صادرات کود

صادرات کودهای شوک

آخرین مقالات

 صادرات کودهای شوک

صادرات کودهای شوک به کشورهای مختلف آسیایی  از جمله افغانستان  انجام می شود. با توجه به تغییرات جهانی در کشاورزی و نیاز روزافزون به تولید محصولات کشاورزی به صورت پایدار، بازار کودهای تجاری به عنوان یکی از بازارهای حیاتی در صنعت کشاورزی شناخته می‌شود.

وادرات کود فرصت تجاری در بازار جهانی کشاورزی است

با توجه به افزایش نیاز به تولید محصولات کشاورزی، واردات کود نیز به عنوان یکی از فرصت های تجاری در بازار جهانی کشاورزی شناخته می شود. این فرصت ها  در کشورهایی مانند افغانستان، بنگلادش  که امکان تولید کود ندارند بسیار مهم است. به همین دلیل به دنبال واردات این محصول از کشورهای دیگر هستند.

صادرات کود مانع تحریم اقتصادی می شود

 واردات کود به کشورها باعث کاهش  تحریم های اقتصادی می شود، همچنین محدودیت های قانونی در برخی موارد مانع از واردات کود به داخل کشور جلوگیری می کند. در این شرایط واردکنندگان کود می توانند با استفاده از فرصت ها برای واردات کود به سایر کشورها نیاز شرکت های داخلی را تامین کنند.

کودها مواد مغذی لازم برای رشد گیاهان فراهم می کنند

کودها مواد مغذی لازم  برای رشد  گیاهان تامین می کنند، همچنین  به افزایش مقدار آب و اکسیژن موجود در گیاهان کمک می کنند. کودها همچنین باعث  تولید رشد سالم و قوی ریشه می شوند  و میزان فتوسنتز گیاه را افزایش دهند.

صادرات کود به افغانستان

انواع کود مناسب گیاهان

  انواع مختلفی از کود در دسترس گیاهان وجود دارد که انتخاب  کود مناسب برای گیاه اهمیت زیادی دارد. کودهای آلی طبیعی هستند و معمولاً از منابع حیوانی یا گیاهی تهیه می شوند. کودهای شیمیایی از مواد مصنوعی ساخته می شوند و اغلب برای کاشت در مقیاس بزرگ استفاده می شوند. در صورتی که  کودهای آهسته در تأمین مواد مغذی گیاهان در مدت زمان طولانی مفید می  باشند. بنابراین دانستن مقدار و زمان مصرف مناسب کود در محصولات مختلف اهمیت زیادی دارد.

در مورد کودهای آهن بیشتر بدانیم 

کودهای شوک در بازارهای آسیایی شناخته شده هستند.

  اولین قدم در صادرات کود، شناسایی بازارهای بالقوه است. تقاضا برای کودها در کشورهای وابسته به کشاورزی بسیار بالا می باشد از این رو برای اطمینان از میزان سودآوری در صادرات، ضمن شناخت درست بازار کیفیت کود نیز مدنظر قرار گیرد که کودهای برند شوک به دلیل کیفیت بالا در بازهای جهانی از جمله کشورهای آسیایی شناخته شده هستند

  فرایند تولید در صادرات کود باید مورد توجه قرار گیرد

بعد شناسایی بازار هدف، اطمینان از تولید و مقرون به صرفه بودن فرایند تولید نیز در صادرات کود باید مورد توجه باشد، که این عوامل شامل بهینه سازی فرآیند تولید و اطمینان از اینکه کیفیت کودها مطابق با استاندارد مورد انتظار بازارهای هدف باشند.

اهمیت تولید کودهای نانو شوک 

خاک ایران  حاوی مقادیر محدودی مواد مغذی مانند نیتروژن، فسفر و پتاسیم است. این مقادیر برای تأمین تمام مواد مغذی مورد نیاز محصولات، به ویژه با توجه به مقدار غذای مورد نیاز برای تغذیه جمعیت رو به رشد جهان کافی نمی باشد. برای حل این مشکل تنها تولید کودهای شیمیایی به دلیل خطرات زیست محیطی کافی نیست بلکه نیاز به تولید کودهایی که ضمن فواید برای محیط زیست کارایی سریع در گیاهان داشته باشند، ما به شما کودهای نانو شوک را پیشنهاد می کنیم .

تجارت کود در سطح جهانی

در سطح جهان، تعداد کمی از کشورها بر تولید و صادرات کودهای شیمیایی مسلط هستند. از نظر تجارت کود، کانادا، روسیه، بلاروس، مراکش و ایالات متحده حدود 90 درصد از صادرات جهانی کودهای مبتنی بر پتاسیم را به خود اختصاص داده اند، در حالی که چین، روسیه، اتحادیه اروپا، مراکش و ایالات متحده آمریکا بیش از 75 درصد از کودهای مبتنی بر فسفر را دارند.  تولید کودهای مبتنی بر نیتروژن با غلظت کمتری انجام می شود و بسیاری از کشورهای غنی از گاز کودهای خود را  مرغوب تولید می کنند.

در مورد کودهای مایع بیشتر بدانیم 

کود مخصوص خیار جهت صادرات به افغانستان

قیمت کودها  بر هزینه های تولید تأثیر می گذارد

کود یک هزینه عمده برای کشاورزان است. برخی محصولات مانند  ذرت، گندم و برنج به کودهای نیتروژن، فسفر و پتاسیم نیاز دارند. به طور کلی حدود 35 درصد از هزینه های تولید ذرت و گندم و حدود 15 تا 20 درصد برای برنج را  کود تشکیل می دهد. بنابراین استفاده از کودهای مقرون به صرفه نه تنها از لحاظ قیمت بلکه غلیظ بودن آن نیز مهم است. کودهای شوک به دلیل مایع و غلیظ بودن کودهای اقتصادی به شمار می آیند.

شما کشاورزان می توانید در هر ساعت شبانه روز در صورت مشاوره با کارشناسان کشاورزی ایرانکود در تماس باشید . شرکت ایرانکود  با سال ها تجربه جهت صادرات انواع کود های شیمیایی و ارگانیک به کشور های آسیایی از جمله  افغانستان و پاکستان از همکاران واجد شرایط در افغانستان و پاکستان جهت اهدای نمایندگی دعوت به عمل می آورد.  کود های وارداتی آمریکایی از  قبیل اسید هیومیک شوک در افغانستان که برند محبوب و کاملآ شناخته شده است که  رضایت کشاورزن افغانستانی را دارد   تا کلیه ی کود های وارداتی از ترکیه با برند کاماگرو که نمونه ی موجود در افغانستان می باشد در بسته بندی و  سطل های  بیست لیتری عرضه می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری
روش قلمه زدن دیفن باخیا
مطالب مهم

روش رشد سریع دیفن باخیا

روش رشد سریع دیفن باخیا دیفن باخیا از گیاهان چند ساله گرمسیری با گونه های مختلفی است که معمولاً به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می

سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم آمونیوم سولفات یک نمک معدنی است که به عنوان کود شیمیایی در کشاورزی استفاده می‌شود. کود سولفات آمونیوم معمولاً حاوی 24 ٪ نیتروژن

کود کالمکس برای آلبالو

کود کالمکس برای آلبالو کود کالمکس به دارا بودن عناصر مغذی  برای  رشد درختان گیلاس ضروری می باشد. کود کالمکس به تقویت دیواره سلولی کمک

آموزشی

اسید هیومیک مخصوص برنج

اسید هیومیک مخصوص برنج همانطور که می دانید فقط دو نوع برند اسید هیومیک وجود دارد که مخصوص برنج می باشد،بهترین نوع آن اسید هیومیک