خرید کود گیاهان آپارتمانی و مزایای آن

گیاهان نیز مانند ما دچار شوک می‌شوند. چه این اتفاق یک شبه بعد از تعویض گلدان آن صورت گیرد یا در طی چند روز پس از تغییر شدید دمای آنها رخ دهد یا اینکه در اثر تغییرات و تنش‌های دیگر . نشانه های واضح شوک در گیاهان این است که  برگ‌های آنها زرد یا پژمرده می‌شود .غالباً یک گیاه شوک دیده بسیار حساس می‌شود و در صورت برخورد دست با برگ‌های آن به راحتی برگ‌ها می ریزند. کودهای مایع بسته به ترکیب آنها به کودهای آلی مایع ، کودهای معدنی مایع و کودهای معدنی آلی تقسیم می‌شوند. دراین مقاله قصد معرفی یکی از بهترین کودهای مایع آپارتمانی را داریم. ابتدا به معرفی این محصول می پردازیم و در ادامه از ویژگی‌های این محصول با کیفیت خواهیم گفت تا نحوه استفاده و خرید کود گیاهان آپارتمانی را برای شما راحت تر و را انتخاب و از مزایای ان بهره مند شوید.

بیشتر بخوانید: اسید هیومیک مایع

کود گیاهان آپارتمانی

گياهان براي خوب رشد کردن به 16 عنصراصلی  نيازمند هستند كه اين عناصر را از هوا، آب و خاك بدست مي آورند. از بین این عناصر، سه عنصرکربن، هیدروژن و اکسیژن از طريق اتمسفر (هوا) و آب براي گياهان تأمين مي‌شوند. این در حالی است که گياه می بایست بقيه عناصر غذایی (13 عنصر دیگر) را از طريق خاك به مقدار مورد نياز جذب كند تا بتواند به خوبی رشد کند و شکوفا شوند .این عناصر شامل نیتروژن، فسفر، پتاسیم، کلسیم، منیزیم و گوگرد با عنوان عناصر پرمصرف و آهن، روی، منگنز، مس، بور، کلر و مولیبدن با نام عناصر كم مصرف شناخته مي‌شوند.

همزمان با افزایش محتوای مواد مغذی ، فناوری ذخیره سازی استفاده از کودهای مایع به طور همزمان توسعه یافت. پیشرفت های چشمگیر علمی در این زمینه به رشد سریع بازار کودهای مایع کمک کرده است.

برای تامین عناصر غذایی گیاهان آپارتمانی، کودهای مختلفی عرضه شده است که یکی از بهترین آن ها کود گیاهان آپارتمانی است .

کود گیاهان آپارتمانی برای تغذیه گیاهان گلدان داخل خانه یا بالکن ، از جمله بگونیا ، گلوکسینیا ، گل رز و گل های دیگر در نظر گرفته شده است و حاوی مجموعه ای از مواد معدنی و ویتامین های لازم برای رشد و نمو کامل گیاهان است. کود گیاهان آپارتمانی به صورت مایع های مخصوص تولید می شود. با ورود به خاک آن ها به تدریج تجزیه می شوند ، گیاهان و خاک را با مواد مغذی غنی می کنند. این کود حاوی ترکیبات مضر و خطرناک کلر و ازت نیست و بسیار برای گیاهان مفید است.

گیاهان مواد مغذی را از طریق ریشه جذب می کنند ، که این مکان ها در نوک ریشه های واقعی قرار دارند. مواد مغذی محلول در فضای داخلی ریشه گیاهان پخش می شوند. برای انتقال محلول به ریشه ها ، یک شیب غلظت لازم است. غلظت یون ها در محلول خارج از گیاهان باید کمتر از داخل گیاه باشد.

این محصول از مجموعه ای از مواد نیتروژن ساز تشکیل شده است.باکتری ها و عناصر کمیاب ، برای گیاه فراهم می کند و خاک را با مواد لازم برای رشد گیاه اشباع می کند به لطف کود گیاهان آپارتمانی ، گیاهان بسیار سریع تر رشد می کنند.

محتوای زیاد عناصر کمیاب منیزیم ، کلسیم ،فسفر و غیره به افزایش سرسبزی گیاه کمک می کند.ترکیبات نیتروژنی باعث رشد فراوان گیاه می شود.محصولات فسفر باعث افزایش دوره گل دهی می شوند ، گیاه را از قارچ محافظت می کنند. پتاسه موجود در کود گیاهان آپارتمانی باعث بهبود هوادهی و در نتیجه تغذیه گل ها می شوند ، رشد منظم آنها را تضمین می کنند و رنگ برگ ها را زیباتر می کنند .هنگام انتخاب کود برای گل در گلدان ، نوع تغذیه نیز در نظر گرفته می شود. بنابراین ، کودهای مایع کود آپارتمانی به راحتی رقیق و استفاده می شوند ، آنها به سرعت به خاک و ریشه ها نفوذ می کنند ، بلافاصله گیاه را تغذیه می کنند به آن انرژی می بخشند.

از ان جایی که گیاهان اپارتمانی به دو دسته گل دار و بدون گل تقسیم می شوند کود گیاهان آپارتمانی برای هر دو گروه مورد استفاده قرار می گیرد که در گیاهان گل دار سبب افزایش گل دهی می شود و در گیاهان بدون گل ، سبب سبزی برگ ها و مقاومت ان ها می شود.

گیاهانی که در طبیعت قرار دارند طبق چرخه تجزیه گیاهان باعث می شود مواد مغذی دوباره به خاک برگردد اما گیاهانی که در گلدان هستند این امکان را ندارند در نتیجه نیاز به مکمل هایی دارند مانند کود گیاهان آپارتمانی .

کود گیاهان آپارتمانی مواد خام خالص شیمیایی آن باعث می شود که به طور موثرتری نیاز گیاهان را برآورده کند و احتمال فعل و انفعالات شیمیایی ناخواسته بین مواد اولیه را از بین می برد.

کودهای کود گیاهان آپارتمانی به خوبی با سایر مواد شیمیایی مخلوط می شوند و باعث بهبود خواص محلول می شوند که به دلیل استفاده از موادی که کیفیت و عملکرد را بهبود می بخشد (به ویژه پایداری بالاتر گیاه ، توزیع یکنواخت مواد مغذی و ایجاد pH مطلوب)  توسط مشتریان بسیار مورد استقبال قرار گزفته است.

کود گیاهان آپارتمانی بر میزان نفوذ مواد مغذی به گیاه تأثیر می گذارند ، که به آنها اجازه می دهد در لحظه های تشخیص کمبود مواد مغذی به طور موثری مورد استفاده قرار گیرند. کودهای غلیظ کود آپارتمانی نسبت به نمونه های دیگر محلول با خواص مشابه فضای ذخیره سازی کمتری را اشغال می کنند ، که باعث راحتی ذخیره سازی مواد مغذی آنها می شود. می توان آنها را در دمای پایین تر (حتی تا -5 درجه سانتی گراد) در انبار نگه داری کرد و هم چنین در رطوبت هوا متفاوت ، از آن ها استفاده کرد و خاصیت خود را از دست ندهند.

کود گیاهان آپارتمانی شامل: انواع کودهای ماکرو و ریز مغذی مانند مخلوط کاربامید – آمونیوم (UAN) ، پتاسیم مایع ، بور ، کود نیتروژن مایع – فسفر ، کودهای مایع پیچیده و …است.

مبانی کوددهی

گیاهان تولید شده در خانه مجبور به تهیه غذا در زمین محدود یا همان گلدان هستند. اضافه کردن مواد مغذی به طور سالانه به خاک مناسب نیست در حالی که برخی دیگر پس از چند ماه ذخیره مواد غذایی را از بین می برند. در نتیجه ، جایگزینی خاک یک راه حل سخت و دشوار است و همیشه عملی نیست. برای گل دهی و شادابی گل ها پرورش دهندگان گل کود گیاهان آپارتمانی را به گیاهان خود اضافه می کنند.

ویژگی های کود گیاهان آپارتمانی

از کودهای مایع برای تغذیه گیاهان داخل منزل استفاده می‌شود. خرید کود گیاهان آپارتمانی برای کاربردهای ریشه زایی و محلول پاشی مناسب هستند. استفاده از کود گیاهان آپارتمانی مزایای مختلفی دارد:

فواید کود گیاهان آپارتمانی

مجموعه بهینه عناصر لازم برای گیاهان دارد و سریع و کارآمد عمل می کند و برای گیاهان نسبت به نمونه های مشابه خطرات کمتری دارد و هم چنین ماندگاری طولانی تری دارد. با محیط زیست سازگاری دارد و اسیبی به محیط زیست نمی زند. با تغذیه متعادل گیاهان باعث مقاومت در برابر آفات و بیماری های قارچی می شود و ان ها را از عامل بیرونی خطرناک در امان نگه می دارد.

بیشتر بخوانید: خرید هیومیک اسید

نحوه استفاده از کود گیاهان آپارتمانی

لازم به یادآوری است که نیاز به مواد آلی و معدنی در گونه های مختلف گیاهی بسیار متفاوت است. اگر همه گل های داخل خانه را به یک روش تغذیه کنید ، برخی از آنها به طور فعال شکوفا می شوند و سبز می شوند و برخی دیگر به سادگی می میرند. کوددهی با کود آپارتمانی بیش از حد هم ممکن است به ان ها اسیب برساند بنابراین ، ما به شما توصیه می کنیم که روش استفاده روی محصول را مطالعه کنید و نیز برای هر گیاه با توجه به سایز گلدان و اندازه ان از این محصول استفاده کنید .

خرید کود آپارتمانی به همراه توصیه هایی که برای کود دهی خاک دارد به عنوان یک قاعده ، برای گل های داخل منزل فرمول های خاص خود را دارد. در هر صورت ، قبل از اشباع زمین با اجزای معدنی ، ابتدا باید آن را به خوبی رقیق کنید . به این ترتیب ریشه ها را نمی سوزانید و به گیاه آسیب نمی رسانید. ارزش استفاده از کود چندین بار در سال ، در طول دوره بیدار شدن گیاه یا در زمان رشد فعال آن است.در طول فصل رشد ، هفته ای یک بار گیاهان را با محلول کود آپارتمانی آبیاری کنید. در زمستان ماهیانه یک بار گیاهان را با محلول کود آپارتمانی آبیاری کنید.

هنگام انتخاب زمان بهینه برای تغذیه محلول پاشی ، نه تنها نیازهای بیولوژیکی محصول ، بلکه شرایط آب و هوایی را نیز در نظر بگیرید ، زیرا زمان جذب عناصر ریز توسط گیاهان از 1 تا 2 روز است. سمپاشی روی گیاهان مرطوب یا شبنم یا در معرض نور شدید آفتاب توصیه نمی شود.

اگر گرادیان غلظت اکنون به جهت مخالف باشد ، آب از داخل گیاه خارج می شود. بنابراین اگر یون های بیشتری نسبت به داخل گیاه در خاک حل شوند ، در این صورت گیاه آب خود را از دست می دهد. این دقیقاً همان اتفاقی است که وقتی کود بیش از حد داده می شود ، یعنی به اصطلاح با کوددهی بیش از حد ، اتفاق می افتد. نتیجه آن سوزاندن لبه های برگ است که می توان آن را در فشار منفی ناشی از از دست دادن آب جستجو کرد.

بهترین زمان پیشنهاد شده برای استفاده و خرید کود آپارتمانی هنگامی که به تازگی گلدان را عوض کرده اید بخاطر تنشی که ایجاد شده ممکن است برای گل مشکلاتی ایجاد کند یا هنگامی که گیاه در حال پژمرده شدن است البته که این کود مایع برای گیاهان سالم نیز مورد استفاده قرار می گیرد و عمر گیاه را طولانی تر می کند.

سخن پایانی

طبق انچه در بالا گفته شد فناوری ابتکاری به کار رفته در کود آپارتمانی کوددهی را نسبت به کودهای سنتی کارآمدتر می کند. این امر در درجه اول به دلیل زمان کمتری است که برای جذب این ماده توسط گیاهان لازم است. به همین دلیل ، از کود آپارتمانی می توان برای پیشگیری و در لحظات مهم تکامل آنها ، زمانی که نیاز به جبران سریع کمبود عناصر خود دارند، استفاده کرد.

کود آپارتمانی برای تغذیه گیاهان اپارتمانی که در محیط داخل هستند استفاده می شود. این کود مایع متابولیسم را افزایش می دهد ، رشد سریع می کند ، باعث ایجاد گل دهی گیاه می شود ، از نوک برگ ها در برابر زردی محافظت می کند.

کود مایع کود آپارتمانی با ترکیبی از مواد مغذی و آنزیم های فعال زیستی سبب رشد ، ریشه و گل دهی طولانی مدت در گیاه می شود و گیاه را تقویت می کند. مقاومت گیاه را در برابر بیماری ها و آفات مختلف افزایش می دهد. بسیار عالی برای تغذیه گیاهان پس از پیوند ، در آب و هوای نامناسب و تغییرات شدید اب و هوایی است.

نحوه خرید کود گیاهان آپارتمانی

امروزه فروشگاه های اینترنتی خرید را برای شما آسان کرده اند و با نازل‌ترین قیمت می‌توانید کود آپارتمانی را سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید همچنین امکان خرید این محصول به صورت حضوری نیز امکان پذیر است. برای خرید این محصول می‌توانید با مشاوران ما در ایرانکود تماس حاصل فرمایید و سوالات خود را در مورد نحوه خرید محصول، نحوه استفاده و مقدار استفاده بپرسید.

نحوه خرید کود گیاهان آپارتمانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *