طریقه کاشت دانه سیب را در این مقاله می‌خواهیم مورد بررسی قرار دهیم، پس اگر علاقه مند به کار کشت و پرورش هستید و می‌خواهید که دانه سیب را در گلدان، باغ و یا برای سبزه عید پرورش دهید پیشنهاد می‌کنیم که ادامه این مقاله را از دست ندهید.

آشنایی با آموزش کاشت دانه سیب

سیب یکی از میوه‌های پرطرفدار است و ایران نیز یکی از قطب‌های مهم تولید سیب در جهان به حساب می-آید، چرا که شرایط آب و هوایی کشورمان برای پرورش بسیار مساعد می‌باشد. از این رو اگر امکانات لازم در این زمینه را دارید می‌توانند به راحتی این میوه را در باغ، باغچه و یا حتی گلدان پرورش دهید و از فواید و خاصیت آن نهایت بهره را ببرید.

طریقه کاشت دانه سیب

کاشت دانه سیب همانند سایر محصولات کشاورزی شرایط خاص خود را دارد و شما برای این که بتوانید این میوه را پرورش دهید می‌بایست شرایط لازم را به درستی فراهم آورید، که داشتن اطلاعات کافی در این زمینه می‌تواند شما را یاری نماید. به عنوان نمونه، کاشت دانه سیب در زمان‌های خاصی صورت می‌گیرد چرا که بایستی یک دوره سرمادهی را تجربه نماید، این امر موجب تحریک رویان و در نتیجه رویش بذر می‌گردد.

بیشتر بخوانید: کود درخت سیب

مراحل کاشت دانه سیب

برای این که بتوانید درخت سیبی را با کاشت دانه پرورش دهید و در آینده به میوه‌ای خوشمزه دسترسی پیدا کنید و یا این که از دانه سیب به عنوان سبزه برای سفره هفت سین استفاده نمایید، می‌بایست یکسری سلسله مراتب که در زیر به آن اشاره نموده‌ایم را طی کنید.

طریقه کاشت دانه سیب بدین صورت است:

شرایط لازم برای رشد و پرورش دانه سیب

بعد از جوانه زنی و قرارگیری دانه در خاک بایستی شرایط زیر را برای رشد و تکثیر و در نهایت باردهی میوه سیب، فراهم آورید.

1-       خاک: یکی از مهمترین شرایط برای پرورش سیب، وجود خاکی غنی از املاح و عناصر معدنی می-باشد. نهال سیب در هر خاکی رشد می‌کند اما بهترین، خاک‌های لومی تا لومی شنی با زهکشی مناسب می‌باشد. استفاده از کود دامی به خاک، در رشد هر چه بهتر میوه سیب بسیار تاثیر گذار است.

2-       دما: از دیگر شرایط لازم برای رشد میوه سیب، فراهم آوردن دما می‌باشد. این محصول در برابر حرارت از مقاومت بالایی برخوردار است و می‌تواند دمای زیر صفر تا 38 درجه سانتیگراد را تحمل نماید.

3-       نور: این فاکتور نیز در رشد هر چه بهتر میوه سیب تاثیر گذار است. سیب بایستی روزانه به مدت 6 ساعت نور دریافت کند.

کلام پایانی

هسته سیب را معمولا در اواسط و اواخر پاییز کاشت می کنند تا دوره سرما را پشت سر بگذراند، بعد از دوره سه ماهه یعنی اوایل بهار با گرم شدن هوا می‌توانید دانه سیب را با توجه به مراحلی که در قسمت بالا اشاره نمودیم به خاک مناسب برای پرورش انتقال بدهید. دانه سیب وقتی در خاک قرار می‌گیرد شرایط پرورش اعم از آبیاری منظم، نور کافی و استفاده از خاکی حاصلخیز را بایستی فراهم آورید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *