قلمه زدن آگلونما

قلمه زدن آگلونما

آخرین مقالات

گیاه آگلونما که از جمله گیاهان مقاوم آپارتمانی به حساب می آید. این گیاه به دلیل زیبایی که دارد، بسیار پرطرفدار است. از این رو در این مقاله می خواهیم درباره این گیاه صحبت نماییم و همچنین قلمه زدن آگلونما را بیاموزیم.

نحوه مراقبت از گیاه آگلائونما

خاک گیاه آگلائونما خود را تا می توانید همیشه مرطوب نگه دارید و از خشک شدن کامل خاک جلوگیری کنید. به طور کلی در بهار و تابستان بیشتر و در زمستان به آبیاری کمتری نیاز دارد، بنابراین رطوبت خاک را مرتب چک کنید.

نحوه تکثیر آگلائونما

یکی از ساده ترین گیاهان آپارتمانی برای رشد آگلائونما است که تکثیر آن با قلمه، یکی از ساده ترین و رایج ترین فرآیندهای رشد آن می باشد. انواع مختلفی از آگلائونما وجود دارد، اما آگلائونمای صورتی یا قرمز رنگ های چشمگیری در شاخ و برگ های خود دارد و یک گیاه تزئینی عالی برای منازل به شمار می رود. این گیاهان همیشه سبز و با برگ های درشت هستند.

قلمه زدن آگلونما

تکثیر ریشه آگلائونما با قلمه زدن

این راه بهترین راه برای گرفتن نتایج مطلوب می باشد، اما اگر باغبانی تازه کار هستید ممکن است مقداری این کار برایتان دشوار به نظر برسد. با این حال، تا زمانی که محتاط باشید برایتان خیلی سخت نخواهد بود. یک گیاه را می توان از طریق ریشه از گیاه مادری خود جدا کرد و در این فرایند، برای عمل تکثیر قلمه های هیدردپاد کاشت. بسیار مهم است که گیاه تازه کاشته شده را در زیر نور غیرمستقیم خورشید نگه دارید.

بیشتر بخوانید: هرس درخت گیلاس

تکثیر ساقه آگلائونما با قلمه زدن

گیاهان آگلونما را می توان به روش های مختلفی تکثیر کرد، اما قلمه های ساقه رایج ترین روش برای تک تک افرادی هست که می خواهند این گیاه را پرورش دهند.قلمه ها را در دیسک های یقه کلون اسفنجی در Hydropod Cuttings Propagator بکارید که به طور ویژه برای نگه داشتن قلمه های شما در زمان رشد ریشه های قلمه ی شما طراحی شده است. در حدود 25 تا 45 روز، شاخه های جدید باید از قلمه ها بیرون بیایند.

تکثیر قلمه آگلونما در آب

پروپاگاتور Hydropod Cuttings نرخ موفقیت تکثیر قلمه های آگلائونما را افزایش می دهد و با ایجاد تعادل رطوبت مناسب برای شما، سرعت تکثیر قلمه ها را افزایش می دهد و از میرایی و کپک زدن جلوگیری می کند.یک غبار ثابت روی پایه قلمه‌های شما پاشیده می‌شود تا سطح رطوبت کامل را بدون ریزش آب حفظ کند.

به لطف مخزن هوشمند Hydropod، قلمه های شما تا 7 روز آبیاری می شوند، بنابراین نگران قلمه های پژمرده آگلائونما نخواهید بود!جاناتان هوگارت، مجری جهانی باغبان بی‌بی‌سی، قبلاً گیاهان را تقسیم کرده بود، اما نتایج او ناموفق بود. با این حال، پس از استفاده از Hydropod، او گفت: “نتایج فوق العاده است!”

آگلائونما که به نام همیشه سبز چینی نیز شناخته می شود، گیاهی قوی با سازگاری چشمگیر است. این گونه ها همگی دارای شکل، رنگ و سایه های متفاوتی هستند، بنابراین می توان انواع مختلفی را متناسب با نیاز خود پیدا کرد. علاوه بر این، آنها به راحتی تکثیر می شوند. این یک خبر عالی برای مبتدیانی است که می خواهند تکثیر گیاهان را امتحان کنند، و راهی عالی برای به دست آوردن زیبایی همیشه سبز چینی در خانه خود.

قلمه زدن آگلونما

تکثیر با استفاده از قلمه ساقه

تکثیر از قلمه های ساقه محبوب ترین راه برای قلمه زدن آگلونما است. از طرف دیگر، می توانید یک ساقه گیاه قدیمی را برای برش انتخاب کنید. هر چیزی که انتخاب می کنید، برای اطمینان از سلامت گیاه، حتما از یک برش ضد عفونی شده استفاده کنید.

پس از جمع آوری قلمه ها، آنها را در مخلوط خاک یا کوکوپیت بکارید. مطمئن شوید که ظرف را در نور غیر مستقیم خورشید و در دمای متوسط ​​اتاق قرار دهید. اگر اتاق سرد باشد قلمه های جدید خوب عمل نمی کنند.

تکثیر با استفاده از قلمه های ریشه

از طرف دیگر، می توانید از قلمه های ریشه برای تکثیر گیاهان آگلونمای خود استفاده کنید.

در این روش گیاهی را با ریشه از گیاه مادری جدا کرده و در ظرف جدیدی می کارند. مهم است که گیاه جدید را در نور غیر مستقیم خورشید نگهداری کنید.

مشکلات رایج با آگلونما

مراقبت از آگلونما نسبتا ساده است. به این حالت “نوع کردن” می گویند و می تواند نشانه ای از چند مشکل از جمله آبیاری بیش از حد و کود زیاد باشد. باغبان‌های حرفه‌ای تشخیص داده‌اند که شایع‌ترین علت انعکاس، آبیاری گیاه با آبی است که غلظت بالایی از نمک، کلر و فلوراید دارد. اگر گیاه شما نشانه هایی از واژگونی را نشان می دهد، به آب تصفیه شده بروید.

اگر برگ های گیاه شما زرد می شود، معمولاً به این معنی است که بیش از حد آبیاری می کنید. و برنامه آبیاری خود را بر اساس آن تنظیم کنید.

گیاهان همیشه سبز چینی بدشان نمی آید که کمی ریشه دار باشند، اما وقتی گیاه شما بیش از حد شلوغ شد و ریشه ها از سوراخ های زهکشی بیرون زدند، به این معنی است که زمان پیوند فرا رسیده است. بهتر است این کار را در بهار یا تابستان زمانی که گیاه به طور فعال در حال رشد است انجام شود. به آرامی با دست یا یک ماله باغبانی اطراف لبه های گیاه را شل کنید و آن را از ظرف جدا کنید. آن را در گلدان جدید قرار دهید، روی آن را با خاک تازه بپوشانید و آب خوبی به آن بنوشید.

قلمه زدن آگلونما

چگونه آگلائونما را شکوفا کنیم

این گل‌ها بسیار شبیه به Peace Lily یا Anthurium، یک اسپادیکس نازک را تشکیل می‌دهند که توسط یک اسپات برگی احاطه شده است.

در حالی که دیدن این گیاه بسیار خوشحال کننده است، اما عموماً از گیاهان همیشه سبز چینی به خاطر شاخ و برگ های سرسبزشان لذت می برند، بنابراین نیازی به تلاش زیاد برای شکوفه دادن گیاه خود ندارید.

بیشتر بخوانید: کود کلسیم برای درخت سیب

سوالات متداول

  • آیا مراقبت از آگلائونما آسان است؟

کاملا آسان است .گیاهان همیشه سبز چینی برخی از ارزشمندترین گیاهان آپارتمانی هستند که شاخ و برگ های درخشان و زیبا دارند. بعلاوه، آنها مبتدی و دوستدار نور کم هستند.

  • آگلائونما چقدر سریع رشد می کند؟

در حالی که برخی از واریته‌ها سریع‌تر از بقیه رشد می‌کنند، آگلائونما عموماً گیاهانی با رشد کند هستند، که در تابستان برگ‌های بیشتری تولید می‌کنند و در زمستان تعداد کمی (در صورت وجود) برگ‌های بیشتری تولید می‌کنند. به همین دلیل، شما فقط باید هر سه سال یکبار یا بیشتر گلکاری کنید.

  • تفاوت بین آگلائونما و دیفن باخیا چیست؟

این دو اغلب با هم اشتباه گرفته می شوند. تفاوت اصلی در اندازه بالغ خواهد بود. آگلائونما از یک تا دو فوت بالا می رود، در حالی که دیفن باخیا می تواند بسیار بزرگتر شود.

در این مقاله به قلمه زدن آگلونما پرداختیم. امیدواریم با مطالعه این مقاله بتوانید به راحتی این گیاه زیبا را تکثیر داده و از پرورش آن لذت ببرید.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن