لازم است تا علت بار ندادن به درخت گردو را بررسی نماییم. در این صورت می توانیم با رعایت نکات و به دست آوردن دانش لازم در این خصوص مشکلات احتمالی را حل کرده  و درختان گردو را هر ساله بیش از پیش بارور نماییم. درختان گردو امکان دارد تا در هر سال الگوهایی با باروری زیاد و کم را از سر بگذرانند و تجربه نمایند. مثل سایر درختانی که میوه می دهند درختان گردو نیز استعداد الگوی تولید مثل دارند.

 درختان گردو دارای این خصوصیت هستند که بتوانند در سال‌های اولیه بارور شوند. این درختان ممکن است در سال‌های ابتدایی باردهی بسیار خوبی را از سر بگذرانند. اما در سال‌های بعدی باردهی شان کم شود. لذا احتمال اینکه هر سال باروری در درختان گردو تفاوت داشته باشد امری ممکن است. بنابراین لازم است تا نیازهای درختان گردو را در اولویت کار خود قرار بدهید تا بتوانید به پرورش درختانی دست یابید که بهترین باشند.

 اما علت بار ندادن درخت گردو می تواند متفاوت باشد و تحت روش‌های ناصحیح مدیریت باغ باشد. فشردگی هسته‌ها و تغییرات رنگ در پوسته می تواند ناشی از تنش‌های آبی باشد. زیان مالی که از این مشکلات ناشی می شود می تواند تا حد بسیار زیادی مورد توجه باشد. به علت فشار زیاد اب در اخر تابستان تا 70 درصد از گردوهایی که در یک باغ هستند می توانند دچار رنگ پریدگی شوند یا پوسته پوسته شوند. بنابراین لازم است تا به مدیریت درختان بسیار توجه کرد. کیفیت مغزها نیز می تواند به علت تا بش نور زیاد آفتاب دچار سوختگی شود. این مورد بسته به میزان شدت آفتاب می تواند سبب شود تا تیرگی مغزها اتفاق بیفتد. با این عوامل درختان گردو می توانند تا سال‌های متمادی باروری نداشته باشند.

سوختگی درختان گردو

 سوختگی در درختان گردو را می توان یک بیماری باکتریایی دانست. شایع ترین این بیماری‌ها  بر برگ‌ها و شاخه‌ها تاثیر می گذارد. در اغلب اوقات در بهار و شرایط مرطوب ممکن است که این بیماری پدیدار شود. بعضی از نشانه‌ها این است که هسته‌ها بسیار ریز می شوند. ممکن است شاهد ضایعاتی در برگ و پوست درختان باشید. این در حالی است که شاخه‌های جدید آلوده امکان دارد که نابود بشوند. بارش باران از گستردگی سریع بیماری‌ها پیشگیری می کند. چون باکتری‌ها از راه آب باران به بافت‌های سبز نو انتقال می یابند و این نوع بیماری بر روی دانه‌ها اثر گذار است و سبب می شود تا درختان گردو بار ندهند.

علت بار ندادن درخت گردو

آبیاری نامرتب نهال گردو

آبیاری می تواند از دیگر عوامل مهم در باروری درختان گردو تلقی شود. چنانچه بتوانید جهت آب دادن یک برنامه درست و مدون را بریزید در این صورت می توانید درختان گردو را به انداره کافی از آب سیراب نمایید و در بالا بردن کیفیت محصولات تاثیر به خصوصی بگذارید. در ابتدای کاشت گردوها لازم استتا به مقدار آبیاری در درختان توجهی خاص مبذول دارید و بایستی در مدت زمان کم نهال گردو را آب دهید. مقدار آبیاری در بالا بردن سن درختان گردو می تواند اثرات مفیدی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: کود برای رشد سریع درخت گردو

 اگر درختان گردو را به صورت بی رویه آب دهید سبب می شوید تا به ریشه آن‌ها صدمات فراوانی وارد آورید. بنابراین لازم است تا در مقدار و زمان آبیاری دقت فراوان داشته باشید.

علت بار ندادن درخت گردو

آفات و مریضی نهال گردو

 از دلایل مهمی که می توان برای بار ندان درختان گردو برشمرد این است که افات و انواع بیماری‌ها ممکن است به این درختان حمله ور شوند و آن‌ها را از پای در بیاورند.  بیماری‌ها محصولات شما را تا حد بسیار زیادی کم می کنند و یا آن‌ها را به طور کلی از بین می برند. حتی در مقدار کیفیت گردوها نیز بسیار تاثیر گذار هستند.

 باید همه اصول و استانداردها در خصوص مراقبت و پیشگیری از بیماری‌ها در درختان گردو را جدی بگیرید. در این بین لازم است سمپاشی و آنالیز کردن باغ خود را انجام بدهید. درختان گردو به یک سری مراقبت‌ها و رسیدگی‌ها احتیاج دارند تا از شر همه بیماری‌ها و آفت‌ها مصون بمانند و به عنوان مثال در موقع آبیاری لازم است تا آب به تنه درختان برخورد نداشته باشد. این مورد خودش می تواند کمک کند تا درختان کمتر بیمار شوند.

علت بار ندادن درخت گردو

تغذیه نادرست نهال گردو

از عوامل مهمی که لازم است تا برای باروری درختان گردو در نظر گرفته شود این است که نهال گردو به درستی باردهی نداشته باشد نداشتن تغذیه مناسب و درست برای آن‌ها است. اگر درختان خود را به طور اصولی و درست تغذیه رسانی نمایید می توانید بر رشد و کیفیت بالای آن‌ها بیفزایید.

بیشتر بخوانید: کود گیلاس

 لذا لازم است تا باغداران بهترین کوددهی را داشته باشند. درختان در اثر کمبود مواد غذایی می توانند به خوبی رشد نکنند. در نهایت سبب می شود تا عملکرد آن‌ها زیر سوال برود. لازم نیست که هر ماده ای را بیش از اندازه لازم به درختان بخورانید. برای مثال ازت برای رشد درختان گردو لازم است و باید به اندازه متعادل از آن استفاده کرد. چنانچه از این ماده بیش از اندازه نیاز استفاده شود سبب می شود تا درختان نتوانند به رشد و تکامل مورد نیاز دست یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *