کود گوگرد یکی از مغذی‌ ترین کودهایی است که می‌توانید از آن برای تقویت انواع درختان، گیاهان و محصولات زراعی استفاده کنید. میزان مصرف گوگرد در باغات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و اگر می‌خواهید نتیجه مثبتی از مصرف آن به دست آورید، باید این مورد را نادیده نگیرید. این کود تمام کمبودهای موجود در خاک را اصلاح می‌کند و باعث حاصلخیزی خاک نیز می‌شود.

این کود برای گیاهان و درختان بسیار ضروری است، بنابر این نباید آن را نادیده گرفت. دقت داشته باشید اگر در باغات کمبود گوگرد وجود داشته باشد، درختان بسیار ضعیف می‌شوند و محصول دهی عالی هم نخواهند داشت. بنابر این اگر می‌خواهید محصولات باکیفیت‌تر و سالم‌تری را برداشت کنید، بهتر است حتما با استفاده از کود گوگرد درختان و خاک را تقویت نمایید.

توجه داشته باشید که میزان مصرف این کود در باغات مختلف، به عوامل مختلفی همچون میزان درصد گوگرد و بافت خاک بستگی دارد. به همین علت نباید به‌ صورت خودسرانه از آن استفاده نمایید. همچنین باید هنگام مصرف کود گوگرد، به اطلاعات و موارد درج‌ شده بر روی جلد آن دقت کنیم تا دچار ضرر نشوید.

انواع کود گوگرد

به‌ طور معمول کود گوگرد را می‌توانید در 2 نوع مایع و پودری برای درختان تان تهیه کنید. کودهای مایع نسبت‌ به نوع پودری، مزایای بیشتری دارند و می‌توانید از آن برای رفع کمبود مواد مغذی درختان به راحتی بهره بگیرید. کود مایع گوگرد رطوبت خاک را افزایش می‌دهد و کمک می‌کند گیاهان رشد مطلوبی داشته باشند. در واقع با استفاده از قبل کود مایع گوگرد می‌توانید ریشه درختان را به بهترین شکل ممکن تقویت کنید و حجم آن‌ها را نیز افزایش دهید.

برای استفاده از کود مایع گوگرد می‌توانید آن را به‌ صورت مستقیم به پای درخت یا همان قسمت سایه انداز اضافه کنید. البته باید با توجه به میزان مصرف گوگرد در باغات از آن بهره بگیرید. همچنین می‌توانید با استفاده از سم‌پاش به‌ صورت محلول پاشی به قسمت‌های مختلف درخت آن را اسپری نمایید.

برای بهره گرفتن از کود پودری گوگرد نیز می‌توانید پودر آن را به‌ صورت مستقیم به پای خاک بریزید و سپس با خاک مخلوط کنید. در آخر نیز مقداری آب به پای درخت بریزید تا کود بهتر جذب ریشه شود. همچنین می‌توانید پودر را با مقداری آب مخلوط نمایید و سپس از طریق آب‌پاشی آن را به ریشه درخت برسانید.

نکته مهمی که درباره مصرف کود گوگرد وجود دارد این است که؛ کود مایع را باید با مقدار مناسبی آب مخلوط کنید تا یک محلول رقیق به دست آید. زیرا غلظت کود مایع به‌ تنهایی بسیار زیاد است و ممکن است به ریشه‌ درخت آسیب وارد شود.

بیشتر بخوانید: میزان مصرف کود پلیت مرغی

اثرات کود گوگرد در خاک

کود گوگرد می‌تواند به شکل بسیار ویژه‌ای تمام میکروب‌های مضر موجود در خاک را از بین ببرد و به جای آن، فعالیت میکروب‌های مفید را افزایش دهد. در واقع با کمک این کود بی‌نظیر می‌توانید شوری خاک را نیز متعادل سازید و تمام کمبودهای موجود در خاک را هم تامین نمایید.

با استفاده از کود گوگرد می‌توانید PH خاک را تنظیم نمایید و املاح و مواد مغذی مانند آهن، کلسیم، فسفر، گوگرد، بور، روی و منیزیم را هم در آن فراهم کنید. این کود از آسیب رسیدن به ساختار خاک تا حدود زیادی جلوگیری می‌کند و تمام ناخالصی‌های موجود در خاک را هم از بین می‌برد.

از این رو اگر زمین مورد نظرتان دارای خاک حاصلخیزی نیست، بهتر است حتما از این کود مفید بهره بگیرید و با استفاده از آن ساختار خاک را اصلاح کنید. دقت داشته باشید میزان مصرف گوگرد در باغات باید به‌ اندازه استاندارد باشد و حتما پیش‌ از مصرف، یک آزمایش خاک انجام دهید تا اطمینان حاصل نمایید که این کود برای خاک موردنظرتان مناسب است.

میزان مصرف گوگرد در باغات

مزایای کود گوگرد برای باغات

بیشتر بخوانید: انواع کود گوگرد 

سخن پایانی

دقت داشته باشید؛ میزان مصرف گوگرد در باغات علاوه بر موارد ذکر شده، باید با توجه به نوع محصول، سن درخت، نوع خاک، فصل سال و شرایط آب و هوایی تعیین شود. بنابر این بهتر است بدون آگاهی یا به صورت خودسرانه، از این کود بهره نگیرید و حتما از افراد باتجربه در این زمینه کمک و مشورت بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود در ارتباط باشید

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *