قیمت کود آهن آمریکایی شوک

کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن  و متابولیسم و توسعه رشد گیاهان که به صورت محلول در آب  کاربرد دارد. کود آهن شوک  یکی از محبوب ترین و کارآمدترین روش های درمان کلروز در گیاهان  است. در باغبانی، کود آهن شوک به عنوان کود مقوی گیاهی عمل می کند.  کود آهن شوک قابلیت حل شدن  با سایر کودهای گیاهی و مواد مغذی  دیگر را نیز دارد.  این کود یک کود کاملاً ارگانیک است که عمدتاً در محلول پاشی استفاده می شود. همچنین در کشت هیدروپونیک نیز کاربرد دارد.

مشخصات قیمت کود آهن شوک آمریکایی

کود آهن شوک آمریکایی یک ریز مغذی مهم و مایع است که به دلیل کیلیت کننده خاص به راحتی توسط برگ ها جذب می شود. همچنین این کود باعث بهبود سریع کمبود ریز مغذی های دیگر  نیز می شود. کود آهن شوک همراه با گوگرد برای تولید سطوح کلروفیل بالاتر و در نتیجه ایجاد  رنگ سبز پر رنگ در برگ ها  استفاده می شود و در رفع کمبود آهن در گیاهان و محصولات کمک می کند. همچنین این کود به اصلاح زردی برگ های جدید کمک می کند. در بسته ای 1، 5 و 20 لیتری وجود دارد ، ترکیبات کود اهن شوک شامل : کلر، پتاس و ازت ، سدیم و اهن ، کادمیوم و گوگرد، کبالت و نیکل است.

قیمت کود آهن و فواید کود مخصوص شوک امریکایی

کود آهن یک ریز مغذی حیاتی است که برای تشکیل کلروفیل مورد نیاز گیاهان است، و کلروفیل همان چیزی است که به گیاهان/چمنزارها رنگ سبز می دهد. کمبود آهن زمانی اتفاق می‌افتد که یا آهن کافی در خاک وجود نداشته باشد یا به دلیل PH بالا (خاک قلیایی)، یا هوادهی ضعیف، آهن در دسترس نباشد. همچنین می تواند در اثر فراوانی بیش از حد کلسیم در خاک یا استفاده بیش از حد از آهک ایجاد شود. کلروز آهن نام بیماری است که در گیاهانی که کمبود آهن دارند یافت می شود. یکی از رایج ترین مشکلات ریز مغذی گیاهان زینتی، درختچه ها، انگورها، میوه های کوچک و درختان است. برگ های گیاهان آسیب دیده زرد، سبز روشن یا سفید با رگبرگ های سبز مشخص هستند.

نحوه مصرف کود آهن آمریکایی  شوک

کود اهن شوک را می توان آن را روی برگ ها و یا مستقیماً روی خاک اعمال کرد. برای محصولات زراعی : 400-150  میلی لیتر / 100 متر مربع یا 4-5/1 لیتر در هکتار هر 4 هفته یکبار در فصل رشد یا در صورت نیاز استفاده شود.  برای مصرف در گیاهان زینتی 25-10  میلی لیتر / 10 لیتر آب هر 4 هفته یکبار در فصل رشد یا در صورت نیاز استفاده بیشتر شود. در سبزیجات 300-150 میلی لیتر در 100 متر مربع هر دو هفته مصرف شود. در درختان، میوه ها، آجیل و انگور3-5/1 لیتر در هکتار هر 6-8 هفته استفاده می شود.

میزان قیمت کود آهن

احتیاط لازم در زمان مصرف کود آهن شوک

در هوای گرم سمپاشی نکنید، بهترین زمان سمپاشی با کود آهن شوک صبح زود و عصر در دمای 25 درجه سانتی گراد است . بعد استفاده از کود دست های خود را بشورید. در صورت خشک شدن برای کودکان و حیوانات خانگی ضرری نخواهند داشت. کمبود آهن در بسیاری از گیاهان نشانه PH بالا یا خاک قلیایی است. اگر زردی ادامه یابد یا پس از درمان بازهم  عود کند، pH خاک باید بررسی و در صورت لزوم تنظیم شود. طبق دستورالعمل های کاربرد روی بسته بندی عمل کنید، زیرا  آهن مایع اضافی می تواند منجر به مشکلات دیگری مانند کمبود روی و منگنز شود. در حالی که آهن مایع شوک به  سرعت می تواند گیاه و خاک را اصلاح کند. بنابراین مصرف اضافی آن راه حل طولانی مدت کافی برای کمبود آهن نیست. کلات آهن یک پودر کمیاب غلیظ محلول در آب است که در صورت استفاده طبق دستور از کلروز آهن (زردی) جلوگیری و  آن را درمان می کند  و رنگ طبیعی برگ را در طیف وسیعی از درختان، درختچه‌ها، انگورها، گیاهان زینتی و گلدانی بازیابی می‌کند.

مزایای استفاده از کود آهن شوک امریکایی

کود آهن شوک به راحتی به عنوان اسپری محلول پاشی یا مستقیماً  روی ریشه ها اعمال می شود.همچنین این کود به راحتی توسط گیاه جذب می شود و باعث افزایش فتوسنتز و تنفس در گیاه می شود. به گیاه کمک می کند تا در برابر بیماری ها مقاومت کند و در طول فصل رشد سالم بماند. کمبود آهن اغلب در خاک‌های اسیدی یافت می‌شود و به‌ویژه برای گیاهان زینتی مانند  کاملیا، گاردنیا، آزالیا و بگونیا مناسب است. نگهداری گیاهان و  درختان  در خاک با زهکشی خوب و اصلاح شده با گوگرد برای کاهش سطح pH می تواند به دسترسی بیشتر آهن در خاک به گیاهان کمک کند. کود سولفات آهن با پوشش کامل و کنترل شده برای گیاهان گلدانی نیازمند آهن، گیاهان پوششی و گیاهان چند ساله مورد نیاز است. کود آهن برای استفاده موثر  می توان  در ترکیب با سایر محصولات و کودهای محلول در آب برای افزایش جذب و موثر سطح آهن در محیط رشد مخلوط کرد. آزادسازی روزانه آهن (رهش کنترل شده) و بالاترین دسترسی آهن برای گیاهان در هر زمان منجر به رنگ بهتر برگ و فتوسنتز بهینه می شود که به معنای گیاهان سالم است. بدون نیاز به استفاده از آهن از طریق سیستم آبیاری، گیاهان نیازمند کود آهن می‌توانند آهن  مورد نیاز که مستقیماً در ریشه‌ها در دسترس است، استفاده کنند یا  از آهنی که در محیط رشد مخلوط می‌شود، بهره‌مند شوند. می توان همزمان با اکثر اسپری های حشره کش به جز آنهایی که حاوی مس هستند کودهای آهن را مخلوط و  استفاده کرد.

روشهای کاربرد کود آهن امریکایی شوک

محلول پاشی:

5 گرم (1 قاشق چایخوری) را در 5 لیتر آب حل کنید، دقت داشته باشید حتما باید در آب حل شوند یا قبل مصرف آبیاری انجام شود، در این صورت مفیدتر خوهد بود. بنابراین می توانید روی شاخ و برگ اسپری کنید تا زمانی که برگها خیس هستند، هر هفته تا زمانی که علائم از بین برود، محلول پاشی را تکرار کنید.

خیس شدن خاک:

5 گرم (1 قاشق چایخوری سطح) را در 1 لیتر آب حل کنید. گیاهان گلدانی 1 گرم در 10 لیتر آب روی خاک پایه گیاه بپاشید و پس از مصرف به خوبی آبیاری کنید و هر چهار هفته یکبار  کوددهی را تکرار کنید.

قیمت کود آهن و نحوه خرید کود شوک اهن امریکایی

کشاورزان محترم جهت صرفه جویی در هزینه و زمان کوددهی می توانید از کودهای اهن شوک آمریکایی که شامل چندین مواد مغذی است استفاده کنید.

برای بازدید از وبسایت ایرانکود اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *