همانطور که می دانید، خاک بخش اساسی زندگی تمامی گیاهان و موجودات زنده است. خاک دارای مواد مغذی فراوانی است که می تواند برای رشد گیاهان بسیار مفید باشد. اما در برخی از مواقع، خاک به دلیل کشت های بی رویه و استراحت ندادن پس از کشت، سبب می شود تا مواد مغذی خود را به طور کامل از دست بدهد. کود ها، گزینه خوبی برای اضافه نمودن مواد معدنی و آلی به خاک هستند تا گیاهان بتوانند با استفاده از مواد مغذی کود ها رشد داشته باشند و بتوانند بار دهی خوبی نیز داشته باشند. کود ها، گزینه بسیار خوبی برای تامین مواد آلی و معدنی خاک هستند. کود ها دارای دو نوع طبیعی و شیمیایی هستند. کود های طبیعی حاصل از خشک و پودر شدن برگ های درختان یا اجزای دیگر آن ها و یا دفع فضولات موجودات زنده هستند. اما کود های شیمیایی، همانند کود سه بیست، از فرآیند های شیمیایی بدست می آید و برای برخی از گیاهان بسیار مفید است. اما در نظر داشته باشید که کود های شیمیایی نمی تواند گزینه خوبی برای درختان بار ده باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره کود مرغوب سه بیست و قیمت کود سه بیست مایع بیشتر بدانید.

بهترین نوع کود سه بیست مایع

کود های سه بیست مایع، دارای درجه بندی کیفی هستند چرا که میزان مواد معدنی در آن ها متفاوت است. شاید با خود بگویید که هرچه مواد معدنی در کود سه بیست مایع بیشتر باشد، آن کود بهترین است. اما این امر به طور کل اشتباه است چرا که اگر مواد معدنی و آلی در کود سه بیست مایع بیش از حد مجاز باشد، سبب می شود تا گیاهان شما دچار آسیب دیدگی شوند. بهترین کود سه بیست مایع، دارای مواد معدنی با اندازه گیری بسیار دقیق است و میزان مواد مخلوط داخل آن دارای توازن کامل است و این امر سبب شده است تا گیاهان، با استفاده از بهترین نوع کود سه بیست مایع بتوانند رشد بسیار خوبی داشته باشند.

قیمت کود سه بیست مایع

البته در نظر داشته باشید که رنگ کود سه بیست مایع، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که ممکن است در برخی از اوقات، افراد سودجو بجای کود سه بیست مایع، ماده دیگری را به شما بفروشند که سبب می شود گیاه شما دچار آسیب بشود. برای خرید کود سه بیست مایع می بایست به رنگ آن توجه کنید. رنگ کود سه بیست می بایست سفید و صورتی و مایع آن می بایست به رنگ آبی و سبز باشد.

بیشتر بخوانید: کود قوی برای پسته

نحوه استفاده از کود سه بیست مایع

پیش از آن که بخواهید به فکر قیمت کود سه بیست مایع باشید، می بایست نحوه استفاده از آن را بیاموزید. اگر نحوه استفاده از کود سه بیست مایع را به طور کامل بلد باشید، می توانید به بهترین شکل ممکن از آن استفاده نمایید. استفاده صحیح از کود سه بیست مایع، سبب می شود تا مواد مغذی به خوبی وارد ریشه های گیاه بشوند و در نتیجه سبب رشد و بهبودی حال گیاهان شما شود. البته، فراموش نکنید که استفاده نا درست از کود سه بیست مایع، سبب می شود تا گیاهان شما از بین بروند.

برای آن که بتوانید از کود سه بیست مایع برای گیاهان خود استفاده نمایید، می بایست در هر یک لیتر آب نصف قاشق غذا خوری کود سه بیست مایع حل کنید. لازم به ذکر است که اگر میزان کود بیش از حد مجاز باشد، سبب می شود تا محلول خوبی به دست نیاید و در نتیجه ممکن است مواد مغذی زیادی وارد خاک شوند و موجب آسیب رسیدن به گیاه شما بشوند. برای استفاده از کود سه بیست مایع، می بایست آن را با آب به اندازه کافی مخلوط کنید و در هنگام آبیاری گیاه، بجای آب از محلول بدست آمده استفاده نمایید.

قیمت کود سه بیست مایع

ترکیبات کود سه بیست مایع

همانطور که از اسمش پیدا است، کود سه بیست مایع دارای سه عنصر اصلی فسفات، ازت و پتاسیم است که هر کدام، سهم 20 درصدی کود مایع سه بیست را دارند.چهل درصد دیگر کود سه بیست، شامل مواد معدنی از جمله منگنز، روی، آهن و بورات است که سبب رشد بسیار خوب گیاهان می شود و می توان از آن ها برای تقویت گیاه های آپارتمانی و خانگی و به دلیل وجود مواد معدنی، حتی در مزارع نیز استفاده نمود.

قیمت  کود سه بیست مایع

همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، کود های سه بیست مایع دارای درجه های کیفی هستند؛ این امر سبب شده است که قیمت کود های سه بیست مایع متنوع باشد. جالب است بدانید که قیمت کودهای سه بیست مایع، نسبت به کود های دیگر بسیار گران تر است و در هنگام استفاده از آن باید دقت کنیم تا سبب هدر رفت کود نشویم.

بیشتر بخوانید: هرس درخت انار

اگر برای گیاهان خود، قصد خرید کود خوب دارید، بهترین گزینه برای شما کود سه بیست مایع می باشد. برای خرید کود سه بیست مایع، می بایست کمی بیشتر هزینه کنید تا بتوانید کود بسیار مرغوبی خریداری نمایید و شاهد بهبود حال گیاهان خود شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *