کود مرغ گوشتی غنی شده

میزان مصرف کود پلیت مرغی

آخرین مقالات

طریقه استفاده و میزان مصرف کود پلیت مرغی

کود پلت مرغ یک کود ارگانیک است  که منبع مفید  آن نیتروژن می باشد، این عنصر اصلی ترین ماده مغذی مورد نیاز گیاهان برای رشد ریشه و برگ است. به طور کلی میزان مصرف کودهای پلت مرغی را 500 کیلو در هکتار در نظر می گیرند.

کود پلت مرغی نباید در فضای باز نگهداری شود.

نگهداری کود مرغی در فضای باز و در معرض باد و باران موجب هدر رفتن ازت آن به شکل گاز آمونیاک می شود.  بوی تند پلت مرغی  حاصل تصعید گاز آمونیاک می باشد و در نتیجه ارزش غذایی کود مرغی از نظر ازت کاهش می یابد. برای کاهش خروج گاز امونیاک و بوی تند کود مرغی به آن سولفات آلومینیوم اضافه می کنند.

در مورد کودهای مرغی بیشتر بدانیم 

کود پلت مرغی به رشد سبزینگی گیاهان کمک می کند.

کود پلت مرغی سرشار از مواد مغذی است که اصلی ترین آنها یعنی ازت  است که به رشد برگ و سبزینگی در گیاهان کمک می کند. همچنین دارای فسفر و پتاسیم می باشد، فسفر به آرامی آزاد می شود تا رشد ریشه گیاه تقویت شود ، در حالی که پتاسیم گلدهی  را تقویت می کند و به میوه ها و سبزیجات کمک می کند تا رسیده وباکیفیت ترشوند.

 کود پلت مرغی بهتر است در پاییز استفاده شود

کود های  پلت مرغی غنی شده زمان مصرف ندارند و در هر زمان می توان از آنها استفاده کرد . این کود غذای آماده ای در دسترس گیاه خواهد بود. اما مصرف آن در فصل پائیز بیشترین زمان برای تجزیه کود مرغی و آزاد سازی عناصر غذایی موجود را در بر دارد.

نحوه مصرف کودهای پلت مرغی در گیاهان

کود مرغی را به طور مساوی روی خاک بپاشید، سپس آن را خوب با خاک مخلوط کنید تا به ریشه گیاه آسیبی وارد نشود. در مناطق خشک پس از کاشت بذر، زمین را به طور کامل آبیاری کنید. برای استفاده در طول فصل رشد ، به طور مساوی کود را روی خاک و اطراف گیاهان بپاشید.

کود پلت مرغی را بیشتر فصل زمستان مصرف می کنند.

بیشتر مواقع کود مرغی را در فصول تابستان و زمستان مصرف می کنند و هنگام مصرف کود مرغی قبل از کاشت  آن را به طور کامل با شخم زدن در خاک مخلوط کنید.  بهتر است پلت مرغی برای اینکه با بذر درتماس نباشد با شخم زدن در خاک مخلوط شود.

در مورد کود آهن بیشتر بدانیم 

نحوه مصرف ازت پلت مرغی در گیاهان

تقریبا” 35 تا 50 درصد ازت موجود درمواد  آلی کود مرغی برای گیاهان قابل استفاده است. بعد از مصرف کود مرغی تقریبا” 20 درصد ازت کل آن برای گیاهان زراعی دوساله و حدود 5 تا 10 درصد آن در سال سوم قابل استفاده می باشد.

یک روش کهنه کردن کود های مرغی کمپوست کردن آن است.

یک روش رایج برای  کهنه کود مرغی ، کمپوست کردن آن است. این امر مستلزم چرخاندن توده کمپوست به صورت هفتگی برای وارد کردن اکسیژن و محافظت از آن در برابر عناصر است، زیرا باران یا برف رطوبت بیشتری را به آن وارد می کند. پس از 5 تا 6 هفته، کود کهنه  پلت مرغی حاصل فشرده تر و خشک  می شود و  مواد مغذی موجود در آن تثبیت  می شود.

کود پلت مرغی شوک

کود پلت مرغی شوک  ساختار خاک را بهبود می بخشد، صد درصد ارگانیک و سازگار با محیط زیست و بر اساس فرآیند کمپوست بدون بو تهیه شده است. فاقد پاتوژن و بدون میکروب و فاقد بذور  علف های هرز می باشد. این کودها ظرفیت جذب رطوبت بالایی دارند. به دلیل محتوای بالای نیتروژن دارای  حداقل شستشوی عناصر معدنی می باشد. حاوی کلسیم، منیزیم و دارای مقادیر بالایی از عناصر کمیاب است. قابل استفاده برای هر نوع خاک در هر فصل به شرطی که خاک یخ زده نباشد.

کودهای پلت مرغی شوک را می توانید از طریق شماره درج شده بالای صفحه سفارش دهید، توجه داشته باشید شرکت ایرانکود متخص این نوع کودهای می باشد، پس می توانید با اطمینان آنها را برای محصولات زراعی خود مصرف کنید.

اشتراک گذاری
روش قلمه زدن دیفن باخیا
مطالب مهم

روش رشد سریع دیفن باخیا

روش رشد سریع دیفن باخیا دیفن باخیا از گیاهان چند ساله گرمسیری با گونه های مختلفی است که معمولاً به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می

سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم آمونیوم سولفات یک نمک معدنی است که به عنوان کود شیمیایی در کشاورزی استفاده می‌شود. کود سولفات آمونیوم معمولاً حاوی 24 ٪ نیتروژن

کود کالمکس برای آلبالو

کود کالمکس برای آلبالو کود کالمکس به دارا بودن عناصر مغذی  برای  رشد درختان گیلاس ضروری می باشد. کود کالمکس به تقویت دیواره سلولی کمک

آموزشی

اسید هیومیک مخصوص برنج

اسید هیومیک مخصوص برنج همانطور که می دانید فقط دو نوع برند اسید هیومیک وجود دارد که مخصوص برنج می باشد،بهترین نوع آن اسید هیومیک