مضرات اسید هیومیک

 اسید هیومیک در واقع نوعی کود است که از نوع زغال سنگ گیاهی خام به دست می آید و از آن در کشاورزی برای زمین ها، چمن، بوته ها، درختان، باغچه ها، درختچه ها و حتی گل و گیاهان آپارتمانی استفاده می کنند.

اگر بخواهیم در این مقاله، مضرات اسید هیومیک را به شما معرفی کنیم؛ بی شک می توان گفت که این ماده ارزشمند، هیچ گونه ضرری ندارد و می تواند با قابلیت های بسیار خود، به بهبود محصولات تان کمک کند.

در واقع اسید هیومیک جلوی از دست رفتن گل و گیاهان را می گیرد و نتیجه عالی تری برای کشاورزان به ارمغان می آورد. اسید هیومیک، با قیمت مناسبی که دارد گزینه بسیاری از مردم است و جزء یکی از پر فروش ترین محصولات در صنعت کشاورزی و گیاهی می باشد.

اگر می خواهید نفوذ آب در خاک رس گلدان تان افزایش یابد، بهتر است مقداری اسید هیومیک به آن اضافه کنید تا سله آن شکسته شود و ریشه گیاه یا گل در آن رشد و نمو پیدا کند. همچنین برای این که مواد آلی ضروری لازم برای حفظ آب را در خاک شنی فراهم کنید؛ پیشنهاد می کنیم مقداری اسید هیومیک را به آن اضافه کنید تا در کم ترین زمان ممکن، شاهد نتیجه ای مطلوب باشید.

البته دقت داشته باشید که اسید هیومیک گرانول است یا همان پودر زغال سنگ را نباید بدون آگاهی استفاده کنید زیرا مصرف آن به دلیل وجود عناصر سنگین بسیار خطرناک است و ممکن است طی گذشت مدتی مشکلاتی را ایجاد نماید.

بیشتر بخوانید: مزایای اسید هیومیک

معرفی انواع اسید هیومیک

یک نوع هیومیک اسید که در آب حل نمی شود و از نوع غیر فعال می باشد، هیومیک اسید گرانول است و به همین علت قیمت کمتری نسبت به دیگر اسید هیومیک ها دارد. این نوع ماده، مدت زمان زیادی را در خاک می ماند و به هیچ عنوان نباید از آن در سیستم آبیاری استفاده کرد.

اگر از این روش برای تقویت کردن محصولات تان استفاده کردید؛ بهتر است گرانول را زیر خاک چال کنید.

اسید هیومیک مایع، همان طور که از نامش پیدا است به صورت مایع می باشد و سریع تر توسط گیاه و یا خاک جذب می شود. همچنین برای استفاده کردن از این نوع کود، می توانید آن را از طریق محلول پاشی و یا آبیاری به تمام محصولات تان برسانید.

زمانی که اسید هیومیک مایع را خشک می کنند؛ اسید هیومیک پودری به دست می آید و از آن به عنوان یک نوع فعال استفاده می کنند زیرا برای استفاده در سیستم آبیاری بسیار مناسب است و قیمت بیشتری نسبت به دیگر محصولات مشابه خود دارد.

برای این که نتیجه مطلوبی از این نوع را به دست آورید؛ بهتر است آن را در آب حل کنید و بر روی خاک بپاشید تا به راحتی جذب گیاه و خاک شود.

ظرف پر از هیومیک اسید - مضرات هیومیک اسید

اسید هیومیک چه مزایایی دارد؟

نکات مهم در خصوص اسید هیومیک

بیشتر بخوانید: اسید هیومیک مایع

اگر به مطالب ذکر شده در این مقاله دقت کرده باشید؛ به خوبی با مزایای آن آشنا شده اید و می دانید که مضرات اسید هیومیک، زمانی پیدا می شوند که طریقه مصرف آن را بلد نباشید و از آن به میزان لازم استفاده نکرده باشید.

با تشکر از توجه شما جهت افزایش سطح علمی و تجربی ایرانکود ما را از نظرات، پیشنهادات و بخصوص انتقادات سازنده خود بهره مند سازید.

ایرانکود

برای خرید اسید هیومیک میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *