جلبک دریایی برند جنریت - جلبک دریایی جنریت

جلبک دریایی جنریت و مزایای آن

آخرین مقالات

جلبک دریایی

استفاده از جلبک دریایی در کشاورزی به سال قبل بر می‌گردد و همیشه بخشی جدایی ناپذیر از کشاورزی بوده است. حتی می‌توانیم با اطمینان بگوییم که جلبک دریایی به همراه کودهای زراعی با کیفیت زیاد ، یکی از موثرترین مکمل ها برای باغداری و صنعت کشاورزی هستند. در این مقاله سعی شده معرفی کاملی از جلبک دریایی جنریت ارائه شود و در ادامه به مزایا و کاربردهای این محصول اشاره شده است هم چنین در انتها به نحوه ی استفاده درست این محصول می پردازیم.

جلبک دریایی جنریت

از آنجایی که کشاورزی یک صنعت کاملاً پویا و در حال توسعه است. اکنون تقاضای زیادی برای مواد اولیه طبیعی و غنی از عناصر معدنی مفید وجود دارد. یکی از بهترین ماده های اولیه در این زمینه جلبک دریایی جنریت است.

جلبک دریایی موجوداتی هستند که در اقیانوس‌ها ، دریاها و آب های شیرین یافت می شود. آنها گیاهان آبزی هستند که می توانند به رنگ های قرمز ، سبز و قهوه ای وجود داشته باشند. انواع قرمز و قهوه‌ای معمولاً در دریاها یافت می‌شوند. سایر نمونه ها با ظاهر سبز معمولاً در آبهای شیرین زندگی می کنند.

استفاده از آنها به عنوان کود بسیار موثر هست.بیشترین گونه های مصرف شده در جلبک دریایی ؛جلبک های قرمز ، سبز و قهوه ای است که مزایای زیادی دارند.

 

کاربردهای جلبک دریایی جنریت

اثر جلبک دریایی در کشاورزی به دلیل ارزش غذایی بالای آن برای گیاهان و همچنین داشتن عناصر کمیاب اثبات شده است. در جلبک دریایی موادی وجود دارد که به رشد بهتر گیاهان کمک می کنند از مهمترین موادی که در آن یافت می شود می توان به اسید آلژنیک ، ویتامین ها ، اکسین ها ، جیبریلین و آنتی بیوتیک ها اشاره کرد . این مواد در همه انواع جلبک های دریایی یافت می شوند.

جلبک دریایی جنریت خاک را مرغوب  و گیاه را بارور می‌کند و این ویژگی در سالهای اخیر نیز ثابت شده است. جلبک دریایی جنریت در جوانه زنی تا رشد گیاهان بسیار موثر است. همچنین مانند اسید گروه آمینه در مقاومت گیاه  نیز موثر است ماندگاری گیاه را زیاد می کند. اثر سموم دفع آفات را کاهش می دهد.

جلبک های دریایی جنریت  حاوی چندین ترکیب خاص مانند پلی ساکاریدهای سولفاته هستند که می توانند رشد باکتری های مفید را افزایش دهند. از جلبک دریایی جنریت مدتهاست که برای تولید ید استفاده می شود. در حال حاضر ، مهمترین عصاره جلبکی که در مقیاس صنعتی استفاده می شود ، آلژینات ، آگار و کاراگینان است که کاربردهای گوناگونی دارند.

عناصر اصلی سازنده جلبک دریایی جنریت به طور طبیعی با مانیتول کربن کلات می شوند .یکی از مشکلات باغبانی مدرن این است که گیاه گاهی اوقات نمی تواند عناصر و موادی را که برای ادامه زندگی مفید و ضروری هستند کاملاً جذب کند و وجود کلات ها از این نظر بسیار مهم است  ، زیرا به گیاهان کمک می کند تا انواع خاصی از عناصر اساسی را به طور کامل جذب کنند.

شاید مهم ترین جنبه استفاده از جلبک دریایی برای گیاهان، وجود هورمونر های گیاهی بسیار آن است که حاوی مقادیر زیادی اکسین، جیبریلین و سیتوکینین است. همه این هورمون‌های گیاهی نقش مهمی در عملکرد گیاهان دارند.

جلبک دریایی جنریت حاوی مقدار بیشتری از یک هورمون خاص به نام  سیتوکینین است. سیتوکینین ها ، همان طور که در بالا ذکر شد ، مسئول تقسیم سلول ، و همچنین رشد ، تمایز ، تولید کلروپلاست و همچنین ماده ای موثر در کاهش پیری هستند و در طول گلدهی نهال ها تعداد شکوفه ها را به طور شگفت انگیزی افزایش می دهند.

بیشتر بخوانید: کود درخت هلو

مزایای جلبک دریایی

جلبک هایی که در عمل کشاورزی شناخته می‌شوند مانند جلبک دریایی جنریت، خاک را به طور عمیق بارور می‌کنند ، رشد ریشه را تسریع می‌کنند ، رشد گیاه  را تحریک می‌کنند، به گیاهان انرژی و مقاومت بیشتری می‌بخشند و باعث زیباتر و خوش رنگ‌تر شدن گیاه می‌شوند.

آزمایشات در نو اسکوشیا نشان داده است که جلبکهای دریایی جنریت حاوی مقدار زیادی نمک پتاسیم و مقادیر قابل توجهی ازت و اسید سولفوریک هستند که سبب حاصل خیزی هرچه بیشتر خاک می شوند.

استفاده از جلبک دریایی جنریت می تواند یک روش موثر برای افزایش بیشتر عملکرد خاک باشد. باید در نظر داشت که کود جلبکی نمی تواند جایگزین کود معدنی شود. جلبک دریایی جنریت را می‌توان فقط به عنوان یک روش اضافی برای افزایش عملکرد خاک در نظرگرفت .بنابراین ، می‌توان گفت که  افزودن جلبک به خاک بیشترین تأثیر را در خاک‌های خوب کشت شده یا زمین های کشاورزی مرغوب داشته است.

اگر به طور منظم از جلبک دریایی جنریت استفاده کنید ، متوجه می شوید که وضعیت عموم گیاهان و همچنین رشد و نمو آنها بهبود می‌یابد.

 

نحوه استفاده از جلبک دریایی

روش‌های زیادی برای استفاده از جلبک دریایی وجود دارد، اما  به صورت اسپری کردن موثرترین روش است. باید اسپری از محلول جلبک دریایی تهیه کنید و بر روی گیاهان اسپری کنید. شما می‌توانید برای رشد گیاهان  با استفاده از جلبک دریایی روند رشد آن ها را بهبود ببخشید، در هر مرحله اثر متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ، استفاده از جلبک ها هنگامی که گوجه فرنگی یا لوبیا شروع به شکوفه دادن می کند ، به آنها کمک می کند تا گل های متراکم تر و با تعداد بیشتری تشکیل دهند درنتیجه محصول بهتری برداشت می شود.

اگر می خواهید از جلبک دریایی به عنوان تغذیه کننده گیاهان خود استفاده کنید، شکل پودری این جلبک ها احتمالاً مناسب تراست. اگر می خواهید به گلدهی و باردهی بیش تری دست پیدا کنید ، پس به یک کنسانتره جلبک دریایی جنریت غلیظ یا کودهایی نیاز دارید که حاوی آن باشند.

سخن پایانی

طبق انچه گفته شد به عنوان یک نتیجه گیری کلی، باید گفت که جلبک دریایی جنریت جوانه زنی بذرهای گیاهان را تسریع می کند هم چنین رنگ ، بو و عطر غنی تری را به گیاهان می بخشد و به گیاهان کمک می کند تا سالم تر باشند و کمبودهای خود را نظیر کمبود ویتامین ها و عناصر معدنی جبران کنند به عبارت دیگر به عنوان یک ماده مکمل برای گیاهان استفاده می‌شود.

 

برای خرید جلبک دریایی جنریت و یا خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود تماس حاصل فرمایید

 

 

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن