فواید مصرف کود 10X shock

فواید مصرف کود 10X shock

آخرین مقالات

فواید مصرف کود 10X shock برای گیاهان بسیار است. به طوری که با مصرف این کود در زمان کوتاه از نتایج شگفت آن حیرت زده خواهید شد. همه گیاهان اعم از درختان میوه، محصولات زراعی یا صیفی جات و محصولات گلخانه ای یه عناصر غذایی نیاز مبرم دارند. این مواد از طریق مصرف خاکی و یا محلول پاشی در اختیار گیاهان قرار می گیرند.

 برای این که همه قسمت‌های گیاه به اندازه کافی از عنصرهای معدنی و تمامی مواد ریز مغذی سیراب شوند لازم است تا از کودی کامل برای آن‌ها استفاده شود.  کود ده ایکس شوک یک کود کامل و ارگانیک است که مصرف آن هیچ ضرری برای گیاهان ندارد. استفاده از این کود سبب می شود تا گیاهان به نهایت رشد و باردهی برسند و محصولات با کیفیتی تولید نمایند. این خود می تواند بر بازار پسندی محصول تاثیر عمده بگذارد. کود ده ایکس شوک یک کود آمریکایی اصل است که با بهره گیری از فن آوری‌های نوین تولید شده است.  این کود قیمت مناسبی دارد و علاوه بر تامین نیازهای گیاهان می تواند خاک را نیز اصلاح نماید.  این کود کمک می کند تا درختان در برابر همه آفات و حشرات به خوبی ایمن شوند.

بیشتر بخوانید: خرید کود باردهی برای درخت سیب

فواید مصرف کود 10X shock

نقش مواد تقویتی بر پرورش گیاهان

 مواد تقویتی از راه ریشه و برگ ها جذب گیاهان می شوند و مانند مولتی ویتامین می توانند مواد مغذی را به گیاهان برسانند. کود ده ایکس شوک برای بالا بردن انرژی و سلامت گیاهان بسیار مفید است. گیاهی که در بستر خاک رشد کرده است نمی تواند به تنهایی با آبیاری به رشد خود ادامه دهد. زیرا با مرور زمان ، خاک شروع به ضعیف شدن می کند و در اثر تداوم مصرف مواد غذایی دیگر تنها آبیاری کافی نیست. در این شرایط لازم است تا با کوددهی به عنوان یک عمل نجات بخش وارد عمل شوید و نگذارید تا گیاهان به علت کمبود مواد غذایی دچار ضعف شوند.

 از آن جا که بیشتر باغداران بیشتر از کودهای شیمیایی برای رفع نیازی غذایی گیاهان بهره می گیرند لازم است تا متذکر شویم که این کودها دارای آب شویی بسیار سریع هستند و در اثر مصرف مستمر منجر به شور شدن خاک و مسموم شدن گیاه می شوند. لذا بهتر آن است که از بهترین منبع کوددهی تحت نام کود ده ایکس شوک برای آن‌ها استفاده نماییم. این بهترین کاری است که یک کشاورز می تواند برای رشد و پرورش گیاهان خود انجام دهد تا بتواند آن‌ها را در برابر هر گونه خطرات بیرونی مصون بدارد. در این مقاله بیشتر در مورد فواید مصرف کود 10X shock سخن می گوییم.

اثرات کود کامل 10X shockبر روی گیاهان

 دانه ای که یک باغدار برای کاشت یک گیاه در خاک قرار می دهد موجود ضعیفی است که بعد از جوانه زدن به خاک مناسب و مواد غذایی مناسب نیاز دارد تا در پایان دوره رشد بتواند به بالاترین بازدهی خود برسد. از آن جا که فواید مصرف کود 10X shock برای گیاهان از جنبه‌های زیادی متفاوت است و از اصلاح خاک گرفته تا افزایش باروری و بالا رفتن مقاومت گیاه در مقابل استرس‌های بیرونی همگی می تواند نتیجه استفاده از این کود کامل باشد.

بهبود همه جانبه خاک

اسید هیومیک و اسید فولیک از ترکیبات بی نظیر کود کامل ده ایکس شوک هستند که سبب اصلاح خاک می شوند. بدین معنا که خاک را غنی از مواد مغذی می نمایند. به این دلیل که در خاک کودهای شیمیایی بی شماری استفاده شده است لذا خاک قوای خود را از دست داده است و شور شده است. بنابراین این دو ترکیب فوق العاده برای خاک بی نظیر هستند و سبب می شوند تا خصوصیات فیزیکی، شیمیایی و بیولوزیکی خاک تا حد بسیار زیادی اصلاح شود و به بستری مناسب برای رشد و پرورش گیاه بدل شود. پر واضح است که خاک نرم و متخلخل دارای مقادیر زیادی از میکروارگانیسم‌های مفید است که سرشار از عنصرهای غذایی با رطوبت بالا هستند. این خاک بستر بی نظیر و فوق العاده برای کشت گیاهان است که با استفاده از کود ده ایکس شوک به راحتی قابل انجام است.

 در این میان اسید فولیک در ساختمان کود ده ایکس شوک سبب می شود تا مواد معدنی و ضروری برای ریشه به راحتی در اختیار گیاه قرار بگیرد که به سبب آن گیاه می تواند همه مرحله‌های رشدی خود را به بهترین شکل ممکن طی نماید.

فواید مصرف کود 10X shock

سریع شدن پروسه رشدی گیاه

 زمانی که رشد ضعیف و آهسته در گیاه را شاهد هستیم گیاه به شما هشدار می دهد که هنگام کوددهی با بهترین کود برای آن فرا  رسیده است. لذا نخستین اثری که بعد از استفاده از کود کامل ده ایکس شوک می بینید این است که رشد گیاه شما سرعت گرفته است. چون این محصول حیرت انگیز دارای نیتروژن برای بالا بردن سرعت رویشی گیاه است. فسفری که در این کود کامل موجود است سبب می شود تا سیستم ریشه ای گیاه گسترده شود. پتاسیم موجود در کود کامل ده ایکس شوک باعث می شود تا اندازه و مزه گیاه تا حد بسیار زیادی عالی شود. کلسیم با هدف افزایش استحکام ساقه، میوه، شاخه و باقی بخش‌های گیاه، آهن برای سبزینگی و بالا بردن کیفیت گیاه نقش مهمی را ایفا می کنند.

بیشتر بخوانید: بهترین زمان مصرف اسید هیومیک در ذرت

فواید مصرف کود 10X shock

بالا بردن مقاومت گیاه در مقابل استرس‌های محیطی

 آمینو اسید موجود در کود کامل ده ایکس شوک سبب می شود تا گیاهان در مقابل تمام تنش‌ها و استرس-های بیرونی که ممکن است بر اثر سرمای ناگهانی، تغییرات دما، کوددهی غیر مرسوم  پیش آید مصون شوند.

فواید مصرف کود 10X shock برای گیاهان بسیار زیاد است. لازم است تا این کود را تنها از مراکز معتبر خرید نمایید تا از نظر کیفیت بالای آن خاطر جمع باشید.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن