقدار 5 درجه برای این گیاه قابل تحمل است. توجه داشته باشید که این گیاه در دمای بیش از 30 درجه نباید قرار بگیرد. چون برگ‌های این گیاه در شرایط گرمایی بیشتر از اندازه پژمرده و رنگ پریده خواهد شد.

در این مقاله سعی کردیم تا در مورد جلبک دریایی برای گل عنکبوتی مطالبی را بیان کنیم. لازم است تا افراد حتما از کود جلبک دریایی برای گل عنکبوتی استفاده نمایند.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن