در این مقاله قصد داریم تا در مورد بهترین ماده برای تقویت درختان سیب جهت باردهی صحبت کنیم تا بتوانید با بهره گیری از دو ماده کودی بسیار عالی به بیشترین میزان باروری و کیفیت بالا در محصول برسید. شما کشاورزان عزیز می توانید به جای استفاده از چند کود شیمیایی و به جای ماندن عارضه‌‌‌‌‌‌های ناشی از مواد شیمیایی می تانید با استفاده از کودهای ارگانیک و طبیعی اسید هیومیک و کود کامل ده ایکس شوک به سادگی و بدون خرج هزینه‌‌‌‌‌‌های گزاف به بهترین نتیجه برسید. پس اگر به دنبال خرید کود باردهی برای درخت سیب هستید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: کود کلسیم برای درخت سیب

خرید کود باردهی برای درخت سیب

توقعات لازم از کود درختان میوه

 کشاورزان و باغدارانی که مرغوبیت و کیفیت محصول سیب برایشان از اهمیت بالا برخوردار است و خواهان برداشت سیب‌‌‌‌‌‌های سالم و به دور از کرم زدگی هستند لازم است تا  به دنبال خرید کود باردهی برای درخت سیب باشند. اما چه عواملی سبب می شود تا یک کشاورز بتواند به کیفیت یک نوع کود اعتماد کند؟ به عبارت دیگر کود باردهی چه توقعات و انتظاراتی از باغدار را بایستی برآورده کند؟

 بهترین کودی که می توان جهت درختان میوه استفاده نمود باید محصولی باشد که بتوان از اول رشد درختان تا انتهای رشد محصول از آن بدون داشت هیچ اثر بدی استفاده کرد. چون درختان با شروع فصل بهار دوباره به انرژی زیادی برای شروع فصل رویش و باروری نیاز دارند تا کار گل دهی را شروع نمایند و با مقدارهای کافی از مواد غذایی توانایی حفظ شکوقه ها و تیدیل شدن به محصولات را دارا هستند.

 همچنین یکی از توقعات باغدار از خرید کود باردهی درخت سیب این است که علاوه بر افزایش کیفیت و بازار پسند بودن محصول لازم است تا خصوصیت کیفیت میوه‌‌‌‌‌‌ها تا پایان فصل برداشت و در زمان انبارداری میوه حفظ شود. به بیان دیگر میوه‌‌‌‌‌‌هایی که بعد از خرید کود باردهی برای درخت سیب بسیار خوش طعم و بزرگ و هم سان باشند باید بتوانند تا مدت زمان زیادی خصوصیت بازار پسندی خود را حفظ کنند. بنابراین بهترین کود باردهی برای درخت سیب باید توانایی برآورده کردن نیازهای تغذیه ای درخت و راضی نگاه داشتن باغدار را حفظ نماید.

 لازم است بدانید که هر دو کود اسید هیومیک شوک و کود کامل ده ایکس شوک توانایی استفاده از اول فصل رشد تا نزدیکی برداشت محصول را دارند و با کارایی فوق العاده خود سبب می شوند تا تجربه ای لذت بخش از پرورش درختان میوه داشته باشید.

خرید کود باردهی برای درخت سیب

نقش کود باردهی برای درخت سیب

 یکی از مشکلاتی که باغدار در رشد درختان سیب با آن مواجه می شود این است که با وجود این که میوه‌‌‌‌‌‌ها حالت خوش فرم در ابتدا به خود دارند ولی ممکن است که این ظاهر تا انتها ماندگار نباشد و به علت تغذیه غلط، آفت‌‌‌‌‌‌ها و یا مریضی‌‌‌‌‌‌های متفاوت سبب ضعف درختان شود.

 اما خبر خوش این که با مصرف کود اسید هیومیک و کود کامل ده ایکس شوک می توانید درختان سیب را در مقابل همه آفت‌‌‌‌‌‌ها  و بیماری‌‌‌‌‌‌ها و کمبود مواد مغذی حفط نمایید. کود ده ایکس شوک همه مواد مغذی که برای رشد درختان سیب لازم است را در دل خود دارد. همچنین این کود قیمت بسیار مناسبی نیز دارد. این کود را می توانید در همه فصل رشد گیاه بدون هیچ گونه نگرانی استفاده کنید. در نظر داشته باشید که استفاده از این کود به دلیل ارگانیک بودن هیچ ضرری برای درختان سیب ندارد. این کود محصول کشور آمریکا است و با فن آوری نانو ساخته شده است. با یک بار استفاده از این کود می توانید به نتایج  شگفتی دست پیدا کنید. اما بایستی در نظر داشته باشید که این کود را تنها از مراکز معتبر تهیه نمایید. همچنین استفاده از این کود سبب می شود تا خاک به خوبی اصلاح شود و غنی از مواد مفید شود. با استفاده از این خاک شوری آن زدوده می شود. استفاده از کود ده ایکس شوک سبب می شود تا سیستم دفاعی درختان در برابر همه عوامل بد بیرونی به خوبی تقویت شود. این کود همه علف‌‌‌‌‌‌های هرز را مزاحم رشد درختان سیب هستند از بین می برد.

چگونگی تاثیر بهترین کود باردهی درختان سیب

 جهت داشتن درختان سیب سالم و پر ثمر لازم است تا همراه با میوه‌‌‌‌‌‌های خوشمزه و مطبوع از بهترین کودهای موجود در بازار بهره ببرید. این محصولات را با نام شوک می شناسند که می توانند تمام احتیاجات درختان سیب را به خوبی برطرف کنند. یکی از این شرایط بدل کردن خاک به جای مناسبی برای کاشت و رشد درختان است به صورتی که با بهره گیری از کود اسید هیومیک شوک می توان از میزان شوری خاک کاست و میزان پی اچ خاک را نیز اصلاح نمود. از طرف دیگر نرمی و سنگین بودن خاک نیز با استفاده از کود اسیدهیومیک شوک قابل اصلاح است.

خرید کود باردهی برای درخت سیب

ولی چرا هیومیک اسید شوک رو به عنوان یکی از کودهای باردهی درخت سیب می شناسیم؟

 اسید هیومیک شوک مایع می تواند پروسه جذب عنصرهای معدنی خاک را تا حد بسیار زیادی بالا ببرد و همه مواد مغذی توسط ریشه درخت را به بهترین نحو به قسمت‌‌‌‌‌‌های مختلف آن برساند. بنابراین نیازهای غذایی همه اندام‌‌‌‌‌‌های مصرفی به خوبی تامین می شود.

بیشتر بخوانید: گوگرد برای درخت سیب

 اسید هیومیک شوک سبب می شود تا خاک سنگین اسفنجی ومتخلخل شود و آب و عنصرهای غذایی به سادگی از بین لایه‌‌‌‌‌‌های خاک گذر کند و جذب گیاه شود. با پوچ شدن بافت خاک اکسیژن و هوادهی به بهترین نحو انجام می گیرد. این مواردی که ذکر کردیم تنها بخشس از تاثیرات کود اثر بخش اسید هیومیک شوک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *