صادرات کود

صادرات کود

آخرین مقالات

صادرات کود

صادرات کود

 

صادرات انواع ریز مغذی های کشاورزی به افغانستان.

از همکاران واجد شرایط در افغانستان جهت اهدای نمایندگی دعوت به عمل می آید.

از کلیه تولید کنندگان داخلی جهت فروش اجناس و تولیدی خود چه در تناژ بالا چه تناژ پایین در کشور افغانستان دعوت به عمل می آید.

 

صادرات کود سولوپتاس

کود سولو پتاس یا سولفات پتاسیم چیست و چه کاربردهایی در کشاورزی دارد؟

 

سولو پتاس یا سولفات پتاسیم با فرمول شیمیایی KSO4 که با نام تجاری سولوپتاس نیز شناخته شده است یکی از پرکاربرد ترین و بی ضرر ترین کودهای معدنی و غیر آلی می باشد که برای رشد و نموی بهتر هر گیاه و درختی ضروری است.سولوپتاس از کاتیون های پتاسیم و آنیونهای سولفات تشکیل شده است، به طور کلی پتاسیم در افزایش سرعت فتوسنتز، نقل و انتقال بهتر مواد غذایی پروتئین و آمینو اسیدها در ساقه ها و آوند های گیاه، افزایش مقاومت میوه ها و گیاهان در برابر سرما و گرما و شوری و … تاثیر زیادی دارد، همچنین آنیونهای سولفات حاوی مقادیر زیادی گوگرد بوده که برای تغذیه بهتر گیاهان و افزایش سرعت رشد و فتوسنتز آنها موثر می باشد که در ادامه مقاله در مورد آنها بحث خواهد شد.

سولو پتاس

چرا سولفات پتاسیم یا همان سولوپتاس از اهمیت زیادی در کشاورزی برخوردار است؟

در ساختار هیچ یک از گیاهان برگ ها و درختان و میوه ها عنصر پتاسیم به صورت قابل توجهی وجود ندارد، اما این عنصر نقش بسیار حیاتی در رشد گیاهان و درختان دارد.  عنصر پتاسیم سرعت انتقال کربوهیدرات ها آمینو اسید ها و سایر ریزمغذی‌ها را در ساقه ها و برگ های گیاه افزایش خواهد داد و بدین ترتیب زمان رسیدن میوه ها را سرعت خواهد بخشید، همچنین با افزایش ضخامت دیواره ساقه ها باعث مقاوم شدن آنها در برابر سرما و گرما، انواع تنشهای طبیعی مانند باد و باران و طوفان و تگرگ خواهد شد.درختانی که با کمبود سولفات پتاسیم روبرو هستند اکثر میوه های آن پس از رسیدن و یا در حالت نرسیده به ریزش می شوند چون ساقه های میوه توانایی نگهداری آنها را ندارند، همچنین برگهای انتهایی درختان و گیاهان دچار زردی می‌شوند که از علایم عدم رسیدن مواد غذایی به آنها می باشد. بنابراین برای جلوگیری از چنین مشکلاتی استفاده همه ساله از سولوپتاس بسیار مهم می باشد.

سولفات پتاس

سولو پتاس چه مزایایی نسبت به سایر کودها دارد؟

 سولو پتاس بی ضررترین کود شیمیایی است که تاکنون شناخته شده است چرا که این کود کاملا عاری از نیتروژن است و به صورت ۱۰۰% در آب حل میشود یعنی هیچ مواد مضری از خود برجای نمی گذارد.  رسوبی را نیز در ابزارات سمپاشی بر جای نمی گذارد.این کود برخلاف سایر کودها هم در خاکهای اسیدی و هم در خاکهای قلیایی کاربرد دارد یعنی با هر نوع ph سازگار است و در هر نوع خاکی می توان از آن استفاده نمود، یعنی در خاکهای قلیایی با کاهش میزان بازی خاک باعث جذب بهتر مواد مغذی و سایر عناصر و مواد معدنی توسط گیاه خواهد شد و در خاکهای اسیدی نیز همین عملکرد را خواهد داشت. همچنین در خاکهایی که نیترات بالایی دارند، موجب کاهش نیترات آن خواهد شد و در نتیجه مانع از کوچک‌ ماندن یا افت کیفیت میوه ها می شود. خاک برخی از مناطق قابلیت آبشویی بالایی دارند یعنی با کمترین میزان آبدهی عناصر و مواد معدنی موجود در خاک همراه با آب شسته می شوند، اما این کود مانع شسته شدن عناصر موجود در خاک توسط آب خواهد شد. سولفات پتاسیم را به سه روش پودری، مایع و محلول پاشی می توان کود دهی کرد. ا

سولفات پتاسیم چطور به رشد بهتر گیاهان و درختان کمک میکند؟

الف- تاثیر پتاسیم بر افزایش فتوسنتز گیاه:

 گیاهان از طریق نور خورشید، دی اکسید کربن و آب موجود در خود را تبدیل به قند می کنند. ATP جزوه فرآورده های است که از طریق فتوسنتز گیاه به دست می آید و به عنوان یک منبع انرژی برای انجام موفقیت آمیز بسیاری از فعالیت های فیزیکی و شیمیایی گیاه لازم می باشد، اما برای اینکه این انرژی به قسمتهای مختلف گیاه منتقل شود نیاز به بار الکتریکی خواهد داشت که از طریق کاتیونهای پتاسیم یا همان K+  تامین خواهد شد، پس اگر پتاسیم موجود در گیاه نیز کم باشد سرعت فتوسنتز آن نیز کاهش خواهد یافت.

ب- کمک به انتقال قند در قسمت مختلف گیاه:

 برای انتقال قند تولید شده از طریق آوند ها به قسمتهای مختلف یک گیاه از جمله ساقه ها و برگ ها نیاز به همان انرژی ATP می باشد، پس اگر کاتیون پتاسیم گیاه کم باشد، میزان انتقال قند نیز کاهش خواهد یافت و در نتیجه میوه های درختان نیز بی طعم و نیمه رسیده خواهم ماند.

ج- کمک به انتقال مواد غذایی :

انرژی ATP  انواع مواد معدنی، پروتئین ها ، آمینو اسید ها و کربوهیدرات های مورد نیاز گیاه را از طریق آوند ها به سراسر قسمت های یک گیاه می رسانند و موجب شادابی و سرسبزی تمامی قسمت‌های آن خواهد شد، پس از زرد شدن برگ های انتهایی درختان و گیاهان شما نشان از کمبود کاتیون پتاسیم یعنی K+ است.

د- کمک به سنتز پروتئین:

برای شکستن مولکول های آمینو اسید ها و تبدیل آن ها به ترکیبات پروتئینی کوچکتر نیاز به آنزیم نیترات ردوکتاز خواهد بود که کاتیون پتاسیم نقش به سزایی در فعالیت و سنتز این آنزیم دارد. پس اگر گیاهان با کمبود پتاسیم مواجه شوند این آنزیم نیز به درستی فعالیت خواهد کرد و در نتیجه نیترات ها و آمینو اسید های خام در قسمت انتهای گیاه باقی خواهد ماند و در صورت تغذیه حیوانات و انسان از این گیاهان و سبزیجات سموم زیادی وارد بدن آنها خواهد شد که بسیار خطرناک نیز می باشد.

 

ه- افزایش مقاومت گیاه در برابر شوری:

تحقیقاتنشان داده که افزایش مقدار سولفات پتاسیم در خاک شور، سبب افزایش تحمل گیاهان در آن خاک خواهد شد. بدین صورت که هنگام آبدهی خاک، نمک موجود در آن به کاتیون های سدیم و آنیون های کلر تبدیل می شود و در صورت وجود پتاسیم سولفات در آن خاک، کاتیون های پتاسیم به خنثی کردن آنیونهای کلر مشغول خواهند شد و در نتیجه باعث افزایش تحمل گیاه در برابر شوری خواهد شد.

 

و- افزایش مقاومت گیاهان در برابر آفات:

آفات زمانی جذب گیاهان و درختان خواهد شد که ورود به ساقه ها و برگ های آن به راحتی ممکن باشد، کاتیون پتاسیم و آنیون های گوگرد از طریق مقاوم سازی ساقه ها و شاخه ها، روند ورود آفات به داخل درخت یا گیاه را با مشکل روبرو می سازد و از این طریق مقاومت گیاه در برابر آفات و شته ها افزایش می یابد.

در مورد پتاس بالا بیشتر بدانیم 

پتاس سولفات

علائم کمبود سولفات پتاسیم در گیاهان چیست؟

از مهمترین علائمی که در اثر کمبود پتاسیم در گیاهان و درختان بروز می‌کند شامل کوتاه شدن ساقه های گیاهان و کوچک ماندن گیاهان است. به دلیل عدم تغذیه کافی برگ های انتهایی به خصوص برگ های پیرتر، زرد می شوند  و از لبه ها شروع به خشک شدن خواهند اگر گیاه در اثر کوچکترین سرما مقاومت خود را از دست داده و دچار سرمازدگی شود، می توان به کمبود پتاسیم در آن پی برد.وجود آفات زیاد بر روی شاخ و برگ ها یکی دیگر از علائم کمبود پتاسیم می‌باشد. کمبود پتاسیم در برگ های پهن سبب زردی و سوختگی لبه های آن خواهد شد ولی در برگهای باریک حالتی قرمز رنگ می شوند.

علت کمبود سولفات پتاسیم در خاک چیست؟

بیش از ۲۵ درصد خاک ایران با کمبود مواد معدنی از جملهپتاسیم  روبروست و عوامل زیادی در این کمبود دخیل هستند که مهمترین آنها به عبارت زیر می باشد:

PH بالای خاک مانع جذب پتاسیم توسط گیاهان می‌شود.وزش بادهای شدید و آبدهی زیاد خاک موجب از بین رفتن میزان پتاسیم موجود در سطح خاک می شود. مقدار زیادی از پتاسیم موجود در خاک در اعماق زیرین آن می باشد که ریشه گیاه قادر به دریافت و تغذیه از آن نیست. وجود مقدار زیادی نیترات در خاک مانع جذب پتاسیم توسط ریشه گیاه میشود.حضور مقادیر زیادی از سایر مواد معدنی مانع از دسترسی ریشه گیاه یا درخت به پتاسیم موجود در خاک می شود. وجود مقادیر زیاد شن و ماسه در خاک، میزان  حاصلخیزی آن را پایین آورده  و در نتیجه درصد پتاسیم موجود در آن نیز کاهش می یابد.

 

نحوه استفاده از سولفات پتاسیم از زمان مناسب کود دهی

به منظور افزایش باروری میوه ها و جلوگیری از کمبود پتاسیم در خاک، عملیات کود دهی را قبل از شروع رشد میوه ها یعنی در اوایل بهار و در حین رشد میوه ها می توان انجام داد.سولوپتاس به سه روش پودری، محلول در آب و محلول پاشی قابل انجام است. معمولاً به ازای هر درخت به ۱۰۰ الی ۱۵۰ گرم کود سولفات پتاسیم احتیاج است و در هر هکتار زمین نیز  بین ۱۰ الی ۱۵ کیلو گرم از این کود مورد استفاده قرار خواهد گرفت و در حالت محلول پاشی نیست با یه ۱۰۰ الی ۱۲۰ گرم از این کود را در یک لیتر آب حل کنید. سولفات پتاسیم با کود هایی که حاوی کلسیم و مس و سایر فلزات سنگین باشد تداخل داشته و مانع جذب آن خواهد شد بنابراین هنگام استفاده به این نکته نیز توجه کنید.

 

چطور می توان سولو پتاس تهیه کرد؟

سولفات پتاسیم یا سولوپتاس پتاس در برندهای مختلفی در بازار موجود می باشد، اما اعتماد به هر شرکت و هر فروشنده‌ای کار سختی می باشد، تیم تحقیقاتی  ایرانکود  با سابقه درخشان در زمینه ی تامین انواع کودهای شیمیایی و زیستی قادر به تامین سولفات پتاسیم مورد نظر شما در بهترین کیفیت می باشد، از طریق تماس با یکی از شماره های درج شده در انتهای سایت ضمن دریافت مشاوره رایگان، مقدار کود مورد نیاز خود را نیز با پایین ترین نرخ بازار دریافت خواهید کرد.

مختصری بر بهترین کود جهت رشد سریع درخت

کودهای حیوانی : مصرف کودهای حیوانی علاوه بر وموثر بودن در  تغذیه  گیاه باعث  اصلاح ساختار خاک از جمله بهبود ساختمان، بذر بندی، تهویه و بیولوژی آن و همچنین  بیشتر کردن ظرفیت تبادل کاتیونی زمین صورت می پذیرد.

 

 

کود دهی به درخت

 

مقدار مواد مغذی در کود مرغی بیشتر است اما  مواد مغذی در کود مرغی به مقداری نیست که بتوان تمام نیازهای غذایی درخت را تامین کرد. پلت مرغی  های حلالیت زیادی نسبت به کود های حیوانی دیگر دارند  ولی به همین مقدار سریع تر هم از بین می روند  که در این مورد توصیه می شود کود گوسفندی و گاوی پوسیده به زمینداده شود تا از آسیب های احتمالی جلوگیری شود. زمان استفاده بهترین کود برای رشد سریع درخت از اواسط پاییز تا اوایل زمستان ادامه دارد. اگر پس از زمان گفته شده مصرف شود می تواند مشکلات فیزیولوژیکی مثل زردی برگ ها در اول فصل به دلیل رقابت در مصرف ازت موجودات تجزیه کننده کود با درخت و یا حتی عدم دسترسی گیاه به ازت کافی ایجاد کند.

بهترین کود برای رشد سریع درخت

کود های شیمیایی : در استفاده از کود های شیمیایی، تنظیم کردن مقدار کود بر اساس دور آبیاری باید مورد توجه قرار  گیرد، در دوره های آب یاری ببیشتر از دو ماه مقدار استفاده باید دقیق محاسبه  شود .

در اوایل پاییز رشد چنان چه زردی و  و رنگ پریدگی  برگ وجود داشته باشد اول مصرف کود دامی تازه در اواخر زمستان موجب فعالیت زیاد ریز موجودات خاک زی به علت تجزیه کود شده و رقابت بر سر استفاده از نیتروژن با درخت به وجود می آید که این امر می تواند موجب کاسته شدن ازت در شروع فصل رشد می  شود. دوم رقابت کردن زیاد باغ ها در اوایل ماه های رشد که  سببزردی برگ و شیوع آفت ها و بیماری هایی مانند شیره سیاه (گموز)  خواه شد.

نحوه استفاده از کود های ازت برای رشد سریع درخت

خرید بهترین کود درخت

نیمی از ازت مورد نیاز گیاهان بارور در آخرین ماه زمستان، یک چهارم در اردیبهشت ماه نهایتا تا ماه آخر فروردین، و یک چهارم باقیمانده آن را  به همراه آب قبل از برداشت میوه در ماه آخر تابستان

میزان استفاد ه ازته مورد نیاز گیاه بر اساس سن گیاه، دوره آبیاری و سال پر محصول و کم  محصول آن تعیین می گردد. هر گیاه بالغ بارده در طول 3 ماه رشد به میزان ششصد گرم ازته خالص نیاز دارد. مصرف اوره بیشتر از هفتصد کیلو گرم در هکتار نیاز به دوره آب یاری مناسب (زیر یک ماه) دارد و باغ هایی با دوره آب یاری بیشتر از دو ماه، کشاورز در کل در مدت 3 مرحله فقط قادر به استفاده از سیصد کیلو گرم کود اوره در هکتار است.

در مورد کود آهن بیشتر بدانیم 

مصرف کود ازته برای رشد سریع درختان جوان

درگیاهان دو ساله  از ماه آخر زمستان تا پایان ماه اول تابستان همراه با هر دوره آبیاری مجموعا صد کیلو گرم در هکتار کود اوره  مصرف می گردد. در مورد نهال هایی بین سه تا هشت سال به ازای هر یک سال ازیاد سن، پنجاه کیلو گرم ازته به مقدار اولیه اضافه می شود تا در آخر به چهارصد کیلو  گرمدر هکتار در 8 سال خواهد رسید. شوری و وجود نمک سطحی، کم آبی، ریشه دراز و عمیق و عمر زیاد از عمده مسائلی است که تجزیه و جذب کود و مواد مغذی را با مشکل همراه می سازند.در ابتدای فصل رشد که مهم ترین زمان نیاز گیاه به مواد مغذی زمین سرد است و فعالیت ریشه ها کند و درصد پایینی از عناصر مغذی می توانند به وسیله ریشه ها جذب شود. در هنگام پر شدن سریع بذر ها، ریشه ممکن است از رساندن همه نیازهای گیاه باز بماند حتی اگر عناصر مغذی کافی هم در اختیار داشته باشد.

خرید کود با کیفیت درخت

 

با رسیدن فروردین برای تقویت گل دهی و رشد بعدی گیاه , کود دهی به درختان مهم می باشد. درختان مرکبات برای رشد مناسب به کود ازته و هم به کود فسفر نیاز پیدا خواهند کرد. این مواد را می شود با مصرف کود فسفات آمونیوم یا از فرمول های کود دارای فسفر و ازته برای گیاهان مرکبات اجرا کرد.سپس , گیاهان را به آرامی آبیاری می کنند.به صورت کلی درختان مرکبات در طول سال 3 بار به کود دهی در آخرین ماه زمستان , اواسط بهار و اواسط تابستان نیاز پیدا خواهند کرد. در هر دوره به یک مقدار کود مورد استفاده قرار می گیرد.محتاط باشید که کود بیشتر مصرف نشود. درختان مرکباتی که کود بیشتری مصرف کرده باشند محصول هایی با پوست ضخیم تولید می کنند. اگر درختان مرکبات رشد بیش از حدی داشته باشند و رنگ برگ ها سبز تیره شده باشند ,اندازه کمی کود استفاده شده را کم تر کنید. یکی از دوره های کود دهی را می شود با توجه رشد زیاد درختان مرکبات حذف کرد. بیش ترین نگرانی در درختان مرکبات زرد شدن برگ و ریزش برگ های پیر است. هر چقدر برگ ها پیرتر می شوند , ریزش آن ها نیز شروع می شود. در گیاهان میوه , ریزش برگ های پیر دقیقا پس از شروع رشد جدید در فروردین روی می دهد.

کود فسفر

بهترین کود برای رشد سریع درخت : فسفر موجب ازیاد اندازه و کیفیت در میوه می گرددو با استفاده متعادل فسفر بر طول دوره انبار داری میوه افزوده می شود. ‏کودهای فسفاته قابلیت حرکت پایینی در زمین دارند و برای مصرف این کود باید حتما در عمق چهل الی پنجاه سانتی متری و در کنار ریشه قرار داده شوند.

کود ازت

 از استفاده بیش از حد نیتروژن در زمین خودداری کنید چون که  آثار منفی بر روی کیفیت میوه دارد،  استفاده ‏سالانه کود ازت برای درختان سیب بر روی پایه دانه ای 120  کیلو گرم در هر هکتار ازته خالص و برای درختان هلو بسته ‏به نوع خاک صد و پنجاه الی دویست کیلو گرم در هر هکتار است. در سال نخست بعد از کاشت برای جلوگیری از صدمه به نهال های جوان کود خشک کم تری مصرف می گردد در صورت نیاز پانزده الی سی گرم ازته خالص در سال نخست به صورت خشک مصرف ‏گردد.

کود پتاسیم

مقدار کود پتاسیم مورد نیاز در گیاهان میوه صد و هفتاد الی دویست و سی کیلو گرم در هکتار‏‎  می باشد. بهترین موقع استفاده از کود های ‏پتاسیم نخسستین روز های فروردین است و بهتر است به جای توزیع سطحی در زمین آن را در زمین در عمق چهل الی پنجاه سانتی متری کاشت.

کود آهن

مهم ترین کودهای محتوی آهن ترکیبات شیمیایی با بنیان‎ Fe-DTPA – Fe-EDDHA ‎می باشد. که به طور چالکود در ‏زیر قطره چکان ها مصرف می شود‏‎.‎کلات های آهن‏‎ ‎حاوی شش درصد آهن و به صورت محلول پاشی استفاده می شود‏‎. ‎ سولفات آهن آب دار حاوی نوزده درصد آهن می باشد ، این کود به صورت محلول پاشی مصرف می شود . سولفات آهن خشک در زمین های آهکی کشور ما بهتر است که به صورت محلول پاشی مصرف گردد . محلول پاشی بعد از رشد ‏کامل برگ ها با غلظت دو و نیم الی ده در هزار استفاده می شود .  مقدار مصرف برای نهال جوان  هفتاد الی دویست و پنجاه گرم و برای گیاهان بارور دویست و پنجاه الی هزار ‏گرم  مورد مصرف قرار می گیرد .‏

 

 

فروش بهترین کود درخت

در مورد کود مایع بیشتر بدانیم 

 

صادرات کود زعفران

بهترین و کامل ترین کود برای زعفران مرغوب و با کیفیت چیست ؟

گیاه زعفران  از خانواده زنبقیان است که تقریبا در حدود طول عمر آن تا ۷ سال است. در کشت و کار و پرورش و تولید این گیاه نکات زیادی را باید به آن دقت کرد و مورد توجه قرار داد تا در نتیجه به زعفران بهتر و با کیفیت تر و بیشتر ی رسید . از شرایط مورد نیاز و آرمانی برای رشد گیاه می توان به شرایط رشد و پیشرفت ، زمان کاشتن محصول ، چگونگی و زمان آبیاری گیاه ، مدل و جنس خاک، نوع مدل کود مورد استفاده و زمان کود دهی، نوع پیاز اولیه زعفران که برای کاشت استفاده می شود و … را نام برد .

بطور کلی و جامع ۲ مدل کود برای استفاده از کود های شیمیایی مرغوب و با کیفیت برای گیاه زعفران بعد از کاشتن آن مورد استفاده قرار می گیرد :

افرادی که از کود حیواناتی مانند کود گاوی ، گوسفندی ، مرغی و … برای تقویت و افزایش رشد گیاه زعفران استفاده می کنند باید با استفاده از کود های حیوانی سطح زمین را کاملا بپوشانند و دقت کنند تا در درون آن  بذر گیاهان هرز وجود نداشته باشد . خود این کار باید قبل از آبیاری مزرعه انجام گردد. این کار باعث تقویت و آماده شدن خاک برای کشت گیاه زعفران می گردد .

فروش زعفران

استفاده از این کود با توجه به شرایطی که خاک دارد مشخص و تعیین می شود که به این کود برای زعفران می گویند.

نوع دیگر آن کود شیمیایی است . اما در صورت لازم بودن استفادا از این کود در سال بعد، با توجه به مدل خاک، قبل از اولین آبیاری، ۱۰۰کیلوگرم، کود پتاسیم مونو فسفات ، به اندازه ۱۵۰ کیلوگرم کود اوره ، به اندازه حدود ۱۰۰ کیلو گرم کود فسفات و حدودا 50 کیلو گرم اوره با مقداری شن قاطی و مخلوط کرده و در سر تا سر زمین پخش می کنیم.

 

اگر دوست دارید به وسیله ی کود دهی شیمیایی ، کوددهی کنی بهتزین و موثر ترین راه برای این کار محلول پاشی است. محلول پاشی معمولا بعد ازبه اتمام رسیدن فصل یخبندان زمستان انجام می گردد.استفاده موثر از کود آمینو اسید ها و کودهای بسیار ریز و خرد شده و مخلوطی و کودهای کامل پتاسیم مونو فسفات بالا انجام می شود.این محلول پاشی بخاطر تاثیر بیشتر و تقویت پیاز مادگی و افزایش گل دهی و پر بار بودن و تامین عناصر مورد نیاز گیاه برای رشد و محصول بهتر انجام می گیرد. استفاده از کود گاوی به میزان 28 تن در هر هکتار بهترین حالت برای کود رسانی به مزارع و زمین هاست.

انواع زعفران

 امروزه بیشتر از زعفران به عنوان ادویه ای بی نظیر برای افزودن طعم و عطر جذاب به ظروف مختلف استفاده می شود. البته بیشتر و بیشتر به دلیل اینکه محبوبیت بیشتری در درمان های طبیعی پیدا می شود به خواص دارویی این ادویه علاقه نشان می دهند.زعفران غالباً بر اساس کشور مبدا به دسته ها تقسیم می شود. در حال حاضر تولید کنندگان اصلی زعفران ایران ، افغانستان ، اسپانیا و یونان هستند.زعفران فارسی تقریباً مطلوب ترین شکل زعفران امروزی است. در حقیقت ، نه تنها اولین شواهد كشت زعفران در ایران باستان یافت شد ، بلكه امروزه ایران بیش از 96٪ از كل عرضه زعفران جهان را به خود اختصاص می دهد.
.

کود کامل زعفران

طبقه بندی زعفران فارسی

 

1.سرگل:  سرگل یک نوع فرعی زعفران ایرانی است که از نوک نخ زعفران سرچشمه می گیرد. از این رو ، نام آن “بالای گل” است. همچنین دارای عطر خاص و قدرتمندی است. به طور کلی ، زعفران سرگل به دلیل عدم داشتن نخ های زرد یا نارنجی ، از کیفیت بالایی برخوردار است.سرگل  را می توان به لطف رنگ قرمز کامل و عمیق و نخ های کوتاه آن به راحتی شناخت.
2.سوپر نگین: زعفران سوپر نگین نه تنها به دلیل پر قدرت ترین بودن بلکه به دلیل ویژگی های زیبایی شناختی بسیار شناخته شده است. نخ های Super Negin از طول بیشتری برخوردار هستند و هیچ نخ زرد یا نارنجی ندارند.نخ ها بصورت متقارن بریده شده و بدون خرده چوب هستند. سوپر نگین هنگام مقایسه همه لباس های زعفران ، بیشترین جستجوی کسانی است که بهترین ها را می خواهند.
3.نگین: در مقایسه با سارگل و سوپر نگین ، نگین طول بیشتری دارد و حاوی برخی قسمت های زرد و نارنجی از نخ است. به عبارت ساده ، عطر ، کیفیت و خلوص آن هنوز هم عالی است ، اما هزینه برخی از نخ های زرد و نارنجی را نیز با کیفیت پایین پرداخت می کنید.
4.زعفران پوشال ارزان ترین و متداول ترین فروش زعفران در فروشگاه ها است. از آنجایی که زعفران بسیار گران است ، بسیاری از توزیع کنندگان با فروش قسمت های نارنجی و زرد رنگ نخ برای افزایش حاشیه سودشان ، از مصرف کنندگان استفاده می کنند. از آنجا که این قسمت های زرد از ننگ هیچ ارزشی ندارند ، مصرف کنندگان در نهایت هزینه بیشتری را برای یک محصول فرومایه می پردازند.

مناسب ترین کود برای زعفران
چگونه کیفیت زعفران خود را آزمایش کنید:

به طور کلی ، زعفران فارسی تقریباً همیشه از کیفیت بالایی برخوردار است تا زمانی که از طریق یک منبع معتبر خریداری شود. ایران به دلیل ویژگیهای بسیار مناسب مانند: آب و هوا ، توپوگرافی ، خاک و برداشت ارگانیک همچنان به حفظ شهرت زعفران با کیفیت بالا ادامه خواهد داد.
انتخاب هر یک از این نوع زعفران ایرانی یک انتخاب هوشمندانه است ، اما برای افرادی که به دنبال بهترین ها هستند – Super Negin آن گران ترین و نادرترین شکل زعفران است. همچنین بالاترین کیفیت زعفران موجود در بازار است.در این نوع زعفران 3 نخ استیگما به یکدیگر متصل می شوند و نخ های استیگما از سیم پیچ در داخل یکدیگر به منظور زیبایی بیشتر به نظر می رسند و از حجم بیشتری برخوردار هستند.به همین دلیل ، این نوع زعفران مشتریان بیشتری نسبت به انواع دیگر دارد بنابراین قیمت بالایی دارند. این نوع زعفران در دسته نی قرار می گیرد. بوم شناسی سطح زیر کشت (آب و کود) ، برداشت مناسب و خشک کردن آن ، اساسی و تعیین کننده در تهیه و دسترسی به زعفران فوق العاده نگین (زعفران قلمدار) است. اگر گلهای بزرگ و قرمز زعفران به شکل سه شاخه بدون خام (قسمت زرد) از گل بچسبند گل زعفران بزرگی به دست می آید که گرانترین و مرغوب ترین زعفران است. آن نی بنام نگین. قدرت رنگ آمیزی زعفران نگین بین 230 و 270 درجه است.

در مورد کودهای سه بیست بیشتر بدانیم 

فروش کود زعفران

کود پتاس برای زعفران

پودر زعفران:

این نوع زعفران حاوی ننگ زعفران به رنگ پودر است.
پودر زعفران در 3 گروه طبقه بندی می شود:
پودر درجه 1 (پودر سارگل)
این نوع از بهترین کیفیت در حقیقت به صورت پودر زعفران سارول است که از قدرت رنگ آمیزی بالایی برخوردار است.
پودر درجه 2
این نوع زعفران شامل پودر زعفران سارول و درصد کمی از زعفران خامه ای است که دارای قدرت متوسط رنگ آمیزی است.
پودر درجه 3
در این نوع از زعفران میزان خامه پودری بیشتر از گروه قبلی است.
لازم به ذکر است که هر یک از این زعفران ها در نوع واقعی خود می توانند درجه 1 (درجه بالا) ، درجه 2 (متوسط – درجه) و درجه 3 باشند. هیچ یک از این نوع ها را نمی توان به راحتی نسبت به دیگری ترجیح داد. فقط به دلیل ننگ خالص و یا نسبت به آن نسبت به کرم می تواند برتری بیشتری را نسبت به آن ایجاد کند.

بدیهی است که با این نگاه سارگل و پاشال در شرایط مشابه نسبت به سایر انواع زعفران برتر هستند و از ارزش بیشتری نیز دارند. نکته مهمی که در مورد دسته وجود دارد این است که برخلاف تصور برخی افراد فکر می کند.
زعفران کرم و حتی کرم یا بید یا کنگ بوی بیشتری دارد ، باید گفت که تحقیقات و تحلیل های علمی نشان می دهد که مواد با ارزش فقط در ننگ رنگ قرمز زعفران پنهان می شوند. اضافه كرد كه قسمت زرد نه تنها مواد غير اصلي است ، بلكه حتي نيز در آن وجود ندارد.

مزیت های استفاده از کود برای زعفران با کیفیت و مرغوب

چنانچه تمایل به کود دهی شیمیایی هستید باید با روش محلول پاشی، این کود را استفاده نمایید. محلول پاشی پس از پایان یخبندان زمستان استفاده کودهای ریز مغذی و اسیدهای امینه و کودهای کامل پتاس فسفر بالا انجام میشود. این محلول پاشی به جهت تقویت پیاز دختری و افزایش گلدهی و تامین عناصر مورد، نیاز گیاه انجام می گیرد. کود گاوی پوسیده در هر هکتار ۲۸ تن بهترین کود حیوانی برای زعفران می باشد

کود برای زعفران

مزایا ی محلول پاشی زعفران در فصل زمستان

زمان : بهمن ماه تا نیمه فروردین با فاصله هر 15 روز

1- بیشتر شدن تولید کلروفیل سازی که کمک بسیار زیادی به رشد و باعث تولید با کیفیت بالای محصولات می کند

2- افزایش قدرت تثبیت و موندگاری ریشه در خاک و همین طور قدرت بالای جذب ریشه

3- باعث بالا رفتن تحرک و جابجایی مواد غذایی و معدنی در گیاه زعفران

4- باعث بالا رفتن وزن و مقدار کمی پیاز یا ریشه (بنه) و بالا رفتن رنگ پذیری و بالا رفتن گل آوری 5- باعث مقاوم شدن گیاه در برابر شرایط جوی و اقلیمی بد و همینطور مقاوم شدن در برابر آفات و حملات حشرات می شود

موارد قابل توجه و مهم در محلول پاشی کود برای زعفران :

 محلول پاشی را در روز های بارانی را انجام ندهید، همچنین برای تاثیر بهتر و ماندگار تر توصیه می گردد به هنگام انجام عمل محلول پاشی سطح گیاه و بخصوص برگ ها ی آن به طور کامل خیس شده و بتوان با چشم کاملا خیس شدن آن را دید . حتی المقدور از آب زلال استفاده شود. عمل محلول پاشی بر روی برگ ها را نباید در دمای زیر 10 درجه سانتی گراد انجام نشود .برای انجام عمل محلول پاشی چون بعد از آبیاری روزنه ی برگ ها باز می شود بهتر است قبل از محلول پاشی آبیاری انجام شود و شرایط جذب عناصر راحت تو بیشتر می گردد یا حداقل زمین مقداری مرطوب بوده و حالت خیسی داشته باشد.

 

توصیه ها و نحوه کود دهی زعفران

برای داشتن زعفرانی مرغوب و عالی و با کیفیت و تولید بیشتر باید راهکار های زیر را انجام دهید :

مرحله یک

استفاده از کود نیتروژن ۱۰۰ کیلوگرم در هر هکتار – استفاده از کود فسفر (فسفات آمونیوم یا سوپر فسفات تریپل) به مقدار ۱۵۰ کیلوگرم – استفاده از کود سولفات پتاسیم ۱۰۰ کیلوگرم – استفاده از کود هیومکس مخلوط کردن با آب به صورت بصورت پودری ۸۰ درصد هیومیک به مقدار یک کیلوگرم در هر هکتار و یا مایع مانند و آبکی مانند ۱۲ درصد هیومیک به مقدار ۶ لیتر در هر هکتار

مرحله دوم

برای تقویت زمین از کود سولوپتاس به میزان ۱۰ تا ۱۵ کیلوگرم در هر هکتار – کود نیتروژن به میزان ۱۰۰ کیلوگرم در هرهکتار

مرحله سوم

مهم ترین مرحله کود دهی به زمین کشاورزی

زمان مصرف : اوایل بهمن ماه تا نیمه اسفند ماه، (به صورت مخلوطی از آب و کود شیمیایی به صورت محلول پاشی)

زعفران مرغوب

عملیات زراعی ، آب دهی و کود دهی :

از کود ماکرو استفاده می شود با درصد فسفر و پتاس بالا یا کود کامل ۲۰-۲۰-۲۰

شرایط و ویژگی ها ی لازم برای استفاده از کود میکرو

از روز ها ی پایانی بهمن ماه تا اواسط اسفند ماه ، برگ ها ی زعفران که از راس ریشه ها ی مادگی رشد کرده اند از رشد باز می ایستند و ریشه ها که از کف ریشه های مادر روییده اند خشکیده و پیاز یا همان ریشه مادر در جسم پیازهای ماده مستهلک می شود . از این پس ریشه گیاه ماده و پیازچه هایی که فاقد ریشه می باشند .

برای تغذیه ورشد کردن در طول ماه های اسفند و فروردین فقط به جذب از ظریق حفره ها ی برگی و انجام فتوسنتز و ذخیره سازی مواد غذایی که از طریق باران های فصلی وابسطه هستند.

برای داشتن گل ها و پیاز ها ی بزرگ و قوی و موثرباید از محلول پاشی زمین زیر کشت در این دوره کوتاه با کودهای کاملا بهینه و موثر و درست با فرمول موثر و کار شده و تحقیق شده ، موجب درشت شدن و رشد بهتر و موثر تر پیازها و گل آوری آنان در سال بعد ودر حالت کلی باعث افزایش تولید در زمین زیر کشت زعفران می شود.در سال هایی که دما ی هوا خیلی سرد بوده و دما نزدیک به یخ بندان است آبیاری مزارع کار بسیار اشتباهی است .

چون این آبیاری ها باعث می شود پیاز و ریشه گیاه ضعیف شده و از بین برود. آخرین آبیاری را در اواسط فروردین ماه انجام می شود ، زمانی که برگ های گیاه زعفران رو به زردی و خشک شدن و پژمردگی می گرایند ، بعد از آن برگ ها را چیده و بعنوان خوراک دام استفاده گردند زیرا دیگر آن برگ ها کاربرد ندارد و برای خوراک دام موثر است.

چه مواد مغذی برای رشد زعفران مناسب هستند؟

زعفران فقط به یک هدف کلی ، کامل مواد مغذی هیدروپونیک نیاز دارد. چند هفته اول پس از کاشت لامپهای خفته گلها و برگهای اول از ذخایر تهیه شده در لامپ برای رشد استفاده می کنند ، بنابراین حداقل مواد مغذی مورد نیاز است.
با این حال ، پس از گلدهی ، گیاه باید به مدت 8 تا 10 ماه شاخ و برگهای زیادی تولید کند ، این امر باعث ایجاد تغذیه پیازهای در حال رشد از محصول می شود و در این مرحله گیاهان به فرمول یا محصول هیدروپونیک رشد رویشی نیاز دارند.
من پیشنهاد می کنم با یک خرده فروش هیدروپونیک تماس بگیرید و یک محصول مغذی رویشی هیدروپونیک رویشی را به دست بیاورید این یک محصول هیدروپونیک است زیرا بسیاری از غذاهای گیاهی مایع با هدف کلی که می توانید از تهیه کنندگان باغ خریداری کنید برای تولید بدون آب مناسب نیستند.

زعفران مرغوب

تنوع ژنتیکی زعفران

دید خوبی از تنوع ژنتیکی صفات مختلف به پرورش دهنده برای استفاده در برنامه های اصلاح نژاد می دهد .اندازه گیری تنوع ژنتیکی برای شروع برنامه های اصلاح نژاد گیاهان در گیاهان مختلف مورد نیاز است. علاوه بر این، پیش ژنتیکی بر اساس میانگین مقدار کمتری داشت. در مجموع ، این نتایج نشان داد که بین اکوتیپهای زعفران با توجه به همه صفات اختلاف کمی وجود دارد. بنابراین ، انتخاب برای بهبود نسل زعفران بعدی پیشرفت چندانی نداشته است. بنابراین ، بهترین راه برای افزایش عملکرد زعفران بهبود مدیریت مزرعه (از جمله تاریخ کاشت مناسب ،تراکم مناسب و غیره) است. وقتی تنوع ژنتیکی در یک جمعیت گیاهی کم است ، احتمال افزایش عملکرد  کمتر است.

 

 

 

کاشت زعفران

خاک

زعفران در بسیاری از انواع مختلف خاک رشد می کند اما رشد بهترین در آهکی و خاک خوب زهکشی با پی اچ بین 6 و 8. بنه زعفران غنی از هوموس همچنین می توانید در انواع خشک یا نیمه خشک خاک رشد کرده، با این حال، شما نیاز به خاطر داشته باشید که در دوره های خشکسالی در پاییز و بهار ، باید بتوانید زمین را آبیاری کنید. در صورت کاشت زعفران در انواع خاکی مرطوب یا نیمه خاکی ، باید مطمئن باشید که زمین شما به خوبی زهکشی می شود تا از پوسیدگی یا آلوده شدن گربه ها در طی دوره های مرطوب و مرطوب جلوگیری شود.

آب و هوا

برای کشت زعفران ، ما نیاز به یک تابستان و زمستان با اقلیم سرد داریم با دمای آن از بیش از 35 درجه سانتیگراد یا 40 درجه سانتیگراد در تابستان تا حدود 15- درجه سانتیگراد یا 20 درجه سانتیگراد در زمستان.

خرید و فروش کود زعفران

برداشت زعفران

گلهای زعفران شروع به شکوفایی می کنند و این شکوفه حدود سه هفته ادامه می یابد. دوره شکوفایی شدید از دو تا شش روز به طول می انجامد. شکوفه هایی که در طول شب ظاهر می شوند ، باید در روز صبح زود   تا قبل از ظهر برداشت شود تا از پژمردگی گلبرگها جلوگیری شود. برای اطمینان از نخ های زعفران با کیفیت بالا ، بهتر است شکوفه هایی که هنوز “خواب” یا بسته هستند ، برداشت کنید.

 

 

در کورد کودهای NPK  بیشتر بدانیم 

مواد آلی :

زمانی که مواد آلی معدنی موجود در درون خاک تجزیه می شوند اولین ماده ای که آزاد  می شوند نیتروژن است کاه و کلش  برای زعفران که جزو مواد آلی هستند باعث کاهش وجود نیترات در خاک می شوند، برای بهره بری بیشتر از ماده آلی باید از کود برای زعفران را 3 هفته قبل از کاشت دانه به خاک داده شود.  در مناطقی که میزان بارش در آن ها ۱۲۵۰میلیمتر می باشد مقدار کمپوست مصرفی ۱۲.۵ تن در هکتار توصیه می شود و نواحی خشک (متوسط بارندگی حدود ۵۰۰ میلیمتر) پنج تن در هکتار توصیه می گردد . نیمی از نیتروژن وپتاسیم و تمام فسفرموجود در کود ها ی اصلی در قسمت جامد آن جمع شده است. در صورت کمبود کود دامی یکی از بهترین راه های جبران تلفات مواد آلی خاک، دادن کود های شیمیایی برای جبران کمبود ها است. این گیاهان توانایی آن را دارند که از فسفات های غیرمحلول، پتاسیم تثبیت شده در خاک یا هوا و عناصر کم مصرف تا حد زیادی استفاده کنند . برگرداندن و دفن کردن این گیاهان به خاک علاوه بر بهبود خواص شیمیایی و فیزیکی و زیستی، سبب راحت تر آزادشدن عناصر غذایی پرمصرف و کم مصرف می شود. در فصل بهار چون حرارت خیلی بالا نرمال است.

 

 

 

 

خرید و فروش کود زعفران

صادرات کود ماهی صادرات کود

مزایای کود ماهی

این نوع کود از بقایای ماهی و ریز مغزی ها و بقیه ی عناصر مفید برای تغدیه و رشد گیاه تشکیل  می شود. .عناصر اصلی کود ماهی میکرو ماکروی غنی شده ی می باشد. این نوع کود ، کودی اقتصادی تقلی میشود به علت اینکه تامین کلیه نیاز های غذایی گیاه و کود ماهی مقرون به صرفه به شمار میرود. کودماهی برای زمین های زراعی که از نطر مواد آلی فقیر هستند استفاده می شود.   کود های ماهی به علت میزان ازت و فسفر بالاتری که نسبت به دیگر کودهای حیوانی (مرغی یا دامی) دارند در زمین های زراعی و باغات بیشتر مصرف می شوند.  ترکیب کودهای ماهی و کود شیمیایی میتواند شرایط مناسبی را برای رشد گیاه فراهم کندو از طرفی دیگر استفاده ی کود های آلی کود ماهی ،کود مرغی یا کودهای دامی اثرات مخربی که کود شیمیایی در دراز مدت بر روی خاک میگذارد را کاهش می دهد.صادرات کود در مناطق خشک و گرم دمای هوا بالا و رطوبت موردنیاز کم میباشد باعث تجزیه شدن مواد آلی خاک می شود،  در زمین ها وباغاتی که در این مناطق قرار دارد استفاده از کود ماهی و بقیه ی کودهای آلی توصیه میشود.

 

کود ماهی

کود مایع ماهی

کود غنی شده ی ماهی محرک رشد گیاه در خاک است و به علت تحریک کلسیم در خاک  در استقرار گیاه موثر است، همچنین باعث افزایش رشد گیاه  می شود، کود مایع ماهی بعلاوه ماده ی آلی که درون خاک وجود دارد را افزایش میدهد و در نهایت جذب عنصر ها در خاک افزایش پیدا میکند.ترکیب و تشکیل این کود از ریز مغذی ها و بقایای ماهی و عنصر های غذایی پر مصرف است و به عبارتی کود  ماهی مایع غنی شده با عنصر های میکروی و ماکرو که برای گیاه  حیاتی  است  ساخته  می شود.از مزایای استفاده از کود مایع ماهی میتوان به نداشتن عوازض کودهای شیمیایی و توانایی آبکی بودن برای آبیاری در حجم های بالا اشاره کرد. کود مایع ماهی به عنوان قوی ترین کود آلی در دسته ی کود های آلی به شمار می آید.
مواد تشکیل دهنده کود ماهی

 

در مورد کود  جلبک دریایی بیشتر بدانیم 

انواع کود ماهی

 

مزایای کود ماهی

امولسیون ماهی

در دسته ی کود های آلی کود امولسیون ماهی به عنوان قوی ترین کود به شمار می آید، کود امولسیون ماهی دارای عطر و بوی خاصی است .امولیسون ماهی مناسب برای بسیار از نیاز های یک باغچه است و اما در اوایل بهار به عنوان کود سبز هم استفاده میشود. و به دلیل نیتروژن فراوانی که دارد رنگش سبز میباشد و مناسب برای استفاده برای سبزیجات خوردنی هم میباشد.برای استفاده از این نوع کود مراقب باشید.اگر خاک زمین  به اندازه ی کافی حاوی نیتروژن است، استفاده از این امولسیون توصیه نمی شود.

 

ضایعات ماهی

استفاده از صنعت ضایعات ماهی به نام کود با  هدف ایجاد خاکی حاصل خیز و کاربردی و تهیه محصولات کشاورزی نقش بسزایی دارد. در حال حاضر ضایعات و مواد مغذی محصولات دریایی معضلی بزرگ و جدیِ محیطی به شمار میاید.تقریبا ۲۲%بیومس دریایی را احشا و امعا ماهی ها تشکیل میدهد که منبع مغذی  پروتئین  ماهی   هستند.و اگر این محصولات و ضایعات مورد استفاده قرار نگیرد به عنوان ذباله یا ضایعاتی با ارزش پایین دور ریخته میشود.  در خاک هایی که از نظر مواد آلی غنی میباشند ذرات خاک به واسطه ی مواد آلی درون خاک بهم میچسبند و بصورت دانه های بزرگ و درشت درمیایند اما اگر خاک از مقدار مواد عالی مناسب درون خودش برخوردار نباشد و یا عدم وجود مواد آلی در خاک وجود داشته باشد در این صورت بین ذرات خاک فاصله ایجاد میشود و این فاصله باعث کند شدن حرکت آب در خاک میشود در این حالت فضا ی خالی بین ذرات خاک را آب پر میکند و در این شرایط عمل تهویه خاک به خوبی انجام نمی شود .

 

صادرات کود اسید هیومیک به افغانستان

 • جلو گیری از سله بستن و نرمی و پوکی خاک مزرعه و باغ
 • تهیه شده از خالص ترین عصاره هیومیک از منابع لئوناردیت آمریکای شمالی
 • هر یک کیلو گرم هیومیک برند قدرتمند پرینوا معادل استفاده ده تن کود دامی پوسیده در خاک میباشد.
 • باز کننده عناصر بلوکه شده در خاک و در اختیار گذاشتن مواد غذایی بلوکه شده در اختیار ریشه

 

نکته ی حائز اهمیت این که کلیه کود های وبسایت ایران کود  ثبت کودی دارند و دارای مجوز اب و خاک و شماره ثبت پروانه بهره برداری می باشند.

جهت دریافت لیست قیمت کود میتوانید با از بخش تماس باما در قسمت پایینی همین صفحه پیام ارسال نمائید.

 

قیمت اسید هیومیک

قیمت کود اسید هیومیک  به عوامل زیر بستگی دارد:

 • نوع آن: گرانوله، مایع و پودری
 • تولید داخلی و یا کود وارداتی (معمولاً قیمت  خارجی به نوسانات قیمت دلار تغییر پیدا می‌کند. مانند: هیومیک اسید امریکایی و…)
 • مورداستفاده (متناسب با گیاه، درخت و یا گل)

اسید هیومیک Acid humic

در کشاورزی به‌عنوان کود اهمیت ویژه‌ای دارد. چون باعث تقویت گیاهان و درخت‌ها می‌شود. و به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای بازدهی محصولات کشاورزی را افزایش می‌دهد.

خرید اسید هیومیک

 

هیومیک اسید acid humic چیست یا اسید هیومیک humic acid چیست؟

هيوميك اسيد یک ماده آلی است که از لئوناردیت (Leonardite) استخراج می‌گردد. درواقع  از باقی‌مانده انواع گیاهان در دلِ زمین به وجود می‌آید. که طی فرایندهای خاصی با توجه به شرایط مختلف باقی‌مانده گیاهان به هیومیک تبدیل می‌شود.

اسید هیومیک برای کاکتوس

رنگ اسيد هيوميك قهوه‌ای تیره هست. و ترکیبات آن به نسبت‌های مختلفی نیتروژن، فسفر، ازت، گوگرد، کلسیم، منیزیم، روی و مس و… است. كود اسيد هيوميك عامل تحریک‌کننده رشد گیاه از طریق افزایش حجم و میزان ریشه‌های آن است. و مهم‌ترین تأثیر آن کمک به گیاه برای جذب غذای لازم از طریق ریشه‌ها می‌باشد.با افزایش ریشه گیاه، جذب مواد آلی و معدنی توسط گیاه افزایش‌یافته و گیاه بهتر و سریع‌تر رشد می‌کند.

عملکرد هیومیک اسید در محیط خاک

اسيد هيوميك محیط مناسبی برای رشد و فعالیت برخی باکتری‌های مفید موجود در خاک فراهم می‌کند. و فعالیت باکتری‌ها، باعث تولید مواد مغذی لازم برای گیاه می‌شود. که این امر تأثیر زیادی برریشه‌های گیاه در رشد و جذب مواد غذایی لازم برای گیاه دارد.

میزان مصرف هیومیک اسید پودری

و به‌نوعی این باکتری‌ها در سوخت‌وساز گیاه تعادل برقرار می‌کنند. و همچنین با سوخت‌وساز خود، خاک را حاصلخیز می‌کنند.

درواقع، ریشه گیاه غذای باکتری را فراهم می‌کند. و باکتری‌ها هم با فعالیت خود، غذای موردنیاز گیاه را فراهم می‌کنند. همچنین ترشحات باکتری‌ها، ریشه گیاه را از آفات و بیماری‌ها مصون نگه می‌دارد.

تمام این فرایندها در صورت وجود اسید هیومیک اتفاق می‌افتد.

فواید هیومیک اسید بر خاک:

 • کود هیومیک اسید  با حفظ ساختار خاک باعث می‌شود مواد مفید برای گیاه آب شویی نشده و از دست نرود.
 • فعالیت‌های باکتری‌های مفید موجود در خاک را بیشتر می‌کند. که این امر (فعالیت باکتری‌ها) مواد موردنیاز گیاه را تأمین می‌کند.
 • به تقویت ساختار خاک زمین کشاورزی و مقاوم کردن آن در برابر فرسایش کمک می‌کند.
 • میزان سمی بودن خاک را کاهش می‌دهد.

هیومیک اسید آمریکایی

 

 

 

اشتراک گذاری
مطالب مهم

کود فسفر 90 درصد بمب

کود فسفر 90 درصد بمب فسفر یک ماده مغذی ضروری در گیاه است که برای تولید بهینه محصول مورد نیاز می باشد. کمبود فسفر را

مطالب مهم

کود پتاس 90 درصد بمب

کود پتاس 90 درصد بمب پتاس یکی از مواد مغذی که برای رشد گیاه ضروری است. مانند نیتروژن و فسفر یک عنصر درشت مغذی است

آموزشی

کود فسفیت پتاسیم بمب

کود فسفیت پتاسیم بمب کود فسفیت پتاسیم بمب از جمله کودهای ارگانیک و طبیعی برند بمب است که مانند سایر کودهای آن خاصیت فوق العاده

مطالب مهم

کود 10-52-10 بمب

کود 10-52-10 بمب کود 10-52-10 بمب یک کود کاملا محلول در آب که به طور گسترده در محصولات  کشاورزی و باغبانی استفاده می شود. با