بیشتر بخوانید: جلبک دریایی شوک برای کالادیوم

زمان کاشت گل همیشه بهار در باغچه

آخرین مقالات

گل همیشه بهار از گیاهان محبوبی است که می توانید آن را در باغ یا باغچه بکارید. بعضی از افراد امکان دارد که برای نخستین بار بخواهند گل همیشه بهار بکارند. لذا لازم است تا زمان کاشت گل همیشه بهار را در باغچه بدانید. این گل برای زیباتر کردن محیط به کار می رود. هر ساله با شروع فصل رشد می توانیم گل‌های نارنجی و زرد درخشنده را در باغچه ببینیم. کاربرد این گل‌ها در زیباتر کردن حیاط بسیار تاثیر گذار است.

 گل همیشه بهار می تواند زیبایی منحصری را برای باغچه شما فراهم بیاورد. لازم است تا علاقه مندان تجربه کاشتن و پرورش این گل زیبا را امتحان کنند.

آشنایی با خصوصیات گل همیشه بهار

گل همیشه بهار را می توان در هر زمان از سال در باغچه کاشت. این گیاه توانایی بی نظیری در گل دادن دارد. البته در نظر داشته باشید که این گیاه نمی تواند در فصل سرما و یخبندان گل بدهد. گل همیشه بهار به گروه کاسنی متعلق است و عمر یک تا دو ساله دارد. با گل دادن این گیاه در همه اغلب فصل‌ها شما حیرت زده می شوید. زیرا زیبایی خیره کننده دارد.

زمان کاشت گل همیشه بهار در باغچه

این گیاه در نخستین سال گل دادن می تواند بسیار پر بار باشد. ولی در سال‌های بعدی کیفیت و میزان گل‌ها کم می شود. البته لازم است بدانید با نگه داشتن این گیاه می توانید شاهد طراوت و شادابی این گیاه در سال اول رشد آن باشید.

بیشتر بخوانید: جلبک دریایی برای گل عنکبوتی

شرایط مناسب برای نگه داشتن گل همیشه بهار

  • خاک مقوی

 لازم است بدانید که خاک مفید برای گل همیشه بهار خاکی است که از مواد غذایی سرشار باشد. برای مثال لازم است تا ترکیب خاکبرگ و باغچه را با مقدار اندکی از کود آلی اسید هیومیک ترکیب نمایید و بستر کاشتن گل را به فضای مناسب منتقل کنید.

  • آبیاری

 گل همیشه بهار در مقابل کمبود آب توانایی‌های زیادی دارد و به سرعت از بین نمی رود. ولی چنانچه قصد ندارید تا از سرسبزی گیاهتان کم شود لازم است تا موقع خشک شدن خاک کار آبیاری را انجام بدهید.

  • تابش نور آفتاب

گل همیشه بهار از آن گروه گیاهانی است که مانند گل آفتابگردان به نور آفتاب نیاز مبرم دارد و به سوی آن جذب می شود. چنانچه می خواهید عمر گل‌ها را بالا ببرید نباید فرصت دهید تا این گیاه کم نوری را ببیند. برای مثال لازم است تا جای کاشت گل همیشه بهار را در باغچه در مجاورت درخت و در محل سایه نگذارید تا گیاه بتواند در برابر نور آفتاب به بهترین نحو ممکن  استفاده نماید.

زمان کاشت گل همیشه بهار در باغچه

  • کود مناسب

گل همیشه بهار به کوددهی احتیاجی ندارد. این گیاه می تواند با بهره گیری از عنصرهای داخل خاک رشد کند. بنابراین نیازی نیست که از کودهای سه بیست برای این گل استفاده نمایید. چنانچه خاک باغچه از مواد مغذی غنی نباشد لازم است تا با اضافه کردن اسید هیومیک این مساله را به بهترین شکل برطرف سازید.

زمان کاشتن بذر گل همیشه بهار

زمان کاشت گل همیشه بهار در باغچه از طریق بذر بسیار مهم است. در این صورت شما می توانید تا شاهد بهترین عملکرد در این گیاه باشید. بنابراین بهترین موقع برای کاشتن بذر در گلدان با باغچه بر مبنای شرایط بیرونی محل زندگی شما است. بدین صورت که اگر منطقه شما گرمسیری است یا سردسیری شرایط کاشت متفاوت است.

 برای مثال در شهر محل زندگی تان اگر زمستان‌ها خیلی یخبندانی و سرد است لازم است تا بذر گل را بعد از انتهای سرما و در آخر فصل زمستان بکارید. چون امکان دارد اگر در زمان سرما این کار را انجام دهید گل همیشه بهار از بین برود. بنابراین لازم است تا زمان کاشت گل همیشه بهار را در زمان درست در نظر بگیرید.

 در نظر داشته باشید که اگر در جایی سکونت دارید که دارای زمستان‌های معتدل است بهتر است زمان کاشت را در اول پاییز یا آخر تابستان قرار بدهید.

بیشتر بخوانید: جلبک دریایی شوک برای کالادیوم

روش کاشت گل همیشه بهار در گلدان

اغلب افراد این گیاه را در باغچه پرورش می دهند. ولی افرادی که در آپارتمان زندگی می کنند  با کاشتن این گل در گلدان می توانند این گیاه را به خوبی پرورش بدهند و از زیبایی و سرسبزی این گیاه لذت ببرند. اما لازم است تا برای این کار یک گلدان مناسب را انتخاب کنید. چون اگر قصد دارید تا چند بذر از این گیاه را بکارید لازم است تا گلدان را با فضای بیشتری اشغال نمایید. به این دلیل که بذرها بعد از رشد به یک مقدار از منابع نور و خاک استفاده کنند و با هم به رقابت نپردازند. همچنین لازم است تا در ته گلدان یک سوراخ را ایجاد نمایید تا آب‌های اضافی بعد از آبیاری از ته گلدان خارج شوند و ریشه‌ها سالم بمانند.

بیشتر بخوانید: جلبک دریایی شوک برای کالادیوم

 اگر گل همیشه بهار را در گلدان بکارید باید به آن کود بیشتری بدهید. بنابراین می توانید تا در هنگام کاشت به آن کود حیوانی یا آلی بخورانید و یا بعد از رشد گیاه با نظر یک فرد خبره کار کوددهی را انجام دهید.

 اگر اقدام به کاشتن چند بذر در گلدان کردید نیاز است تا فواصل بین بذرها را 5 سانتی متر تعیین کنید.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن